فهرست
آشوب دمبله و کوتینیو، آلگوی بد برای فوتبال
آشوب دمبله و کوتینیو، آلگوی بد برای فوتبال

آشوب دمبله و کوتینیو، آلگوی بد برای فوتبال

آی اسپورت- دمبله و کوتینیو سرکشی کردند، هر کدام به سبک خودشان. ستاره فرانسوی روز پنج‎شنبه در تمرینات حاضر نشد و البته گفتند از باشگاه اجازه گرفته است. کوتینیو هم روز گذشته از لیورپول درخواست کرد که او را بفروشند، آن هم ساعاتی بعد از این که باشگاه اعلام کرد امکان ندارد او را بفروشند. هر دو بازیکن دوست دارند به بارسا ملحق شوند و سعی می‏کنند باشگاه‏هایشان را متقاعد کنند.

این استراتژی ریسکی است، اما بیشتر اوقات جواب می‎دهد و باشگاه‎ها تن به خواسته بازیکن می‎‏دهند. هیچ کس دوست ندارد در تیمش سوپراستاری را داشته باشد که آماده نبوده و خوشحال نباشد. نیمار هم همین کار را کرد تا به پاری‎سن ژرمن ملحق شود. اما موضوع او یک تفاوت داشت، باشگاه اسپانیایی در قراردادش رقم فسخ مناسبی گنجانده بود. اما بارسا باید با دورتموند و لیورپول مذاکره کند، اما باشگاه فرانسوی با پرداخت 222 میلیون یورو بارسلونا را حذف کرد و نیمار را به خدمت گرفت.

رقم فسخ قرارداد همیشه به باشگاه‎های اسپانیایی ضربه زده است. چون شیخ‎ها به راحتی آن‎ها را پرداخت می‎کنند. به جز رئال مادرید. فلورنتینو پرس در قراردادها ارقامی نجومی قرار می‏دهد، مثل یک میلیارد یورو برای رونالدو و بیل و بنزما، 700 میلیون یورو برای ایسکو، 500 میلیون یورو برای کروس و مودریچ و 350 میلیون یورو برای آسنسیو. هیچ کس نمی‎تواند این ارقام را بپردازد. در واقع پرس از رقبایش باهوش‎‏تر است و کاری می‎کند که هیچ ستاره‎ای بدون مذاکره باشگاه نتواند این تیم را ترک کند. به همین دلیل هم بود که برای موراتا 80 میلیون یورو گرفت.

دمبله و کوتینیو هر دو تلاش می‎‏کنند تا به بارسلونا ملحق شوند. اما مشخص است این کار از چیزی که فکر می‎کنند سخت‎‏تر است. البته سرکشی و آشوبی که این دو به پا کردند به سود بارسا است، اما برای جامعه فوتبال الگویی نامناسب است. این یعنی دیگر هیچ ارزشی در فوتبال نیست که به آن احترام گذاشته شود، به جز پول.

۲ ۲  
آی اسپورت
2017-08-12 20:42:00
همچنین بخوانید:
نظر دهید

۲ نظر
وحید بارسایی پرسپولیسی
يكشنبه ۲۲ مرداد ۱۳۹۶، ۰۹:۴۳
البته جناب ماسکارو در جریان باشید که آشوبی که دمبله و کوتینیو کردن و قبل ترش هم وراتی... فقط برای پیوستن به بزرگترین باشگاه جهان و بازی کنار بهترین تاریخ اعجوبه آرژانتینی هست..این چیزیه که آشوب به پا میکنه ...وگرنه تو هیچ تیم دیگه ای این آشوب برپا نمیشه...
۱
برزو
يكشنبه ۲۲ مرداد ۱۳۹۶، ۱۲:۳۵
البته يه سري بازيكن ها رو هم فراري ميده اين اعجوبه ي ارژانتينيتون!
مث زلاتان و نيمار و رونالدينيو و...
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر