فهرست
مرحمت فرموده ما را «مس» کنید
مرحمت فرموده ما را «مس» کنید

مرحمت فرموده ما را «مس» کنید

آی‌اسپورت-  حوادث هفته اول لیگ نوزدهم همانی را به اثبات رساند که بیمش را داشتیم، این را که ایران به سبب شرایط خاص و برخی کمبودها فعلاً ادوات اجرای طرح بلیت‌فروشی الکترونیک را در لیگ باشگاهی خود ندارد. هنوز در برخی شهرستان‌ها هنر تسلط بر اینترنت و ثبت‌نام در این شاهراه ارتباطی و خرید بلیت‌های مسابقات وجود ندارد و از طرف دیگر چه در ولایات و چه در تهران، سایت‌ها و میزان بارگذاری در آنها به گونه‌ای نیست که ارتباط‌ها را آسان و مثمرثمر سازد. در اکثر اوقات سایت‌ها «کند» عمل می‌کنند و دیر بالا می‌آیند و وقتی هم می‌خواهید بر روی آن خواستار بلیت مسابقات شوید، کثرت درخواست‌دهندگان به حدی است که سایت به سرعت از کار می‌افتد و کارگزاران از کاربران تقاضا می‌کنند که مجالی داده و چند ساعت بعد از نو روی سایت بیایند اما اینکه دقیقاً چند ساعت بعد این تماس و پیام‌دهی و دریافت مجوز بلیت میسر می‌شود، مسأله‌ای مبهم و تا حدی هم «شانسی» است. 

بلیت‌فروشی الکترونیک برای کشورهایی خوب است که وسایل ارتباط‌رسانی قوی‌تری داشته و بهتر و سریع‌تر بتوانند خواسته‌های مخاطبان و متقاضیان بلیت را برآورده کنند. وقتی در ایران سایت سازمان لیگ و آیکون‌های فروش بلیت به شدت سرگرم در پهنه باندهای ارتباطی کوچک و حجم خواسته‌های عظیم است، چگونه می‌توان توقع داشت که هواداران هر هفته با رجوع به سایت‌ها به بلیت‌های مورد ‌نظرشان برسند و سر ‌وقت بروند و گیت‌ها به روی‌شان گشوده شود و آب از آب تکان نخورد و با سلام و صلوات به خانه برگردند. 

این روش در آنجاها جواب می‌دهد که کشورها پهنه دریافت و عرضه اینترنت‌ها و ظرفیت سایت‌های‌شان چند برابر ما باشد و این گونه امور در آنها عادی شده باشد. وقتی در مسجدسلیمان و بوشهر مردم می‌گویند که سایت فروش بلیت اصلاً بالا نیامده تا بتوانند جوابگوی آنان باشد و ثبت‌نامی صورت نگرفته و ساعت‌ها پای سایت معطل مانده‌اند، چگونه می‌توان انتظار داشت که سیستم بلیت‌فروشی الکترونیک در همان فصل نخست اجرای همه‌گیر آن جواب بدهد و همه چیز روبه‌راه باشد و هیچ خلل و کمبودی شکل نگیرد و به هواداران تیم‌ها که فرسنگ‌ها را می‌پیمایند تا بازی باشگاه‌های محبوب خود را ببینند (و سر آخر ناکام می‌شوند) کم‌لطفی صورت نگیرد. 

استمرار این روش باعث ازدیاد درگیری‌ها در استادیوم‌ها و مسائلی از این دست خواهد شد و در فصلی که فدراسیون و سازمان لیگ بر اجرای هر چه کم‌دردسرتر مسابقات تأکید دارند، این عارضه بحران‌هایی عمده را خواهد آفرید. بدین‌روی باید به مسئولان امر توصیه کرد که برای باقی‌مانده لیگ که البته بسیار طولانی است، فکری عاجل و اساسی کنند و با رجوع به بلیت‌فروشی کاغذی و ارائه آن در استادیوم‌ها این غائله را بخوابانند و یا لا‌اقل این حق را قائل شوند که افراد بدون بلیت مانده (و ناکام در سایت‌های ارائه بلیت) بتوانند سه تا چهار ساعت مانده تا شروع مسابقه بلیت‌های کاغذی را در استادیوم‌ها دریافت دارند و همگان با طیب‌خاطر به محل‌های برگزاری بازی‌ها بروند و با همان فراغ به منازل خود برگردند.
بله، به مصداق آن ضرب‌المثل قدیمی باید «مرحمت فرموده ما را مس کنید».

۱    
آی اسپورت
2019-08-26 07:23:00
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر