فهرست
شفر، ۹۰ دقیقه گرفتار تله آفساید مامیچ
شفر، ۹۰ دقیقه گرفتار تله آفساید مامیچ

شفر، ۹۰ دقیقه گرفتار تله آفساید مامیچ

آی اسپورت - اتفاقات بازی برگشت استقلال و الهلال طوری پیش رفت که آبی‌پوشان می‌توانستند زمین را دست خالی ترک نکنند. الهلال دقایقی پس از گل ده نفره شد و استقلال بعد از آن دو فرصت خوب برای زدن گل تساوی به دست آورد. اگر شوت کریمی که به تیر خورد یا موقعیت تک به تک ایسما گل می‌شد، استقلال می‌توانست به جای شکست یک بر صفر با امتیاز از ابوظبی برگردد. با این حال عامل اصلی این شکست نه اتفاقات حین بازی که تصمیمات شفر است. از ترکیب محتاطانه و دفاعی مربی آلمانی که بگذریم، تعداد آفسایدهای استقلال در این بازی معنی‌دار است. بازیکنان استقلال ۱۲ بار در آفساید ماندند، در حالی که بازیکنان حریف تنها یک بار مرتکب این اشتباه شدند.

الهلال از دقیقه نخست مصمم بود بازی را در زمین استقلال دنبال کند و مامیچ از خط دفاعش خواسته بود نزدیک به نیمه بازی کند. مربی کروات می‌خواست بازیکنانش فضا را از استقلال بگیرند و با آفسایدگیری زمین بازی را کوچک کرده بود. بازی ریسکی الهلال موقعیت بی‌نظیری بود که بازیکنان استقلال از فضای پشت مدافعان حریف استفاده کنند، ولی آنها بارها در تله آفساید گرفتار شدند. ناشی بودن بازیکنان استقلال برای خنثی کردن این تاکتیک، خط دفاع الهلال را در اجرای این روش مصمم‌تر کرد و آنها حتی دقایق زیادی بعد از ده نفره شدن هم اصرار به پرس و بالا بازی کردن داشتند.

استقلال در برابر ۱۲ باری که در آفساید قرار گرفت، تنها سه بار توانست این خط را بشکند، یعنی از هر پنج تلاش این تیم تنها یکی موفق بود. اولین بار منشا در دقیقه هشتم فرار کرد که ضربه‌اش از زاویه بسته را دروازه‌بان حریف گرفت. در دقیقه ۴۱ همین بازیکن فرار دیگری داشت که سانتر او را نورافکن به دست دروازه‌بان زد. آخرین تلاش موفق استقلال در دقیقه ۸۷ بود که ایسما با پاس بلند پاتوسی تک به تک شد، ولی ضربه بی‌دقتش برای نجات استقلال از شکست مناسب نبود.

برای مقابله با تیم‌هایی که نزدیک به خط نیمه آفساید می‌گیرند، راه‌های ساده‌ای وجود دارد. با پاس‌های کوتاه و تکضرب، یک – دو یا حرکات ترکیبی به راحتی می‌توان خط آفساید را شکست و با دروازه‌بان تک به تک شد، ولی بازیکنان استقلال اصرار به ارسال توپ‌های بلند داشتند. از کادر فنی استقلال انتظار می‌رفت در حین بازی از هافبک‌های استقلال بخواهند این رویه را تغییر دهند، ولی این اشتباه بارها و بارها تکرار شد.

مامیچ برای بردن به زمین آمده بود و توانست در جنگ مربیان شفر را شکست دهد. مربی آلمانی با کمی هوشیاری می‌توانست بازنده این بازی نباشد، ولی ۹۰ دقیقه در تله آفساید حریف گرفتار شد و راهی برای خروج از آن پیدا نکرد.

۹ ۵  
آی اسپورت
2019-04-25 00:53:00
همچنین بخوانید:
نظر دهید

۵ نظر
بهنام
پنجشنبه ۵ اردیبهشت ۱۳۹۸، ۰۱:۱۰
فولاد با افشين قطبى همين روش رو جلوى استقلال پياده كرد و شروع بازى استقلال هيچ كارى نمى تونست بكنه تا اينكه يكى از ضد حمله هاى استقلال به گل رسيد و بازى متعادلتر شد. واقعا تفاوت سطح كيفى ليگ قهرمانان با ليگ داخلى ايران زياده و براحتى نميشه تو بازى ها به نتيجه رسيد
۵
مموتی هستم بزرگترین اسطوره تاریخ ششتایی ها
پنجشنبه ۵ اردیبهشت ۱۳۹۸، ۰۱:۳۲
با شفر شاید ستاره سوم نگیریم اما موز حتما می گیریم:))
محمد
پنجشنبه ۵ اردیبهشت ۱۳۹۸، ۰۲:۵۲
الهلال یه سر و گردن بالاتر از کیسه بود بعد میگی کیسه میتونست نبازه!!!!!!کیسه شانس اورده که بازی با الهلال خارج از ایران بود چون اگه تو ایران بازی میکردن باید حمله میکردن و چون کیسه توانایی بازی فوتبال نداره فقط دفاع و ضدحمله بازی میکنه پس شانس اورده تا حالا.بازی با الدحیل تو تهران مجبوره که حمله کنه و اونموقع هست که از دقیقه شصت بیغیرت بیغیرت شروع میشه و دیگه نمیتونه تو تهران با سه هافبک دفاعی بازی بکنه و مجبوره حمله کنه و کیسه به نکاح الدحیل انشاا... در میاد.
مجتبی
پنجشنبه ۵ اردیبهشت ۱۳۹۸، ۰۹:۱۵
استقلال خیلی نوسان داره، واقعا عجیبه
۱
###
پنجشنبه ۵ اردیبهشت ۱۳۹۸، ۱۰:۵۸
بازی کیسه خلاصه شده تو دفاع مطلق و چشم به ضدحمله اونوقت از پاس های تکضرب و کوتاه و حرکات ترکیبی حرف میزنی؟؟؟؟؟ جدیدا هم که کاملا وابسته به پاتوسی شده این بازیکن رو مهار کنن کیسه فلج میشه
۱
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر