فهرست
وریا غفوری: نه با استقلال مذاکره کردم نه با پرسپولیس!
وریا غفوری: نه با استقلال مذاکره کردم نه با پرسپولیس!

وریا غفوری: نه با استقلال مذاکره کردم نه با پرسپولیس!


آی اسپورن- فصل فوق‌العاده‌ای را سپری کرد. یک فصل درخشان و رویایی. در سمت راست خط دفاعی یک بازیکن موثر بود برای نفتی که سهمیه آسیا کسب کرد؛ وریا غفوری. این همه تعریف و تمجید برای بازیکنی است که به اعتقاد کارشناسان، بهترین مدافع راست لیگ سیزدهم بود. وریا غفوری حالا که فصل تمام شده، مورد توجه چند تیم مطرح لیگ برتری قرار گرفته. می‌گویند فولاد، استقلال و پرسپولیس او را نشانه گرفته‌اند اما خودش تاکید می‌کند که هنوز مذاکره‌ای انجام نداده.
 
بعد از پایان یک فصل درخشان، شایعه شده که چند تیم مطرح تو را می‌خواهند. گویا یکی از آنها استقلال است. آیا با تو صحبتی برای حضور در استقلال انجام شده؟

 به گوش خودم هم رسیده که استقلال مرا می‌خواهد اما فعلا کسی صحبت صددرصد با من انجام نداده. همه‌اش در حد حرف و حدیث بوده ولی چون نقل و انتقالات، یکم خرداد آغاز می‌شود من هم فعلا دست نگه داشته و تصمیمی نگرفته‌ام تا ببینم شرایط چگونه رقم خواهد خورد.

انگار خودت جایی گفته بودی که همه تیم‌های مطرح لیگ از جمله استقلال تو را می‌خواهند. درست است؟

 استقلالی‌ها از نیم فصل لیگ سیزدهم پیگیر کارهایم بودند ولی آن زمان شرایط برای حضورم در این تیم مهیا نشد. چون وضعیت آنطور که می‌خواستم نبود و از طرفی نفت هم رضایتنامه نمی‌داد، چون خودش در کورس قهرمانی بود. البته من گفته بودم اگر در نفت نمانم، پرسپولیس، استقلال و فولاد می‌توانند گزینه‌های خوبی برای من باشند. من این را گفتم و واقعا نظرم است که سال بعد در تیمی بازی کنم که در لیگ قهرمانان آسیا حضور داشته باشد.

یعنی استقلالی‌ها فعلا برای جذب تو تماس نگرفته‌اند؟

 فعلا که تکلیف این باشگاه مشخص نیست. خودم هم نمی‌دانم در لیستشان هستم یا نه ولی از این طرف و آن طرف شنیده‌ام که مرا می‌خواهند.

این طرف و آن طرف چه کسانی هستند؟

 همینجوری گفتم. دوستان!

امیر قلعه‌نویی منظورت است؟
 از فرد خاصی اسم نبردم ولی می‌دانم که نظر قلعه‌نویی روی من مثبت است. او فوتبال مرا دوست دارد اما هنوز مشخص نیست که خودش در استقلال بماند یا نه.

پرسپولیسی هستی یا استقلالی؟

 بچگی‌ها طرفدار استقلال بودم ولی از وقتی فوتبال حرفه‌ای را شروع کردم از آن فاز قبلی درآمدم. الان نه استقلال و نه پرسپولیس، برای هر تیمی که به آن تعهد داشته باشم سنگ تمام می‌گذارم.

چند روز پیش همراه پیشکسوتان استقلال بودی و با آنها فوتبال بازی کردی؟

 یکی از دوستانم تماس گرفت و گفت بیا بازی کنیم. چون یار کم داشتند من و کمال کامیابی‌نیا هم رفتیم و کنار پیشکسوتان استقلال بازی کردیم.


خیلی‌ از کارشناسان معتقدند با توجه به بازی‌هایی که این فصل انجام دادی می‌توانستی در لیست تیم ملی باشی. نظر خودت چیست؟

 من الان 7، 8 سال است که در لیگ برتر بازی می‌کنم. هر سال هم فیکس بازی کردم و جزو کسانی بودم که بیشترین تعداد بازی را انجام دادم. این فصل اما بهترین فصل فوتبال من بود. از لحاظ تمرین، زندگی و فوتبال. نه تنها از نظر خودم بلکه به نظر کارشناسان هم عملکردم بهتر از سایر مدافعان راست لیگ بود. حتی مردمی که فوتبال را پیگیری می‌کردند هر وقت مرا می‌دیدند می‌گفتند حقت بود که به تیم ملی دعوت شوی. در نهایت کروش دعوتم نکرد، چون فکر می‌کنم که مرا ندید. همین را می‌توانم بگویم.


     
آی اسپورت
2014-05-06 13:30:27
نظر دهید
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر