فهرست
گزارش روز : ثبت یک رکورد جدید برای آقای رکورد
گزارش روز : ثبت یک رکورد جدید برای آقای رکورد

گزارش روز : ثبت یک رکورد جدید برای آقای رکورد

آی اسپورت -  تنها دو دقیقه به پایان وقت اضافه 5 دقیقه ای بازی رئال مادرید و والنسیا وقت باقی بود که رونالدو با گلی استثنایی هم رئال را از شکست نجات داد و در کورس قهرمانی حفط کرد و هم به گل پنجاهم خود در این فصل دست یافت.

کریس 4 بازی دیگر نیز پیش رو دارد . سه تا در لالیگا مقابل وایادولید ، سلتا و اسپانیول و یکی هم فینال لیگ قهرمانان در مقابل اتلتیکو.

او این فرصت را دارد تا با گلزنی در این دیدارها آمار خود در این فصل را از این هم بهتر کند.

رونالدو در این فصل توانست برای چهارمین فصل پیاپی از مرز 50 گل عبور کند که این یک رکورد جدید است و نیز میانگین آمار گلزنی خود را به 1.11 گل در هر بازی برساند که این بهترین آمار او از ابتدای ورودش به رئال مادرید است.

توجه داشته باشید که رونالدو تا بدینجای کار 11 بازی را بدلیل محرومیت و مصدومیت از دست داده است ( 6 بازی مصدومیت و 5 بازی محرومیت ) که اگر غیبت در این 11 بازی وجود نداشت او می توانست به آمار 62 گل باشگاهی در این فصل دست یابد .


در حال حاضر کریس به همراه لوئیس سوارس با 31 گل به طور مشترک صاحب کفش طلای اروپا است که با توجه به تعداد بازی های بیشتری که پیش رو دارد می تواند این عنوان را به تنهایی تصاحب کند.

واقعیت این است که رونالدو با رسیدن به آمار 50 گل زده در این فصل توانست جای لئو مسی را در این زمینه بگیرد و رکورد او را بشکند. لئو مسی در این فصل 41 گل در 44 بازی به ثمر رسانده و نتوانست برای چهارمین فصل پیایپی 50 گل برای بارسا بزند.

 رونالدو همچنین با دو گلی که به بایرن زد توانست با آمار گلزنی مسی در چمپیونز لیگ برابری کند. هر دو 67 گل به ثمر رسانده اند و تنها 4 گل با رکورد رائول فاصله دارند.

در دو فصل اخیر رونالدو با عملکرد درخشان خود به تدریج در حال جابجا کردن رکوردهای به نظر دست نیافتنی مسی است.

هر چه که هست رقابت این دو نابغه طی سالیان آتی نیز ادامه خواهد داشت.


منبع : وبسایت روزنامه AS

     
آی اسپورت
2014-05-06 22:13:54
نظر دهید
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر