فهرست
در تعقیب رونالدو؛ سوارس گل زد و گریه کرد (ویدئو)
در تعقیب رونالدو؛ سوارس گل زد و گریه کرد (ویدئو)

در تعقیب رونالدو؛ سوارس گل زد و گریه کرد (ویدئو)

آی اسپورت - لوئیس سوارس، مهاجم اروگوئه ای تیم لیورپول، با گلی که دیشب وارد دروازه ی کریستال پالاس کرد، با زدن 31 گل در رقابت برای کسب کفش طلای اروپا به کریستیانو رونالدو مهاجم رئال مادرید رسید. رونالدو پریشب با زدن یک گل استثنایی با پاشنه ی پا به سبک زلاتان ابراهیموویچ، توانسته بود با یک گل بیشتر از سوارس در صدر جدول بهترین گلزنان رقابت های اروپایی بایستد.

جایزه ی کفش طلای اروپا هر ساله به بازیکنی می رسد، که بیشترین تعداد گل را در رقابت های لیگ داخلی کشورش به ثمر رسانده باشد.

حالا کریستیانو رونالدو سه بازی برابر وایادولید، سلتاویگو و اسپانیول را برای بهبود رکوردش در پیش دارد، در حالی که سوارس فقط بازی برابر نیوکاسل را پیش روی خود می بیند.

سوارس امیدوار بود، رکورد گلزنی خارق العاده اش در رقابت های این فصل لیگ برتر، بتواند لیورپول را در کسب اولین قهرمانی پس از 24 سال یاری کند؛ که البته احتمال وقوع این قهرمانی با تساوی 3-3 لیورپول برابر کریستال پالاس بسیار کمرنگ شده است.

پس از این بازی سوارس به شدت ناراحت بود و شدیدا گریه می کرد. این صحنه آنقدر ناراحت کننده بود، که هواداران لیورپول را هم به گریه انداخت. تصویر این صحنه ی دردناک را می توانید از اینجا ببینید.

بازیکنانی مثل رونالدو، مسی ، آنری و فورلان تا کنون از برندگان کفش طلای اروپا هستند. فصل گذشته مسی با 46 گل این جایزه را ازآن خود کرد.

در محاسبه ی برنده ی این جایزه از فاکتور وزن که نشان دهنده ی ارزش لیگ است، استفاده می شود. لیگ های اول تا پنجم اروپا وزن 2 ، ششم تا بیست و یکم وزن 1.5 و سایر لیگ های اروپایی مثل آذربایجان و استونی هم وزن 1 دارند.

     
آی اسپورت
2014-05-06 15:12:46
نظر دهید
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر