فهرست
یادداشت ویژه : پسر نیک برنابئو ، اسطوره همیشه جاودان رئال مادرید
یادداشت ویژه : پسر نیک برنابئو ، اسطوره همیشه جاودان رئال مادرید

یادداشت ویژه : پسر نیک برنابئو ، اسطوره همیشه جاودان رئال مادرید

آی اسپورت - در 27 ژوئن سال 1977 شاید کمتر کسی فکر می کرد فرزند به تازگی متولد شده از پدرو گونزالس و ماریسا بلانکو روزی به اسطوره ای تکرار نشدنی در تاریخ باشگاهی پر افتخار همچون رئال مادرید و تیم ملی اسپانیا تبدیل شود و با تکان دادن تور دروازه های حریفان قلب میلیون ها هوادار را هم بلرزاند و با گل های فراموش نشدنی خود بارها و بارها اشک شوق گونه های مادریدی ها را خیس کند .

اما حقیقت این بود که مادرید صاحب فرزندی جدید شده بود ، فرزندی از جنس خودش و از تار و پود فوتبال . آن کسی جز رائول گونزالس بلانکو نبود.


از همان دوران کودکی و بازی در کوچه و خیابان ها به استعداد شگرف رائول پی برده شد و بازی درخشان او در تیم محلی سن کریستوبال پدرش را مجاب کرد تا او را به آکادمی اتلتیکو مادرید ببرد تا حرفه ای گری به بازی او اضافه شود .

پیشرفت رائول در آکادمی روزافرزون بود و مربی وقت آن تیم را مجاب کرد تا او را در ترکیب اصلی تیم نوجوانان اتلتیکو قرار دهد .

اما عمر بازی رائول در اتلتیکو  بیش از دو سال به طول نینجامید و به دلیل تغییر شغل پدر ، او و خانواده اش به کاستیانا نقل مکان کردند .

اتفاقی که خود رائول از آن به نیکی یاد می کند و در بخشی از خاطرات خود می گوید

«شانس با من بود که به کاستیانا آمدم و از اتلتیکو فاصله گرفتم ، همین موضوع باعث شد که به رئال مادرید پناه ببرم و آن جا را خانه خود بدانم و برای همیشه احساس آرامش کنم »


درخشش رائول در کاستیا هم ادامه داشت و با گلزنی های خود سران مادرید را مجاب کرد که او را در 15 سالگی برای جوانان رئال مادرید خریداری کنند . اولین بازی او برای کهکشانی ها در فصل 95-96 و در بازی برگشت لالیگا مقابل ساراگوسا انجام شد. دیداری که به شکست 3-2 مادریدی ها انجامید. رائول در مورد ان بازی می گوید :

« در هواپیما نشسته بودیم و من از شدت هیجان و استرس نشستن کنار بزرگان رئال نمی توانستم سرم را به اطراف بپرخانم . روز بازی وقتی وارد زمین شدم هیرو به طرف من آمد. با من صحبت کرد و به من آرامش داد. پس از چند دقیقه خودم را با جریان بازی وفق دادم »

در مورد او والدانو مدیر فنی آن زمان رئال مادرید می گوید :

« با دیدن او و اشتیاقش برای بازی فوتبال به یاد جوانان مشتاق آرژانتینی می‌افتادم. او با انرژی کار می‌کرد و من در بازی‌ها به او موقعیتی می‌دادم که روز به روز پیشرفت کند. من آینده روشن و پرفروغ او را از همان سالهای ورود به رئال‌مادرید در چشمانش مشاهده ‌کردم.البته به او سختگیری هم می‌کردم که گاهی از دست من عصبی و دلگیر می‌شد. بعد هم از او عذرخواهی می‌کردم و می‌گفتم که آرزو و هدفم تنها موفقیت اوست. او نیز نه تنها با من بلکه با مربی‌های دیگر بسیار مودبانه، رفتار می‌کرد »

او با رئال مادرید هر روز موفق تر می شد و گلزنی های مداومش روزهای بهتری را برای رئال به ارمغان می آورد .

بازی درخشان او نه تنها برای او موفقیت به همراه می آورد بلکه رئال مادرید نیز از این بابت وضعیت اقتصادی مناسب تری پیدا می کرد . او به بازیکنی تبدیل شده بود که همه را به تمجید واداشته بود به طوریکه مارادونا در مورد او می گفت :

« او یک نابغه است »

با رفتن فرناندو ایه رو در سال 2003 او دیگر کاپیتان تیم هم شده بود و کاپیتان رائول مرد اول مادرید در مستطیل سبز بود.تمام این تمجید ها نه تنها در رائول نشانه ای از غرور ایجاد نمی کرد بلکه برای او انگیزه ای بود که راه خودش را با قدرت تر از قبل ادامه دهد . او به هیج وجه اجاره افت بدنی را به خودش نمی داد و خودش در مصاحبه ای گفته بود که :

«در هر تمرین یا بازی چنان کار می‌کنم که انگار آخرین بازی‌ من است . من بدون توقف فعالیت می‌کنم»

او در اروپا آماری خیره کننده به ثبت گذاشته  و گلزنی او در بازی مقابل المپیاکوس در سپتامبر 2005 او را به مرز 50 گل در اروپا رساند او سه بار همراه رئال قهرمان اروپا شد و همچنین در دو فینال لیگ قهرمانان 2000 و 2002 برای این تیم گلزنی کرد و کمک کرد تا رئال هشتمین و نهمین قهرمانی خود در اروپا را جشن بگیرد. رائول همچنان با 71 گل زده رکورددار گلزنی در لیگ قهرمانان است.


در دوران حضورش در مادرید بازی در کنار بسیاری از بزرگان را تجربه کرد و زوج بسیاری از مهاجمان همچون آنلکا ، سوکر ، رونالدو ، مورینتس ، اوون ، نیستلروی و ... بود .

نسل های مختلف مهاجمان در کنار رائول آمدند ، درخشیدند و رفتند اما این رائول بود که مانده بود بازیکنی که برای مادرید فراتر از یک بازیکن بود او یک بت قابل پرستش و یک 7 افسانه ای بود .

در بازی او هیچ گاه حتی گوشه ای از خشونت جایی نداشته است ، او در 15 سال بازی در رئال مادرید هیچ گاه از داور کارت قرمز دریافت نکرد.

او در کنار بازی آرامش بخش و متینانه خود ، در خارج از زمین بازی هم شخصیت جالبی دارد .

به گفته خودش دوست نعمتی بزرگ است که همیشه باید قدر آن را دانست و همیشه کانیزراس ، فرناندو ایرو، ردوندو و گوتی را از دوستان صمیمی خودش می داند که به قول خودش فاصله های بین ما و درگیری های فوتبالی هم نمی تواند باعث شود که در هفته با پیامک جویای حال آن ها نشوم .


او همسر خودش را با ارزش ترین چیز زندگی خود می داند و بودن در کنار او را بزرگ ترین لذت می خواند و همیشه پس از هر گل با بوسه ای بر حلقه خود به احساس نسبت به او و پیوندش تجدید میثاق می کند.

او عشق به فوتبال را در زندگی خصوصی خود هم نشان داده است و نام 4 پسر خود را خورخه به افتخار خورخه والدانو ، هوگو به افتخاد هوگو سانچز ، و همچنین نام دوقلوهای خود را به افتخار هکتور رئال و لوتار ماتئوس، هکتور و لوتار گذاشته‌است.


رائول رفتار فروتنانه خود را همیشه به همراه داشته است .از نیمکت نشینی های گاه و بی گاه تا ادعای والرون بر پوشیدن شماره 7 اسپانیا هیچ زمان اعتراض رائول را به همراه نداشت حتی دعوت نشدن او از سن 28 سالگی به تیم ملی موجب نشد که رائول لب به اعتراض بگشاید و همیشه با جمله«من تمام تلاش خودم را می کنم که بهترین باشم» پاسخ همه مسائل اطراف را می داد .


او تا 33 سالگی همه کار برای رئال مادرید انجام داد 741 بازی با لباس مادرید انجام داد و 323 گل به ثمر رساند و تمام رکوردهای ممکن را به دست آورد .

در فصل 2010-11 با آمدن مورینیو و تغییرات ساختاری تیمی از سوی او ، رائول راه شالکه را در پیش گرفت .

خود او این نقل مکان را به فال نیک گرفت و آن را چالشی جدید برای خودش خواند .


حضور دوساله و 96 بازی برای شالکه و به ثمر رساندن 39 گل گواه بر این ادعا بود . با شالکه سوپر کاپ را گرفت و این تیم را در فصل 2010-11 به نیمه نهایی لیگ قهرمانان رساند تا به همه ثابت شود رائول تموم نشدنی است او گلزنی بالفطره است و هنوز هم در زمین فوتبال دلربایی می کند .

 مقصد بعدی رائول قطر و تیم السد بود که با این تیم نیز به قهرمانی لیگ ستارگان قطر دست یافت .

 فردا رائول گونسالس پسر نیک برنابئو با لباس السد در مقابل قرمزپوشان فولاد خوزستان قرار خواهد گرفت .

دیداری که از مرحله یک هشتم لیگ قهرمانان آسیا برگزار خواهد شد.

اگر اتفاق خاصی نیفتد رائول را هفته آینده سه شنبه در اهواز خواهیم دید. حضور رائول در ایران می تواند اتفاقی رویایی برای هواداران بی شمار کهکشانی ها در ایران و علی الخصوص اهواز باشد. گوشه ای از افتخارات رائول با رئال مادرید

لالیگا: ۵ بار 

سوپر کاپ اسپانیا : ۴ بار 

لیگ قهرمانان اروپا : ۳ بار

سوپر کاپ اروپا : ۱ بار 

جام باشگاه‌های جهان : ۲ بار


     
آی اسپورت
2014-05-07 00:29:29
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر