فهرست
خاویر زانتی تایید کرد: از فوتبال خداحافظی می کنم/ ایتالیا را ترک خواهم کرد
خاویر زانتی تایید کرد: از فوتبال خداحافظی می کنم/ ایتالیا را ترک خواهم کرد

خاویر زانتی تایید کرد: از فوتبال خداحافظی می کنم/ ایتالیا را ترک خواهم کرد

آی اسپورت- ستاره آرژانتینی در سال 1992 کار خود را با تالرس آغاز کرد و یک سال بعد راهی بانفیلد شد او در سال 1995 به عنوان اولین امضای حرفه ای ماسیمو موراتی مالک باشگاه به اینتر میلان پیوست.
اما اولین نشانه های خداحافظی زانتی را اریک توهیر مالک جدید باشگاه اینتر ارائه داد او از اینکه خاویر زانتی در مورد آینده خود مردد است خبر داد تا اینکه امروز ستاره آرژانتینی اینتر میلان به صورت رسمی خبر خداحافظی خود را تایید کرد.
او در گفتگویی با روزنامه های آرژانتینی از دلایل خداحافظی خود پس از 22 سال حضور در دنیای حرفه ای فوتبال صحبت کرد:
" احساس  می کنم الان زمان مناسب برای اینکار است فوتبال چیزهای زیادی به من داده و از هر لحظه ی آن لذت برده ام پس از مصدومیت آشیل در آپریل گذشته می خواستم نشان دهم که می توانم بازگردم و رقابت کنم اما نشد. کاملا احساس کرده ام و متوجه شدم که باید در 40 سالگی بازنشسته شوم این زمان مناسبی برای این کار است."
" آیا من از زندگی پس از این می ترسم؟ نه به هیچ وجه مطمئنا من چیزهای معمول یک بازیکن فوتبال را از دست می دهم لحظه های حضور در رختکن و یا رقابت برای حضور در ترکیب. با این حال فکر می کنم ترس باید برای کسانی باشد که نمی دانند چه برنامه ای برای وقت آزادشان دارند برای من این مورد وجود ندارد."
" من کاملا آماده ام زیرا در دنیای فوتبال باقی خواهم بود و این من را زنده نگه می دارد" از زانتی پرسیده می شود که آیا در ادامه ی راه نیز با اینتر خواهی بود با کت و شلوار:
" امیدوارم آن ضروری نباشد من آرزو داشتم که کار حرفه ای ام را در اینتر تمام کنم در خانه ام و اینگونه شد. این یک تصمیم در مورد شیوه ی زندگی و پایان دادن کار در ایتالیا بود. و حالا به عنوان یک مدیر ورزشی سعی می کنم تا برای تیم های دیگر در این زمینه مفید باشم."
"جهان جدیدی روبرویم باز شده است و این مرا هیجان زده می کنم هزارکار هست که برای انجام آن ها باید آماده باشم."
از زانتی پرسیده می شود تا اگر ممکن باشد دوباره بتوانی برخی بازی ها را تکرار کنی کدامیک را انتخاب خواهی کرد:
" دو بازی است یک بازی فینال لیگ قهرمانان اروپا در سال 2010 در برنابئو است که یک شب جادویی را در مادرید داشتم و دیگری دیدار مقابل تیم ملی سوئد در جام جهانی 2002 که هزینه ی زیادی برای حذف از آن جام پرداخت کردیم."
     
آی اسپورت
2014-05-06 15:58:02
نظر دهید
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر