فهرست
پیش بازی یووه-اینتر؛ کلاسیک ترین دربی دنیا
پیش بازی یووه-اینتر؛ کلاسیک ترین دربی دنیا

پیش بازی یووه-اینتر؛ کلاسیک ترین دربی دنیا

آی اسپورت - دیدار تیم‌های یوونتوس و اینتر در چارچوب هفته ۲۳ سری آ، ساعت 23:15 امروز در ورزشگاه اختصاصی یوونتوس در شهر تورین با قضاوت نیکولا ریتزولی برگزار خواهد شد. رقابت این دو تیم همواره از لحاظ تاریخی، یکی از کلاسیک ترین دربی های دنیای فوتبال محسوب شده و به «دربی ایتالیا» شهرت یافته است. هم اکنون یوونتوس با ۵۱ امتیاز در رده نخست جدول و اینتر با ۴۲ امتیاز در مکان چهارم قرار دارند.

اینتر هر ۷ بازی اخیر در سری آ را با پیروزی پشت سر گذاشته است هر چند که شاگردان استفانو پیولی در مسابقه اخیر با لاتزیو در کوپا ایتالیا متحمل شکست شده و از این رقابت ها کنار رفتند. یوونتوس نیز پس از شکست مقابل فیورنتینا، هر ۳ بازی اخیر در سری آ را برده که آخرین پیروزی بانوی پیر در هفته گذشته مقابل ساسولو رقم خورد. یوونتوس در صورت پیروزی در این بازی، فاصله امن خویش با رم در صدر جدول را حفظ خواهد کرد و امیدهای بیانکونری برای فتح ششمین اسکودتوی پیاپی افزایش می یابد.

نمادهای دو تیم
نمادهای دو تیم

از طرف دیگر، اینتر که از سال ۲۰۱۲ در زمین یوونتوس پیروز نشده، از لحاظ میزان آمادگی در سطح بالایی قرار دارد و هواداران نراتزوری به کسب امتیاز و یا حتی پیروزی در خانه یوونتوس امیدوار هستند. اینتر نخستین تیمی بود که موفق به شکست یوونتوس در ورزشگاه جدید التأسیس این باشگاه شد. اینتر در سال ۲۰۱۶ دو برد خوب را مقابل یوونتوس به دست آورده و امیدوار به کسب سومین پیروزی پیاپی مقابل رقیب دیرینه است. [ برد ۳-۰ (نیمه نهایی کوپا ایتالیا در فصل گذشته) و برد ۲-۱ (بازی رفت سری آ در فصل جاری] 

یوونتوس با اتخاذ سیستم ۱-۳-۲-۴ طی سه مسابقه اخیر، دچار تحول شگرفی شده و فوتبال تهاجمی و تماشاگر پسندی را ارائه می دهد. هدف اصلی اینتر در فصل جاری کسب سهمیه لیگ قهرمانان اروپا بوده که شاگردان استفانو پیولی در صورت پیروزی مقابل یوونتوس، شانس بیشتری برای نیل به این مقصود خواهند داشت. این بازی صد و شصت و هشتمین تقابل تیم های یوونتوس و اینتر در تاریخ سری آ است.

پس از کالچوپولی، هرگز حساسیت «دربی ایتالیا» به اندازه این مسابقه نبوده زیرا میزان قدرت این دو تیم طی چند فصل اخیر کاملاً تفاوت داشته و عملاً یوونتوس در ۵ فصل گذشته بسیار قوی تر از اینتر نشان می داد. حضور پیولی در اینتر، معادلات را تغییر داده و برای اولین بار طی سال های اخیر، یوونتوس با خیال راحت به مصاف اینتر نمی رود.

یوونتوس - اینتر
یوونتوس - اینتر

نکات آماری

-در تاریخ دربی های ایتالیا که در چارچوب سری آ برگزار شده، ۷۹ برد برای یوونتوس، ۴۶ برد برای اینتر و ۴۲ تساوی به -ثبت رسیده است.

-اینتر طی این ۱۶۷ تقابل با یوونتوس مجموعاً ۲۴۱ گل دریافت کرده است. هیچ تیمی در تاریخ سری آ به اندازه یوونتوس نتوانسته اینتر را شکست داده و دروازه این تیم را باز کند.

-طی ۱۷ رویارویی اخیر این دو تیم در کلیه رقابت های رسمی از سال ۲۰۱۰ به بعد، ۸ برد سهم یوونتوس و ۴ برد سهم اینتر بوده در حالی که فقط ۵ بازی با نتیجه مساوی خاتمه یافته است. اینتر در ۱۱ سفر اخیر به خانه یوونتوس در کلیه رقابت ها، فقط یک برد را در کارنامه دارد.

-طی ۱۰ سفر اخیر اینتر به زمین یوونتوس در سری آ، ۶ باخت و ۳ مساوی به علاوه یک برد نصیب نراتزوری شده است.

-در فوتبال ایتالیا، یوونتوس را با لقب گوره خرها و اینتر را با لقب مارها نیز می شناسند.

-یوونتوس هر ۲۷ بازی خانگی اخیر در سری آ را با پیروزی پشت سر گذاشته که یک رکورد جدید در فوتبال ایتالیا است. همچنین بیانکونری در هر ۲۹ بازی خانگی اخیر در سری آ موفق به گلزنی شده و جمعاً ۶۶ گل زده در کارنامه این تیم مشاهده می شود.

-آخرین بار که اینتر به ۸ برد پیاپی در سری آ دست یافت، در دسامبر ۲۰۰۸ تحت هدایت ژوزه مورینیو بود.

-از روز انتصاب استفانو پیولی سرمربی اینتر به جای فرانک دی بوئر، نراتزوری طی ۱۰ بازی سری آ به ۲۵ امتیاز دست یافته که بیشترین میزان کسب امتیاز توسط تیم های حاضر در سری آ طی دو ماه اخیر است.

-یوونتوس بیشترین تعداد گل زده طی ۱۵ دقیقه نخست مسابقات را به خود اختصاص داده است. (۱۰ گل)

-یوونتوس طی ۱۸ بازی در فصل جاری سری آ توانسته گل نخست را به ثمر برساند که نهایتاً در ۱۷ بازی به پیروزی دست یافت. تنها مسابقه ای که یوونتوس در فصل جاری سری آ، گل اول بازی را زد و در پایان شکست خورد، به دیدار رفت مقابل اینتر در ورزشگاه جوزپه مه آتزا مربوط می شود. بیانکونری در آن بازی ابتدا با گل استفان لیخشتاینر پیش افتاد اما در ادامه، مغلوب یک گل و یک پاس گل مائورو ایکاردی شد و بازی را با حساب ۲-۱ به اینتر واگذار کرد.

-یوونتوس بیش از هر تیم دیگری در فصل جاری سری آ توانسته در ۱۵ دقیقه انتهای مسابقات گلزنی کند. (۱۲ گل)

-یوونتوس بیش از هر تیم دیگری در فصل جاری سری آ توانسته بازیِ باخته را تغییر داده و جمعاً ۱۵ امتیاز را از این طریق به دست بیاورد.

-یوونتوس طی ۱۵ بازی خانگی اخیر در سری آ، حداقل ۲ گل را در ۱۴ بازی زده است.

-اینتر طی ۷ پیروزی متوالی اخیر در سری آ، ۵ بار کلین شیت کرده است.

-یوونتوس در هر ۳ بازی خانگی اخیر در سری آ، کلین شیت کرده است.

-اینتر در هر ۳ بازی اخیر بیرون خانه در سری آ، با یک اختلاف گل به پیروزی رسیده است.

-گونزالو هیگوایین در ۳ تقابل خانگی اخیر همراه با ناپولی در مقابل اینتر، توانسته ۴ گل به ثمر برساند. در آخرین رویارویی خانگی هیگوایین با اینتر، وی ۲ بار دروازه نراتزوری را گشود.

-مائورو ایکاردی در ۸ تقابل اخیر با یوونتوس، ۷ بار دروازه بیانکونری را گشوده که ۳ گل در ورزشگاه یوونتوس به ثمر رسیده شد. هیچ تیمی به اندازه یوونتوس در سری آ، از ایکاردی گل نخورده است.

دیبالا و ایکاردی
دیبالا و ایکاردی

 وضعیت بازیکن های دو تیم:

یوونتوس: به جز ماریو لمینا، هیچ بازیکن مصدوم یا محرومی در تیم یوونتوس وجود ندارد. در سیستم ۱-۳-۲-۴ ماسیمیلیانو آلگری، جای کمتری برای هافبک ها وجود داشته و احتمالاً کلودیو مارکیزیو روی نیمکت خواهد نشست اما انتظار می رود که میرالم پیانیچ در ترکیب اصلی قرار گرفته و پائولو دیبالا پشت سر مهاجم نوک یوونتوس یعنی گونزالو هیگوایین به میدان برود. علی رغم حضور دنی آلوز، احتمالاً استفان لیخشتاینر در سمت راست خط دفاعی مستقر می شود. (شاید به خاطر گلزنی در مسابقه رفت مقابل اینتر)

اینتر: با بازگشت کریستین آنسالدی از محرومیت، هیچ بازیکن مصدوم یا محرومی در تیم اینتر وجود ندارد. احتمالاً استفانو پیولی از همان بازیکن های همیشگی در خطوط هافبک و حمله استفاده می کند که در این صورت، مجدداً شاهد نیمکت نشینی جفری کوندوگبیا و اِوِر بانگا خواهیم بود. ادر احتمالاً نخستین گزینه تعویضی پیولی در خط حمله اینتر است.

ترکیب احتمالی

ترکیب احتمالی دو تیم
ترکیب احتمالی دو تیم

پیش بینی

پیش بینی نتیجه بازی
پیش بینی نتیجه بازی

۱ ۲  
آی اسپورت
2017-02-05 12:11:00
نظر دهید

۲ نظر
مسعود
يكشنبه ۱۷ بهمن ۱۳۹۵، ۱۲:۵۴
فکر کنم اینتر بتونه به شرایط بردهای پیاپی یووه خاتمه بده و یکمی لیگ رو جذاب تر بگنه
۱
مسعود
يكشنبه ۱۷ بهمن ۱۳۹۵، ۱۲:۵۴
فکر کنم اینتر بتونه به شرایط بردهای پیاپی یووه خاتمه بده و یکمی لیگ رو جذاب تر بگنه
۱
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر