فهرست
لمپارد تکرارنشدنی، کارشناس یا مربی؟
لمپارد تکرارنشدنی، کارشناس یا مربی؟

لمپارد تکرارنشدنی، کارشناس یا مربی؟

آی اسپورت- عجب بازیکنی. می توان گفت یکی از عجایب خلقت. وقتی درباره هافبک ها صحبت می کنی باید بگویی که فرانک گلزن ترین آن ها بوده است. نه فقط در لیگ برتر انگلیس، بلکه همه جا. دستاوردی که او داشته بی نظیر بوده است.

همیشه بازی کردن مقابل او خیلی خیلی سخت بود. چون هرچه بیشتر از دقایق بازی می گذشت بیشتر متوجه می شدی که شرایط بدنی او خیلی خوب است. از طرفی او همیشه راهی برای ورود به محوطه جریمه حریف پیدا می کرد، مثل یک آهن ربا بود،هرجا توپ بود همیشه او هم بود و همیشه هم به دنبال توپ بود. لمپارد توانایی بازی با توپ فوق العاده ای داشت و بارها و بارها هم این را نشان داده بود.

فکر نمی کنم کسی در تاریخ لیگ برتر باشد که از نظر تعداد گل و پاس گل کاری که او کرده را کرده باشد. البته که تعداد گل های و پاس گل ها دلیل اصلی درخشش او به عنوان یک هافبک هم بوده است. زمانی که در چلسی بود مخصوصا با دیدیه دروگبا رابطه فوق العاده ای داشت.

وقتی فرانک بازیکنی جوان بود، پدرم (هری ردنپ) به من گفت وقتی در وستهام مربی او بودم، بعد از تمرین همه بازیکنان به خانه شان می رفتند، اما فرانک کفش های دویدنش را می پوشید و تمرین دویدن می کرد. گاهی هم با توپ تمرین می کرد و گاهی تمرین گلزنی می کرد. به همین دلیل هم هست که حالا پاداش آن تمرین ها را گرفته و تبدیل به بازیکنی بزرگ و اسطوره ای برای چلسی شده است.

فکر می کنم این روزها بازیکنان جوان خیلی زود زمین تمرین را ترک می کنند و به خانه می روند. کسی مانند فرانک برای آن ها یک مثال فوق العاده است. هرکاری که تصمیم به انجام دادنش بگیرد، آن را به بهترین شکل و با انگیزه فراوان انجام می دهد. دیگر بازیکنان زیادی نیستند که مانند او باشند. او لیاقت هرچیزی که به دست آورده و به آن رسیده را داشته است.

او می تواند هرکاری که می خواهد بکند. همه لازمه ها برای هر کاری را دارد. اگر بخواهد به تلویزیون برود و کارشناس شود، کارش عالی خواهد بود، اگر بخواهد مربی باشد، مطمئنا یک مربی بی نظیر و بزرگ خواهد شد. او با بعضی از بهترین مربیان مانند مورینیو، پدر من و کارلو آنچلوتی کار کرده است. گزینه های او محدودیت نمی شناسد.

من از این که ببینم او چه می کند به وجد می آیم. امیدوارم بیاید و با ما در اسکای اسپرتس کار کند، چون کارش عالی است و این عالی می شود. اما هرکاری که انجام دهد باید به خودش افتخار کند. چون فرانک لمپارد نه تنها بازیکن بی نظیری بوده است، بلکه یک انسان استثنایی هم بوده است.

 

۵    
آی اسپورت
2017-02-03 11:16:00
همچنین بخوانید:
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر