فهرست
آنالیز ویژه: چرا طارمی تعویض شد؟
آنالیز ویژه: چرا طارمی تعویض شد؟

آنالیز ویژه: چرا طارمی تعویض شد؟

آی اسپورت – در مسابقه‌ای که پرسپولیس با دو گل از حریف عقب بود و نیاز شدید به ایجاد موقعیت گل و زدن گل داشت، مهدی طارمی اولین تعویضی پرسپولیس بود. برانکو درست در مهم‌ترین مقطعی که پرسپولیس به حمله و گل زدن نیاز داشت امید اول گلزنی تیمش را تعویض کرد. آن هم در حالی که حدود 30 دقیقه به پایان بازی مانده بود. این تعویض اگر جواب نمی‌داد می‌توانست پرسپولیس را وارد حاشیه و بحران کند اما آنچه که در پایان بازی اتفاق افتاد درستی تصمیم برانکو را ثابت کرد. آماری هم که از دقایق حضور طارمی در این بازی منتشر شده نشان می‌‎دهد که برانکو در لحظات حساس و بحرانی تصمیم درستی گرفته است.

عملکرد کلی طارمی
عملکرد کلی طارمی

مهدی طارمی دیشب 64 دقیقه در زمین بود و یکی از کم‌اثرترین و ضعیف‌ترین بازیکنان پرسپولیس بود. او از 7 دوئلی که با مدافعان الاهلی داشت فقط در یکی پیروز شد و 6 دوئل دیگر را به آنها باخت! طارمی که کارشناسان فوتبال ویژگی اصلی او را توانایی در ایجاد موقعیت گلزنی می‌دانند دیشب فقط یک موقعیت گل ایجاد کرد!

عملکرد هجومی طارمی و کلی صفر!
عملکرد هجومی طارمی و کلی صفر!

او حتی یک شوت هم به سمت دروازه حریف نزد و اغراق نیست اگر بگوییم این بدترین نمایشی است که از طارمی در پرسپولیس به یاد داریم. در عوض جانشین او یعنی گادوین منشا هم موقعیت گل ایجاد کرد، هم شوت زد و هم گلزنی کرد. او در 30 دقیقه‌ای که در زمین بود به اندازه طارمی درگیری و دوئل ایجاد کرد و در دوئل‌ها هم از او موفق‌تر بود. این آمارها البته برای مقایسه فنی و کلی دو مهاجم پرسپولیس نیست و در حقیقت چشمان تیزبین برانکو و درستی تصمیم او را تایید می‌کند.

۱۲ ۱  
آی اسپورت
2017-08-23 15:50:00
نظر دهید

۱ نظر
پرسپولیس واقعی
چهارشنبه ۱ شهریور ۱۳۹۶، ۱۶:۴۹
در حالی که بزرگترین بازیکنان ما که سابقه ی بازی در حرفه ای ترین لیگ جهان را داشتند ، سر بزنگاه و در آوردگاه جام جهانی ، خوی آسیایی و آماتورشان به بدترین وجه ممکن بروز دادند ؛(دو هزار وشش )
و یا در بدترین زمان قابل تصور ، دریبل کشنده می زنند(نکونام و مسی دقیقه ی نود و یک)

از طارمی خیلی خیلی جوان از لحاظ تجربه ، نمی شود توقع داشت در طول چند روز بحران روحی وارده از سوی چند هوادار نا صبور را پشت سر بگذارد .
بعض مواقع ، بازیکن اشتباه میکند شاید از عمد هم اشتباه میکند ولی اشتباه من هوادار اورا نابود خواهد کرد در حالی که اگرسمت ما
ما احساس عشق و دوست داشتن حقیقی کند ، بر می گردد و ...

قهرمانانمان را جلوی چوخه نفرستسم.
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر