فهرست
ایده هجومی برانکو؛ ربیع‌خواه نیمکت نشین می‌شود؟
ایده هجومی برانکو؛ ربیع‌خواه نیمکت نشین می‌شود؟

ایده هجومی برانکو؛ ربیع‌خواه نیمکت نشین می‌شود؟

آی‌اسپورت- بازی کردن محسن ربیع‌خواه و کمال کامیابی‌نیا در کنار هم توان تهاجمی پرسپولیس را کاهش می‌دهد. برانکو ایوانکوویچ پیش از این از یک هافبک دفاعی استفاده می‌کرد و سه هافبک دیگر او راس‌های یک لوزی البته نامتقارن را با او تشکیل می‌دادند. مسلمان و احمدزاده و امیری سه بازیکن خط میانی او بازیکنانی جدا از آن که فشار زیادی برای گرفتن توپ به حریف می‌آوردند بازیکنانی کاملا تهاجمی هستند. مصدوم شدن فرشاد احمدزاده، ناآماده بودن محسن مسلمان و در اختیار تیم نبودن او کارایی خط میانی پرسپولیس را کم کرده است.

برانکو در چند بازی اخیر ترجیح داده است از خط میانی عریض استفاده کند و محسن ربیع‌خواه را به عنوان هافبک دفاعی در کنار کامیابی‌نیا قرار می‌دهد. تا همین‌جا یکی از بازیکنان تهاجمی پرسپولیس جایش را به ربیع‌خواه داده است که در حمله‌های پرسپولیس کاملا بازیکنی بی‌اثر است. اما شبیه به چینش پیشین، استفاده از بازیکنانی که هم در حمله و هم در دفاع مشارکت می‌کنند می‌تواند توانایی‌های پرسپولیس را در حمله‌ها حفظ کند. در واقع برانکو برای این دو پست هم احتیاج به بازیکنی دارد که توانایی‌های دوگانه‌ای داشته باشند. اما انتخاب ربیع‌خواه برای این پست درو اقع توانایی‌های خط میانی پرسپولیس را در طراحی حملات کم می‌کند.

بیرون رفتن محسن ربیع‌خواه در بازی با نفت و  حضور بشار رسن به جای او، هم سیامک نعمتی را به جمع بازیکنان هجومی پرسپولیس اضافه کرد و هم رسن به عنوان هافبک میانی در کنار کامیابی‌نیا قرار داد که هم توانایی‌های هجومی دارد و هم می‌تواند در دفاع مشارکت کند. تغییرهایی که برانکو در تیم‌اش داد در همین بازی با نفت هم تاثیرش را نشان داد. بعد از این تغییرات بود که هم حملات پرسپولیس زهردارتر شد و هم این تیم دو بار به گل رسید.

 

۱۱ ۶  
آی اسپورت
2017-10-21 18:44:00
همچنین بخوانید:
نظر دهید

۶ نظر
666666
شنبه ۲۹ مهر ۱۳۹۶، ۱۸:۵۷
آقای برانکو در دربی ازت خواهش میکنم تک هافبک دفاعی بچین.
بابک پرسپولیسی
شنبه ۲۹ مهر ۱۳۹۶، ۱۸:۵۷
خیلی از پرسپولیسی ها به خاطر نقد فنی من به بازی دادن ربیع خواه به من توهین کردند
من گفتم لال میشم فقط تو این بازی ببینید چطور ربیع خواه سرعت تیم را فلج میکنه
وقتی بیرون رفت انگار یک باره سرعت تیم دو برابر شد
حالا باور کنید پرسپولیس تنها قربانی لحاجت در به بازی گرفتن از ربیع خواه شد و گرنه در همون بازی رفت مقابل الهلال بلافاصله با زدن گل به بازی بر میگشتیم
خخخخ
شنبه ۲۹ مهر ۱۳۹۶، ۱۹:۰۲
خخخخخخ داداش ایول تو عجب باهوشی،عجب هوش وذکاوتی داوری،اصن تحت تاثیر قرار گرفتم ،اشکم داره سرازیر میشه،باید نشان شجاعت وپیش بینی زیرکاگه رو به شما اهدا کنن،اصن شمارو باید سرمربی پرسپولیس کنیم ،هیشکی تا حالا به ذهنش هم نمی رسید که ربیع خواه به درد نمیخوره همه فکر میکردن ربیع خواه اینیستاس،شما چطور متوجه شدی که ربیع خواه ضعیفه؟
پرسپولیس پرسپولیسه!!!
شنبه ۲۹ مهر ۱۳۹۶، ۲۰:۳۸
برانکو تا زمانی که توسط برخی عوضی در پشت پرده تحریک میشه و تن به خفت میده ربیع بازی میکنه ... برانکو تا زمانی که ساپورتش کنند ربیع رو بازی میده !!! البته این یه تهمته اما دیگه برانکو با این اسرارهاش رو بازی دادن به ربیع همه رو تو شک میندازه
... ..... کسی که با نام جعلی کامنت میذاره
شنبه ۲۹ مهر ۱۳۹۶، ۲۲:۲۰
و تهمت میزنه
خوزه
شنبه ۲۹ مهر ۱۳۹۶، ۲۳:۱۶
لات آسمون جل شلوار خمره ای
۱
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر