فهرست
از سردار تا سون:‌ پسر طلایی آسیا کیست؟‌
از سردار تا سون:‌ پسر طلایی آسیا کیست؟‌

از سردار تا سون:‌ پسر طلایی آسیا کیست؟‌

آی‌اسپورت - انتخاب «سون هیونگ مین» به عنوان بازیکن سال قاره کهن از سوی روزنامه‌نگارهای آسیایی، ابدا غافلگیرکننده نبود. بهترین گلزن آسیایی تاریخ لیگ جزیره، با هیچ ستاره دیگری در آسیا قابل مقایسه نیست. هواداران فوتبال ایران تصور می‌کردند این عنوان به سردار آزمون تعلق خواهد گرفت اما درست در هفته‌هایی که سردار در ترکیب روبین کازان حتی از زدن یک گل نیز باز مانده بود، سون هر هفته با ضربات دیدنی و نمایش‌های خیره‌کننده‌اش رقبای تاتنهام را مبهوت می‌کرد. درست وقتی سردار دوباره خودش را به آغوش قربان بردی‌اف می‌انداخت، سون زیر نظر یکی از سخت‌گیرترین مربیان حال حاضر قاره اروپا به میدان می‌رفت و خوش می‌درخشید.

آمار رویایی هری کین در تاتنهام، موجب شده خیلی‌ها اهمیت وینگر کره‌ای این باشگاه را درک نکنند. در روز غیبت هری در بازی با وستهم اما سون با گل شاهکارش به وستهم، بار دیگر قابلیت‌های استثنایی‌اش را به رخ انگلیسی‌ها کشید. هیونگ مین، استاد شوت‌های بدون دورخیز است. یک بازیکن هجومی فرصت‌طلب که در بازی‌اش، هیچ چیز اضافه‌ای دیده می‌شد. او به شدت دقیق و مثبت فوتبال بازی می‌کند و قبل از هر چیز،دوباره خودش را به آغوش قربان بردی‌اف می‌انداخت، سون زیر نظر یکی از سخت‌گیرترین مربیان حال حاضر قاره اروپا به میدان می‌رفت و خوش می‌درخشید. آمار رویایی هری کین در تاتنهام، موجب شده خیلی‌ها اهمیت وینگر کره‌ای این باشگاه را درک نکنند. در روز غیبت هری در بازی با وستهم اما سون با گل شاهکارش به وستهم، بار دیگر قابلیت‌های استثنایی‌اش را به رخ انگلیسی‌ها کشید. هیونگ مین، استاد شوت‌های بدون دورخیز است. یک بازیکن هجومی فرصت‌طلب که در بازی‌اش، هیچ چیز اضافه‌ای دیده نمی‌شود. او به شدت دقیق و مثبت فوتبال بازی می‌کند و قبل از هر چیز، در خدمت تیم است.

در تیم پوچتینو، سون به لحاظ اخلاقی یک الگو به شمار می‌رود و بر خلاف بسیاری از ستاره‌های آسیایی که در اروپا رابطه خوبی با هم‌تیمی‌ها نداشتند، هرگز یک بازیکن منزوی نیست و دوستی صمیمانه‌ای با دلی علی و سایر ستاره‌های لیلی‌وایتز دارد. او با اختلاف زیاد، بهترین بازیکن حال حاضر قاره آسیا محسوب می‌شود. بازیکنی که شاید هنوز نتوانسته در تیم ملی به کیفیت فوق‌العاده باشگاهی‌اش برسد اما اگر فقط شمه‌ای از توانایی‌هاش در اسپرز را  در کره جنوبی پیاده کند، این تیم در جام جهانی دست به کارهای بزرگی خواهد شد.

۳ ۱  
آی اسپورت
2018-01-06 15:33:00
نظر دهید

۱ نظر
رضا
شنبه ۱۶ دی ۱۳۹۶، ۱۵:۳۸
تو این فصل کامل بازی نکرده .جهانبخش از این بهتره .
۲
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر