فهرست
دیسلایک/ طاهری ۵۶ساله، یک مربی آینده‌دار!
دیسلایک/ طاهری ۵۶ساله، یک مربی آینده‌دار!

دیسلایک/ طاهری ۵۶ساله، یک مربی آینده‌دار!

آی اسپورت – وقتی از فرهاد مجیدی به عنوان یکی از کاندیداهای دستیاری وینفرد شفر نام برده شد، تعدادی از پیشکسوتان این تیم که اکثرا عضو کمیته فنی هم بودند جوانی مجیدی را بهانه کردند و مدعی شدند برای او زود است که به عنوان مربی به استقلال بیاید و ممکن است خیلی زود «حیا کن رها کن» بشنود و بسوزد! این مخالفت‌ها سرانجام کار خود را کرد و امروز به طور رسمی بیژن طاهری 56 ساله به عنوان دستیار شفر معرفی شد.

از همان ابتدا هم مشخص بود که مخالفت با مجیدی توسط کمیته فنی، دلایلی غیر فنی دارد. اتفاقا جوانی یکی از فاکتورهای مثبت مجیدی و دیگر کاندیداهای هم‌سن و سال او بود و اگر قرار بود مجیدی مربیگری را شروع کند همین حالا وقتش بود. توجیه ترس از سوختن مجیدی و شنیدن «حیا کن رها کن» هم خنده‌دارتر از بهانه جوانی بود. فرهاد قرار بود دستیار شفر شود و مسلما اگر قرار بود کسی این شعارها را بشنود آن شخص، وینفر شفر بود نه دستیارانش!

حالا اما یک مربی 56 ساله که از قضا عضو همین کمیته فنی بوده با رزومه‌ای نه چندان قابل اعتنا به عنوان دستیار شفر انتخاب و معرفی شده است. انتخابی عجیب که می‌تواند سوالاتی را در اذهان هواداران استقلال ایجاد کند. مثلا اینکه چرا یک مربی 56 ساله باید دستیار شفر شود؟ آیا قرار است او چیزی از این مربی آلمانی یاد بگیرد و در سال‌های آینده مثلا بعد از 60 سالگی، در اولین تجربه سرمربیگری، روی نیمکت استقلال بنشیند؟ واقعا 56 سالگی برای دستیار شدن دیر نیست؟ آیا قرار است بعدها از بیژن طاهری یک سرمربی ساخته شود؟ بهتر نبود این فرصت در اختیار یک مربی جوان‌تر و باانگیزه‌تر قرار بگیرد؟

قبلا بارها درباره ماجرای کمیته فنی و انتخاب شفر و انتخاب دستیارانش صحبت شده است و معرفی رسمی امروز طاهری نشان داد که همه گمانه‌زنی‌ها درست بوده و مدیران و مسئولان باشگاه همه چیز را موبه‌مو و به دقت برنامه‌ریزی کرده بودند.  

۸۱ ۶  
آی اسپورت
2017-10-16 15:03:00
نظر دهید

۶ نظر
ابیدل
دوشنبه ۲۴ مهر ۱۳۹۶، ۱۵:۱۰
این دیگه از هنر های افتخاری عزیز دردانه وزیر هست هرکسی همچین هنری نداره
امان از بی سوادی
دوشنبه ۲۴ مهر ۱۳۹۶، ۱۵:۱۹
این بنده خدا که تو تلویزیون رسماااااااا اعلام کرد من دستیار شفر نمیشم !!!
محسن
دوشنبه ۲۴ مهر ۱۳۹۶، ۱۵:۳۶
اگه جوون بود میگفتین که تجربه نداره و نمیتونه کمکی بکنه،حالا هم که با تجربه گذاشتند میگین چرا جوون نذاشتن.
تکلیف چیه؟
۳ ۱
666666
دوشنبه ۲۴ مهر ۱۳۹۶، ۱۶:۵۸
باشه بهش میگم.
علیرضا
دوشنبه ۲۴ مهر ۱۳۹۶، ۱۹:۲۳
من بر خلاف نظر شما با این انتخاب موافقم ، تجربه چندین ساله اقای طاهری در فوتبال کشور در این شرایط الان استقلال میتونه به این تیم کمک کنه و در تایید حرف شما بهتره دستیار بعدی جوان آینده دار باشه، یه با تجربه و یک جوون میتونه ترکیب ایده آلی برای استقلال باشه. بگذریم که مشکلات استقلال بسیار عمیقتر و پیچیده تر از این حرفاست.
امیرعباس
دوشنبه ۲۴ مهر ۱۳۹۶، ۲۱:۲۲
چرا انقدر شلوغش می کنی نادر خان منو تو که عاقلیم می دونیم دستیار ایرانی واسه مربی خارجی همیشه درنقش هوو بوده واسه همینم این رسمه که معمولا یک بنده خدایی رو پیدا می کنن میگذارن روی نیمکت باسم دستیار ایرانی که نه بروبیایی داشته باشه نه چشم طمع داشته باشه به نیمکت ....نمونه هاشم از اینجا تا هندوستان طول میکشه اندازه طومارش حاج فرکی واسه برانکو تیم ملی نمازی واسه کیروش باقری واسه برانکو پرسپولیس
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر