فهرست
نکته روز: ضعف استقلال در خلق موقعیت
نکته روز: ضعف استقلال در خلق موقعیت

نکته روز: ضعف استقلال در خلق موقعیت

آی اسپورت- در دور یک سی و دوم جام حذفی استقلال موفق شد درشهر انزلی تیم دوم ملوان را شکست دهد و  راهی مرحله بعد شود. اما برد با تنها دو گل استقلال در این بازی چیزی نبود که در این بازی آسان جام حذفی می‌شد انتظارش را داشت؛ به خصوص که حریف یعنی ملوان نوین در لیگ استانی گیلان بازی می‌کند و هنوز تجربه حضور لیگ‌های دسته دوم و سوم را هم ندارد. برخلاف سایر تیم‌های لیگ برتری، استقلال با قرعه‌ای آسان‌تربرخورد کرده‌بود و فرصتی بود تا شاگردان منصوریان با بردی پرگل، روحیه از دست رفته در طول لیگ را بهتر بازیابی کنند. اما استقلال در این بازی هم چندان قابل توجه ظاهر نشد و در روزی که تمام بازیکنانش به جزدوملی‌پوش را دراختیارنداشت، تنها11 بارفرصت شوت‌زنی پیدا کرد. ضعف در ایجاد حملات پرتعداد نکته‌‌ مهم استقلال در این بازی بود.

 در نبود وریا غوری که زوج خسرو حیدری در حملات ازجناح راست به حساب می‌آمد، استقلال نشان داد نمی‌تواند چندان خوب عمل کند. با حضور مگویان در این سمت و میل به هجوم کم او، استقلال تنها چند فرصت کوتاه برای پی‌ریزی حملات از سمت راست داشت. اگرچه گل اول آبی‌پوشان به ارسال مگویان از همین جناح به دست آمد، اما در ادامه بازی و به خصوص نیمه دوم شاهد حملات کمتری بودیم. ازمجموع 11 شوت استقلال در این بازی، 6 شوت درون چارچوب بود که برای تیم چارچوب‌شناس منصوریان نسبت قابل قبولی است. اما ثبت تنها 11 شوت برابر یک تیم استانی نکته‌ی  منفی قابل توجهی است که در پشت برد دو گله استقلال پنهان شده‌است.

 بختیار رحمانی 3 بار، مجتبی حق دوست 2 بار، کاوه رضایی 2 بار، علی قربانی 1 بار، آرش افشین 1 بار، فرشید باقری 1 بار و هرایر مگویان 1 بار موفق به شوتزنی در این بازی شدند. برخلاف بازی‌های گذشته، سانتر از جناحین  برای ایجاد موقعیت شوتزنی نقش چندانی در این بازی نداشت. استقلالی‌ها تنها 2 بار از طریق سانتر موفق به زدن شوت شدند. 2 شوت از ضدحملات، 1 شوت از موقعیت ارسال پاس عمقی و 1 شوت از طریق ضربه‌آزاد تنها راه‌های حمله استقلال برابر تیم ملوان نوین بود. سایر موقعیت‌های استقلال در جریان روان بازی ایجاد شد.

 

 

 

کدخبر: 9401

۴    
آی اسپورت
2016-10-03 16:42:00
همچنین بخوانید:
نظر دهید
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر