فهرست
دیسلایک؛  سرمایه‌ای که از پرسپولیس رفت
دیسلایک؛ سرمایه‌ای که از پرسپولیس رفت

دیسلایک؛ سرمایه‌ای که از پرسپولیس رفت

آی اسپورت – صادق محرمی لژیونر شد. خوشحال باشیم یا ناراحت؟ برای خود او خوشحالیم. در این سن و سال پائین به اروپا می‌رود و حداقل یک سال تنه‌اش به تنه بازیکنانی می‌خورد که کاری جز فوتبال ندارند. در فضایی تمرین می‌کند که همه انرژی‌اش صرف فوتبال خواهد شد و نایی برای کارهای حاشیه‌ای نخواهد داشت. خیلی هم اغراق آمیز نیست اگر برای او آینده‌ای مثل علیرضا جهانبخش متصور باشیم. هر چند بازی‌اش هنوز اشکالات زیادی دارد. مثل سانترهایی که کمتر به اوج می‌رسند. به نقطه‌ای که باید. اما قابل پیش بینی است که او در کرواسی بهتر خواهد شد. دینامو زاگرب امسال در مرحله انتخابی لیگ قهرمانان اروپا حضور دارد و شانس این را دارد که به مرحله گروهی هم برسد. پس باید برای محرمی خوشحال بود.

اما برای پرسپولیس چه؟ می‌شود خوشحال بود؟ یکی از استعدادهای مسلم باشگاه بعد از فقط دو فصل حضور در این تیم باشگاه را ترک می‌کند. آن هم درست در روزهایی که این تیم از فعالیت در بازار نقل و انتقالات محروم است. در دفاع راست مشکل دارد و حسین ماهینی حداقل در فصل اخیر امیدوار کننده ظاهر نشده. اگر بنا را بر این بگذاریم که محرومیت پرسپولیس سر جایش باقی می‌ماند کسی نمی‌تواند به ترکیب تیم اضافه شود. برانکو هم خیلی اهل میدان دادن به جوان‌ترها نیست. یعنی پرسپولیس در فصل آینده و حداقل در نیم فصل اول فقط ماهینی نزول کرده را در دفاع راست دارد.

برای مدیران باشگاه چه؟ این که یک استعداد جوان بعد از فقط دو فصل حضور در پرسپولیس باشگاه را به مقصد اروپا ترک می‌کند بدون آن که ریالی از این انتقال به باشگاه برسد جز یک «گاف بزرگ» نیست. چطور باید این اتفاق را هضم کرد؟ جوانی در سن و سال پایین به پرسپولیس می‌آید و از امکانات و مزیت‌های کم نظیر این باشگاه که «پول» کوچیکترین‌اش است استفاده می‌کند و در ویترین بزرگ باشگاه قرار می‌گیرد. دیده می‌شود و پیشنهاد خوب می‌گیرد. و بالاخره در یک تصمیم خوب و درست به اروپا می‌رود. اما این وسط پرسپولیس چه دستاوردی داشته؟ هر طور حساب کنید این صادق محرمی است که در معامله پرسپولیس – محرمی بیشتر نفع برده است.

حالا این سوال پیش می‌آید که چرا باید با بازیکنی در این سن و قراردادی کوتاه مدت بسته شود؟ مگر همان سال گذشته معلوم نشد که محرمی چه پتانسیل بالایی دارد؟ چرا برای تمدید قرارداد با او کاری انجام نگرفت؟ مدیران باشگاه پرسپولیس می‌توانستند همان سال گذشه مبلغ قرارداد محرمی را بالا ببرند تا او برای تمدید راضی شود. این ساده‌ترین کاری بود که مدیران باشگاه پرسپولیس می‌توانستند انجام بدهند. اما انجام نشد تا امروز صادق محرمی از پرسپولیس به دینامو زاگرب برود و تنها چیزی که نصیب باشگاه باشد حسرت باشد. تصور کنید حداقل پولی که می‌شد از این انتقال نصیب باشگاه شود (مثلا 200 هزار دلار) با نرخ این روزهای ارز، چه کمک بزرگی برای باشگاه بود!

این اولین نمونه از این دست نیست. آخرینش هم نخواهد بود. واقعیت این است که امیدواری زیادی هم به تکرار نشدن این گاف‌ها نیست. مدیرانی که ساده‌ترین اصول را بلد نیستند قادر به تکرار هر خبط و خطایی خواهند بود. کسی هم نیست که از آن‌ها بازخواست کند که چرا این اتفاق‌ها می‌افتد؟ چرا اجازه می‌دهید سرمایه‌های باشگاه به این راحتی به تاراج بروند و تنها کاری که می‌شود کرد دست روی دست گذاشتن و تماشا کردن است؟ باور کنید می‌شود از این نقل و انتقال‌ها پول خوب درآورد. در همین پرسپولیس انتقال مهدی مهدوی کیا، مهرداد اولادی و جواد کاظمیان ارقام درشتی را تصیب باشگاه کرده است. پس می‌شود اما مدیر باید اینکاره باشد و کمی جلوتر از نوک بینی را ببیند.  

۲۷ ۹  
آی اسپورت
2018-05-15 14:53:00
نظر دهید

۹ نظر
امید از تفت
سه شنبه ۲۵ اردیبهشت ۱۳۹۷، ۱۵:۰۵
دیناموزاگرب اروپا نیست. درسته برای شروع خوبه ولی نه در دینامو. در لیگ دسته دو آلمان بهتر از دیناموزاگرب میتونه پیشرفت کنه. من فکر کنم این هم مثل علی کریمی سپاهان دست از پا درازتر برمیگرده
۹ ۲
حمید
سه شنبه ۲۵ اردیبهشت ۱۳۹۷، ۱۶:۱۱
برای شروع خوبه اما کلا اروپا از نظر من یعنی آلمان و اسپانیا و انگلیس و ایتالیا و با ارفاق فرانسه و هلند بقیشون با ایران فرقی ندارن. یونان و بلژیک و روسیه و کرواسی و سوئد و .. اروپا حساب نمیشن اما میتونن سکوی پرتاب خوبی باشن
۸
ميلاد
سه شنبه ۲۵ اردیبهشت ۱۳۹۷، ۱۷:۱۲
ليگ يا شايد بگيم فوتبال كرواسي دچار فساد وحشتناكه اقاي ماميچ و دوستان شده. ضمن اينكه ليگ كرواسي اصلا كيفيت مناسبي نداره نه زمينها و نه امكانات باشگاه امكانات خوبي نيستند. ليگهاي غرب اروپا بخصوص ليگهايي كه شايد درجه يك از لحاظ كسب مقام نباشند ولي قطعا درجه يك از نظر پرورش بازيكنان جوان و امكانات فوتبال هستند. بلژيك ، هلند، پرتغال حتي سويس اين امكانات رو در اختيار بازيكنان جواني قرار ميدهند. صادق احتمالا مدت زيادي نيمكت و يا سكونشين خواهد بود تا از تظر بدني به استاندارد برسه.
سهیل
سه شنبه ۲۵ اردیبهشت ۱۳۹۷، ۱۵:۱۲
اینکه صادق رو جوون میدونید و میگید برانکو اهل بازی دادن به جوانها نیست کاملا متضاده!!
محرمی، بشار،انصاری،علی پور، طارمی و....
هیچکدوم قبل برانکو هیچ اسم و رسمی نداشتند، حالا از دوران تیم ملی و معرفی امثال نکونام و اندو و... بگذریم .
م.
سه شنبه ۲۵ اردیبهشت ۱۳۹۷، ۱۵:۱۴
صادق خیلی بیشتر از پولی که گرفت برای پرسپولیس زحمت کشید و تاثیرگذار بود. این چه طرز حساب کتاب کردنه. اگه قراره حساب کنید، حساب کن که در این دو سال اگه بجای قرارداد کم فعلی ، صادق محرمی در ازای بازیهای خوبش سالی 1.5 میلیارد میخواست چقدر ضرر به پرسپولیس میرسید؟

پرسپولیس هیچ دینی به گردن این جوون نداره. تمرینش داد، معروفش کرد و در عوضش دفاع راست خودش رو تضمین کرد با کمترین پرداختی ممکن. اگه صادق مثل طارمی میلیار میلیارد به جیب زده بود شاید میشد این حرفا رو زد یا حتی اگه مثل رضاییان خون به جگر هوادار و کادر فنی میکرد دل آدم میسوخت از این انتقال که چرا چیزی نصیب پرسپولیس نشده ولی برای محرمی جوان تنها آرزوی موفقیت میشه کرد بدون هیچ دلخوری.
میم
سه شنبه ۲۵ اردیبهشت ۱۳۹۷، ۱۶:۰۲
بیشترین منفعت رو نه بازیکن و نه باشگاه بلکه دلال عزیز یا به اصطلاح مدیر برنامه می بره! تجربه ثابت کرده بعضا جناب مدیر برنامه از خود بازیکن دریافتی بیشتری هم داشته. این عزیزان هیچ وقت متضرر هم نشده اند! نکته مقابل این عزیزان مدیران بی کفایت و بی لیاقت فوتبالی ند ! این عزیزان راه های سرمایه گذاری و درآمد زایی رو بلدند و در صورتی که مدیران ما نه تنها در فصل قبل خرد اندیشی برای حفظ و بهره برداری از سرمایه جوانی مثل محرمی به خرج نداند و در آینده هم نخواهند داد. اما مدیر برنامه ها خوب متوجه می شوند که آینده و پول کجاست. پس چرا بجای مدیران فوتبالی بی عرضه از دلال های زرنگ استفاده نکنیم :)))) ؟؟؟
۴
حمید
سه شنبه ۲۵ اردیبهشت ۱۳۹۷، ۱۶:۰۹
بخدا مسخره اس. تو ایران فرقی نداره بازیکن 20 ساله باشه یا 40 ساله! کلا یک ساله یا در نهایت دو ساله باهاش قرارداد میبندن اونم با کلی شرط و شروط . همون دو سال پیش که محرمی جذب شد منم تعجب کردم که چرا فقط قرار دو ساله باهاش بستن.آخه بازیکن جوون فقط یکی دو سال طول میکشه تا بتونه خودی نشون بده و پیشرفت کنه بعد از یکی دو سال هم که پیشرفت کرد و وقت اون میرسه که باشگاه بتونه ازش چه در ترکیب تیم یا از طریق پول ترانسفرش استفاده کنه تازه قراردادش تموم میشه و بسلامت دقیقا مثل صادق محرمی! مشکل ما فقط مدیرهای بی فکرن.
۵
AVA-86
سه شنبه ۲۵ اردیبهشت ۱۳۹۷، ۲۱:۵۷
بازیکنای جوون توی پرسپولیس استقلال مثل هندونه دربسته هستند. به همین خاطرم هیچ مدیری ریسک نمی کنه باهاشون قراردااد بلند مدت ببنده. این دوتا تیم چندتا بازیکن گمنام وجوون گرفتند که بدرخشند اما هیچی نشدند!! البته اگه نبود شیفتگی مفرط جناب کیروش به بازیکنان لژیونر الان بازیکنای جوون ما به هر تیم و لیگ درپیتی روی خوش نشون نمی دادند. نمونه اش علی کریمی که از سپاهان رفت دیناموزاگرب با بدترین کیفیت بازم دعوت میشد تیم ملی
AVA-86
سه شنبه ۲۵ اردیبهشت ۱۳۹۷، ۲۱:۵۷
بازیکنای جوون توی پرسپولیس استقلال مثل هندونه دربسته هستند. به همین خاطرم هیچ مدیری ریسک نمی کنه باهاشون قراردااد بلند مدت ببنده. این دوتا تیم چندتا بازیکن گمنام وجوون گرفتند که بدرخشند اما هیچی نشدند!! البته اگه نبود شیفتگی مفرط جناب کیروش به بازیکنان لژیونر الان بازیکنای جوون ما به هر تیم و لیگ درپیتی روی خوش نشون نمی دادند. نمونه اش علی کریمی که از سپاهان رفت دیناموزاگرب با بدترین کیفیت بازم دعوت میشد تیم ملی
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر