فهرست
استقلال - فجرسپاسی؛ تقابلی تمام شیرازی
استقلال - فجرسپاسی؛ تقابلی تمام شیرازی

استقلال - فجرسپاسی؛ تقابلی تمام شیرازی

آی اسپورت – تیم فجرسپاسی شیراز همه ساله بازیکنان زیادی را به تیم های سرخ آبی پایتخت، بصورت مستقیم یا غیر مستقیم معرفی کرده است. فرشید اسماعیلی بازیکن بومی سابق فجر که از آکادمی فجرسپاسی شیراز رشد کرد، در تمام رده های فجرسپاسی بازی کرد، در زمان حضور در فجرسپاسی به تیم ملی پایه دعوت شد و از تیم فجر، بصورت مستقیم راهی استقلال تهران شد.‌‌ ‌محمد دانشگر بازیکن برازجانی سابق فجر، پس از‌ چندین سال حضور در تیم فجرسپاسی راهی نفت تهران شد، سپس به سایپا کرج پیوست و از سایپا به استقلال تهران پیوست.‌ ‌

مسعود ریگی بازیکن و کاپیتان باشخصیت و با تعصب سال های نه‌چندان دور فجرسپاسی که سابقه بازی در تیم فجرشهید سپاسی در لیگ برتر را هم در کارنامه دارد، پس از سالها درخشش در تیم شهرش راهی بادران تهران شد،سپس به تیم پدیده مشهد پیوست و بعد از آن در فصل جاری راهی استقلال تهران شد.‌همه ی فجری ها گل دقیقه ۹۰ ریگی به آلومینیوم اراک در روز بارانی حافظیه را به خاطر دارند!‌‌

داریوش شجاعیان برادر کوچکِ امین شجاعیان، بازیکن بومی سابق فجر، در آکادمی فجرسپاسی رشد کرد ولی هیچگاه برای تیم‌ بزرگسالان فجرسپاسی به میدان نرفت،چند سالی در تیم بهمن شیراز توپ زد، با این تیم به لیگ یک صعود کرد و‌ سپس به تیم لیگ برتری گسترش فولاد تبریز پیوست پس از آن راهی استقلال تهران شد.

سید حسین حسینی‌ دیگر بازیکن شیرازی استقلال تهران است که سابقه بازی در برق شیراز را در کارنامه دارد.‌ محمد دانشگر و‌ فرشید اسماعیلی سابقه قهرمانی با تیم امید فجرسپاسی در لیگ برتر کشور با سرمربی گری اسماعیل زارع را در کارنامه خود دارند. داوود مهابادی سرمربی فجرسپاسی هم سابقه بازی در تیم استقلال تهران را در کارنامه دارد.

باید دید مصاف شاگردان با انگیزه داوود مهابادی با تیم استقلال تهران چه نتیجه ای را خواهد داشت؟ گرچه هدف اصلی فجرسپاسی ماندن در کورس رقابت های لیگ یک و صعود به لیگ برتر میباشد اما مهابادی و شاگردانش به دنبال نمایش خوب همراه با کسب پیروزی مقابل‌ تیم استقلال هستند.

 

ایلنا 

۳    
آی اسپورت
2019-10-15 13:21:00
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر