فهرست
یک هیچِ بزرگ!
یک هیچِ بزرگ!

یک هیچِ بزرگ!

آی‌اسپورت- دربی ۹۰ مثل تدارکی که برایش دیده بودند خلوت بود. ساعت ۴ بعدازظهر یک روز کاری و فروش نیمی از ظرفیت ورزشگاه، یعنی دربی ۹۰ یک رفع تکلیف بود؛ تکلیفی که در آن کارگروهی متشکل از شورای تأمین استان تهران، نیروی انتظامی، وزارت ورزش، فدراسیون فوتبال و سازمان لیگ همه تلاش‌شان را می‌کنند تا کمترین استقبال ممکن از مهم‌ترین رویداد ورزشی کشور انجام شود. داخل زمین دو تیم استقلال و پرسپولیس هم با تمپویی آرام‌تر از میانگین لیگ برتر، دقت پاس پایین، ضریب خطای بالا و بی‌‌نظمی، انگار جزئی از اجزای این کارگروهی بودند که باید یک تکلیف ۹۰ دقیقه‌ای را به پایان می‌بردند. ترس باختن، وزنه سنگینی شد به ساق پاها که سرعت را کشت تا اکثر توپ‌ها به مقصد نرسد. روی کاغذ دو تیم با رویکرد هجومی به میدان آمدند اما با سوت بنیادی‌فرد سناریوی دیگری به اجرا درآمد. دو تیم میلی به عبور از میانه میدان نداشتند و عقب ماندن و تجمع در یک‌سوم دفاعی را به اجرای برنامه‌های هجومی ترجیح می‌دادند.

درگیری‌ها و معدود اتفاق‌های مسابقه اساساً روی اشتباه‌های تیم مقابل بود تا ابتکار عمل دو تیم، فول‌بک‌ها میلی به نفوذ نداشتند، پاس‌ها غالباً رو به عقب بود و پاس‌های رو به جلو بی‌سرانجام! وقتی کرکره فوتبال پایین کشیده شد، برخورد و حواشی تبدیل شد به متن دربی. تنش نصف و نیمه و دعواهای مختصر، جای تاکتیک، بازیسازی، موقعیت گل و صحنه‌های حساس را گرفت و داور و کارت‌های رنگی‌اش یکه‌تاز شد. با حذف دقایق ۲۸ و ۸۱، یعنی صحنه پنالتی ناکام استقلال و گل اتفاقی پرسپولیس، مسابقه دیروز یک «هیچِ» بزرگ بود که نام دربی برایش به‌طور بدی سنگینی می‌کند. حتی همین دو دقیقه از ۹۰ دقیقه هم پر بود از اشتباه‌ها و حرکت‌های غیرحرفه‌ای دو تیم و تیم داوری. بیرانود بر خلاف قوانین جدید، مثل همیشه به جلو پرید، علی کریمی بدون تمرکز لازم برای زدن پنالتی حساس دربی ضربه بدی زد و داوری که شهامت لازم برای اجرای دقیق قانون را نداشت! روی صحنه گل هم جای خالی مدافعی که با حضور وینگر پرسپولیس پر شد و مدافع دیگری که آفساید را پر کرده بود، با اشتباه مهلک و عجیب حسین حسینی تکمیل و تبدیل به تنها گل مسابقه شد تا استقلال یک‌بار دیگر تقاص اعتماد به دروازه‌بانی را دهد که در اندازه یک شماره یک بدون رقیب نیست و رفته‌رفته تبدیل به پاشنه آشیل تیم استراماچونی در این فصل شده است! کالدرون، مربی فاتح دربی ۹۰ می‌گوید: «تحلیل شما همه منفی است!» آن طرف هم مربی مغلوب گفته: «عملکرد ما ضعیف بود اما جز گل چیز دیگری از پرسپولیس ندیدم!» شواهد و قرائن حکایت می‌کند این مسابقه فقط در شبکه‌های مجازی و کانال‌ها هیجان دربی را داشت، وگرنه بیرون از هیجان‌های مجازی، آزادی شاهد شیر بی‌یال و دم و اشکمی بود که خوابش می‌آمد. دربی دیروز را خلاصه می‌کنم؛ یک هیچ، بدون حتی یک توپ در چارچوب! یک «هیچ».

 

۷ ۱  
آی اسپورت
2019-09-23 10:20:00
نظر دهید

۱ نظر
صدرا
دوشنبه ۱ مهر ۱۳۹۸، ۱۴:۴۰
برادر جباری همین که شما به اشتباه بودن پنالتی استقلال اشاره نکرده اید، اما جلو آمدن بیرانوند برایتان خیلی مهمتر بوده نشان میدهد هنوز به مثابه یک هوادار نوجوان هستید و با این که سالها قلم میزنید از سایه این عصبیت خارج نشدید
۷
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر