فهرست
حمله ۸۰ میلیونی به ای‌اف‌سی؟ جان؟
حمله ۸۰ میلیونی به ای‌اف‌سی؟ جان؟

حمله ۸۰ میلیونی به ای‌اف‌سی؟ جان؟

آی اسپورت - از معضل فوتبالی نبودن بسیاری از مدیران فوتبال ایران بارها نوشته‌ایم. از این که آنها هیچ آشنایی و تسلطی بر قوانین و مناسبات حاکم بر دنیای فوتبال ندارند ولی در اظهارنظر درباره این عرصه کم نمی‌آورند. به همین ماجرای محرومیت تیم‌های ایرانی از میزبانی در لیگ قهرمانان آسیا نگاه کنید و واکنش بعضی از این مدیران را ببینید تا یک بار دیگر متوجه عمق فاجعه بشوید. مثلا خانم الهام امین‌زاده معاون سابق حقوقی رئیس جمهور در ابن باره گفته: «در مواجهه با این تصمیم می‌توانیم به برخی مراجع بین‌المللی شکایت کنیم. از تضییع حقوق ورزشکاران و مردم می‌توانیم به شورای حقوق بشر و نهادهای حقوق بشری شکایت کرد.»

حالا ایشان که خیلی هم فوتبالی نیست و توقع زیادی هم از ایشان نمی‌رود اما یکی مثل علی فتح‌الله‌زاده که سال‌هاست در سطح اول فوتبال ایران مدیریت می‌کند هم گفته: «متاسفانه از زمانی که شیخ‌سلمان رئیس کنفدراسیون فوتبال آسیا شده، تصمیمات سیاسی زیادی گرفته و فوتبال آسیا ضعیف شده است. ما باید هرچه زودتر با یک برنامه‌ریزی به مدیریت او پایان دهیم.» یا امیرحسین صادقی بازیکن اسبق استقلال که گفته: «ما سابقه هجوم بردن به صفحه مسی و افراد این‌چنینی را داریم. حالا اگر در دفعات پیش مردم مسائل را شوخی برمی‌داشتند و برای سرگرم شدن از این کار‌ها می‌کردند ولی این بار باید با یک عزم ۸۰ میلیونی همه به صفحه AFC یا لیگ قهرمانان برویم و آنجا ثابت کنیم که چه مردم سلحشوری داریم. این بار به جای مسخره‌بازی و یا توهین به کسی، برویم و از حق تیم‌های فوتبال‌مان دفاع کنیم و به AFC بفهمانیم نباید این رفتار‌ها را با ایران داشته باشد. نمونه دم‌دستی اش هم صفحه استراماچونی است.»

یعنی اگر یک اپسیلون شانس تغییر حکم ای‌اف‌سی هم وجود داشته باشد، با این پیشنهاد صادقی، آن یک اپسیلون شانس هم از بین خواهد رفت. علی کفاشیان هم با سابقه عضویت در ای‌اف‌سی گفته: «بنده اعتقادی به کنار کشیدن از آسیا و بازی در زمین بی‌طرف ندارم. ما مشکلی نداریم. ایران کشور باثباتی است. باید جلوی فرافکنی‌ها بایستیم. این رای بر می‌گردد. حتی می‌توانیم از طریق فیفا و دادگاه عالی ورزش پیگیری کنیم.»

۳ ۳  
آی اسپورت
2020-01-21 23:24:00
همچنین بخوانید:
نظر دهید

۳ نظر
فریدون
سه شنبه ۱ بهمن ۱۳۹۸، ۲۳:۳۹
استقلالیه متوهم ک میگن یعنی این
۸۰ م کجا بود...
۱
علی
چهارشنبه ۲ بهمن ۱۳۹۸، ۰۰:۱۸
ینی خداوکیلی اگه این حادثه هواپیما مثلا تو امارات افتاده بود همه شما دم از غیرامن بودن و محرومیت از میزبانی نمیزدید؟!!!
Ahmad
چهارشنبه ۲ بهمن ۱۳۹۸، ۰۲:۴۱
کیسه کش هوپچی گر وجهان سومی همینه دیگه
۱
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر