فهرست
تیم هفته‌ چمپیونز لیگ از نگاه هواسکورد؛ الکسیس در اوج
تیم هفته‌ چمپیونز لیگ از نگاه هواسکورد؛ الکسیس در اوج

تیم هفته‌ چمپیونز لیگ از نگاه هواسکورد؛ الکسیس در اوج

آی‌اسپورت – سالواتوره سیریگو در اولین بازیش برای سویا، در شکست 1-3 اول هفته مقابل اتلتیک بیلبائو نمایشی بسیار بد داشت. اما برعکس سیریگو، سرخیو ریکو در بازی مقابل لیون درون دروازه‌یِ تیمش درخشید و یکی از مهمترین عوامل پیروزی 0-1 شاگردان خورخه سامپائولی شد. سویا که در این دیدار فرصت‌های زیادی برای تمام کردن بازی را از دست داد، در نهایت با همان یک گل و به لطف 4 سیوِ ریکو، سیوهایی که برایش بالاترین نمره‌ (7.51) بین تمام دروازه‌بان‌های دور دوم را به همراه داشت، به پیروزی رسید.

تیم هفته چمپیونزلیگ
تیم هفته چمپیونزلیگ

 

اما در خط دفاعی لارس بندر به عنوان فول‌بک راست و فیلیپه لوئیس به عنوان فول‌بک چپ قرار می‌گیرند. بندر با اینکه در اصل یک هافبک است، در پست جدیدی که راجر اشمیت ازش خواسته بود درخشید و مقابل موناکو 13 تکل موفق زد. این آمار که در 7 سال اخیر در چمپیونز لیگ بی سابقه بوده برای بندر نمره‌یِ 8.24 را به همراه آورد. لوئیس هم در سوی دیگر خط دفاعی با مهار توماس مولر، با 7 تکل+قطع توپش به اتلتی کمک کرد تا ششمین کلین شیت پشت سر همش را در بازی‌های خانگی چمپیونز لیگ (15 کلین شیت در 17 بازی خانگی اخیر در اروپا) به دست بیاورد. مدافع برزیلی روخی بلانکوس در بعد هجومی هم برای تیمش موثر بود و بیش از هر بازیکن دیگری در زمین دریبل موفق زد (5).

در قلب خط دفاعی تیم منتخب رافائل واران را داریم. مدافع فرانسوی رئال مقابل دورتموند اولین گل اروپاییش را بعد از 43 بازی زد و با 11 دفع توپ و 4 تکل+قطع توپ نمایش دفاعی مستحکمی داشت. زوج واران در این تیم زانکا از کوپنهاگن است، مدافعی که او هم در پیروزی 0-4 تیمش مقابل بروژ گل زد. کوپنهاگن با زانکا در قلب خط دفاعیش در این شب بیست و یکمین بازی بدون شکستش در رقابت‌های مختلف را جشن گرفت.

در خط میانی و به عنوان بال راست تئو والکات را داریم. والکات که این فصل احیا شده و انگار تازه شروع به استفاده‌یِ کامل از پتانسیل بالایش کرده با 2 گلی که مقابل بازل زد، آمار گلزنیش در 3 بازی اخیر را به 4 گل رساند و امتیاز چشمگیر 9.06 را از هواسکورد گرفت. در سوی دیگر هم، به عنوان بال چپ، دریس مرتنز را داریم. وینگر بلژیکی ناپولی در فصل اول مائوریتزیو ساری در سن پائولو بیشتر نیمکت‌نشین بود. اما از فرم خارج شدن لورنزو اینسینیه این فصل باعث شده تا مرتنز در ترکیب اصلی جایی برای خودش پیدا کند و برای پارتنوپی در لیگ و چمپیونز لیگ بدرخشد. مرتنز در پیروزی 2-4 تیمش مقابل بنفیکا با 3 ضربه در چهارچوب 2 گل زد.

اما در مرکز زمین دو هافبک از منچستر سیتی و پاریس سن ژرمن داریم. فرناندینیو که از زمان آمدن پپ گواردیولا به سیتی بدل به یکی از کلیدی‌ترین مهره‌های تیمش شده در جدال فوق‌العاده هیجان انگیز مقابل سلتیک و البته غیر منتظره از منظر سیتیزن‌ها، اولین گل تیمش را زد و با 6 قطع توپ (چهارمین آمار برتر این دور) یک بار دیگر استادی خودش در خراب کردن بازی حریف را نشان داد. کنار هافبک برزیلی سیتی، مارکو وراتی قرار می‌گیرد. وراتی مقابل لودوگورتس یک نمایش کامل از هافبکی همه‌کاره داشت: 132 بار لمس توپ (دومین آمار برتر این دور، بعد از تیاگو موتا)، 9 بار تصاحب توپ در یک سوم خط میانی، 3 پاس کلیدی، یک پاس گل و حداقل دو دریبل بیشتر از هر کدام از همبازی‌هایش.

 

عملکرد آلکسیس اسنچر در بازی آرسنال
عملکرد آلکسیس اسنچر در بازی آرسنال

نمایش عالی کوپنهاگن مقابل بروژ در دور دوم باعث شد تا تیم دانمارکی یک نماینده‌یِ دیگر هم در تیم منتخب داشته باشد: فدریکو سانتاندر که در 3 بازی اخیرش 4 گل زده است. و در نهایت کنار سانتاندر به عنوان زوج خط حمله، الکسیس سانچز قرار می‌گیرد. ستاره‌یِ شیلیایی آرسنال همچنان به درخشش در پست جدیدش، به عنوان مهاجم مرکزی ادامه می‌دهد و با اینکه در بازی مقابل بازل موفق نشد از هیچکدام از 4 شوتش گل بسازد، اما با 4 پاس کلیدی، 2 پاس گل، 4 دریبل و حضور همیشگی‌اش در حملات توپچی‌ها نمره‌یِ 9.13 را گرفت و به عنوان ارزشمندترین بازیکن هفته انتخاب شد.

۹    
آی اسپورت
2016-09-29 19:14:00
همچنین بخوانید:
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر