فهرست
هنوز هم دانستن حق مردم است
هنوز هم دانستن حق مردم است

هنوز هم دانستن حق مردم است

آی اسپورت - هر چند واکنش افکار عمومی به انتخاب مارک ویلموتس تا به حال چندان مثبت نبوده و در نظرسنجی‌ها ۷۰ به ۳۰، معتقدند مرد بلژیکی در قیاس با کارلوس کی‌روش گزینه خوبی نیست، اما با توجه به شرایط اقتصادی فعلی، ویلموتس برای تیم ملی گزینه‌ای قابل قبول و انتخابی مطلوب است و باید به جای قضاوت روی اسم و کارنامه‌اش، منتظر ماند و عملکرد او را در تیم ملی دید.

اگر بپذیریم فدراسیون از ابتدا دنبال مربی جوان و باانگیزه بوده، حتی می‌توان جذب ویلموتس را یک پوئن مثبت تلقی کرد. طبق اعلام مهدی تاج، امروز قرارداد رسمی ویلموتس امضا می‌شود و در این صورت، مرد بلژیکی از امروز دیگر سرمربی تیم ملی است و باید زیر چتر حمایتی رسانه‌ها باشد و درباره خوبی و بدی انتخابش جای حرف نمی‌ماند، اما این که رئیس فدراسیون فوتبال می‌گوید مبلغ قرارداد این مربی قابل افشا نیست، به شدت جای حرف دارد.

مهدی تاج دیروز گفت: «مفاد قرارداد قابل انتشار است، اما مبلغ قرارداد قابل افشا نیست، مگر آن که دوطرفه باشد.» به ما حق بدهید این حرف رئیس فدراسیون فوتبال را نپذیریم. مهدی تاج بهتر از ما می‌داند عصر، عصر شفافیت است و دیگر دوره و زمانه‌ای نیست که بتوان رقم قرارداد و دستمزد مربی را پنهان نگه داشت. اصلاً دلیلی برای این پنهان‌کاری وجود ندارد.

وقتی همه می‌دانیم شفافیت یکی از مهم‌ترین پارامتر‌هایی است که جلوی فساد را می‌گیرد، چرا تنها با این توجیه که طرف مقابل باید راضی باشد، از اعلام مبلغ قرارداد سرمربی تیم ملی خودداری می‌شود؟ شاید تخفیف گرفتن بیش از حد از ویلموتس باعث شده باشد مرد بلژیکی نخواهد مبلغ قراردادش فاش شود، اما یادمان نرود دانستن حق مردم است.

از تاج توقع داریم مبلغ قرارداد ویلموتس را هم درست مثل مفاد قراردادش منتشر کند تا فوتبالدوستان بدانند سرمربی تیم ملی چه دستمزدی می‌گیرد. این کار از هزار شایعه و داستان‌های بعدی جلوگیری می‌کند و از همه مهم‌تر، درس و سرمشق اطلاع‌رسانی شفاف برای تمام باشگاه‌ها می‌شود.

 

خبر ورزشی 

۴ ۱  
آی اسپورت
2019-05-19 10:36:00
نظر دهید

۱ نظر
میم
يكشنبه ۲۹ اردیبهشت ۱۳۹۸، ۱۱:۵۸
یک بام و دو هوا نمیشه ! سر بزنگاه برای ضربه زدن مثلا به شخصی مثل علی دایی، رقم قراردادش رو برجسته میکنید و مثل چماغ بر سرش میکوبید. با همین ترفند پرسپولیس رو به حاشیه کشوندید.
فرقی هم نداره، برای بازیکنان ایرانی هم همین رویه رو ادامه میدید! اما چطور در اینجا پنهان کاری میکنید؟ مگر کار خطایی ازتون سر زده که می پوشانید؟
با مردم صادق باشید!
حتی مردم باید بدونن که دستمزد اشخاص شاغل در فدراسیون چقدره ! افرادی که شعار میدن در مورد اقتصاد مقاومتی؛ آیا رقم دریافتی هاشون هم مقاومتی شده؟ اصلاح شده؟
۱
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر