فهرست
لیورپول-یونایتد: به روایت گری نویل
لیورپول-یونایتد: به روایت گری نویل

لیورپول-یونایتد: به روایت گری نویل

آی اسپورت- منچستر با سیستمی دفاعی مقابل لیورپول بازی کرد و توانست در آنفیلد با تساوی بدون گل یک امتیاز بگیرد. این تیم در ادامه با چلسی و من سیتی بازی دارد. گری نویل این بازی را کارشناسی کرده و جواب می دهد که این روش برای بازی های پیش رو کارامد هست یا نه.

کدام از نتیجه خوشحال ترند

بازی خیلی خوبی نبود، اما می توانیم کمی با توجه به این بازی با شرایط یونایتد آشنا تر شویم. این تیم انگیزه خوبی دارد چون بازی کردن در آنفیلد همیشه سخت است. البته باید به لیورپول هم احترام گذاشت چون آن ها این روزها شرایط فوق العاده ای دارند. اما کلی بگویم، از قبل از بازی کمتر منچستری ای را می دیدید که بگوید روز دوشنبه به آنفیلد می رویم و برنده می شویم. بیشتر می گفتند می رویم که یک نیمه را برگزار کنیم و بعد نیمه دوم در خانه مان باشد. لیورپول شرایط فوق العاده ای داشت. فکر می کنم جوابتان را گرفتید.

تساوی بدون گل

آسان است که اینجا بنشینیم و از بازیکنان توقع داشته باشیم بازی زیبایی برایمان رقم بزنند. لیورپول یورگن کلوپ معمولا زیاد گل می زند و بازی های تماشایی است. قبل از بازی فکر می کردم این بازی هم گل دارد و جذاب است. در 20 دقیقه اول لیورپول استرس زیادی داشت. در این بازی به خاطر رقابت دیرینه همیشه حساسیت و استرس زیاد است و مشخص نیست که نتیجه چه می شود. مخصوصا که بازیکنان از تعطیلات بین المللی هم بازگشته بودند. در نیمه اول دو تیم، مخصوصا لیورپول، از خود واقعی شان به دور بودند.

تاثیر غیبت وینالدوم و لالانا

چند ساعت قبل از بازی با رایان گیگز به زمین رفتیم و متوجه شدیم که این دو بازی نمی کنند. هر دوی ما منچستری بودیم و از نظرمان این برایمان خبر خوشی بود که شانسمان را بیشتر می کرد. چون بازی هایی که از لیورپول با این ها دیده ایم فوق العاده بوده اند. دو بازیکن پرانرژی که شدیدا پرس می کنند و رو به رو شدن با آن ها سخت است. از زمانی هم که لالانا به زمین آمد اوضاع تیمشان کمی بهتر شد. فکر می کنم غیبت این دو کلوپ را خیلی ناامید کرد.

درسی که مورینیو گرفت

او فهمید بازیکنان توانایی مورینیویی بازی کردن هم دارند. امشب از خودم می پرسیدم: زمانی که مورینیو در چلسی بود دیده بودیم چطور مقابل لیورپول در آنفیلد بازی کرده، اما آیا در یونایتد هم ابزارش را دارد؟ اما بازیکنان یونایتد توانستند و کاری که از آن ها خواسته شده بود را بدون این که تمرکزشان را از دست بدهند انجام دادند. اشلی یانگ یکی از آن بازیکنانی بود که به بهترین شکل در سیستم مورینیو کار می کرد. راشفورد، هررا و فلینی هم همین طور.

نکات منفی برای یونایتد

اول از همه عملکرد پایین تر از حد انتظار زلاتان و پوگبا کام یونایتدی ها را تلخ کرد. بعدی این که تاکتیک این تیم این بود که در هر شرایطی توپ را وارد محوطه جریمه حریف کند. راشفورد و اشلی یانگ هم از جایشان تکان نمی خوردند و فاصله شان را با بازیکنان پیش سرشان حفظ می کردند. بعد از 20 دقیقه اوضاع عادی شد. اما جالب اینجا بود که بیشتر اوقات بلیند هم رو به عقب بازی می کرد. شاید خیلی ها انتقاد کنند که این سبک و روش یونایتد نیست. اما در دوران سر الکس هم بارها شده که من به این زمین آمدم و دفاع کردیم و توانستیم به سختی گل برتری مان را بزنیم. حالا یونایتد با دخئا و زلاتان می تواند به خوبی از سیستم و سبک مورینیو بهره ببرد.

تکرار این سیستم مقابل چلسی

به نظرم یکی از کمبودهای یونایتد در این بازی، مخصوصا در نیمه دوم، زمانی که این تیم شدیدا دفاع می کرد، ضدحمله بود. البته من زیاد با سیستم شدید دفاع کردن آشنا نیستم. با ضدحملات می شد دروازه حریف را باز کرد و نتیجه گرفت. اما به راحتی توپی به زلاتان نمی رسید. حتی یانگ و راشفورد هم عقب بازی می کردند. پوگبا نمی توانست به خوبی انتظارات را برآورده کند و این چیزهایی است که اگر مورینیو می خواهد با همین سیستم در بازی با چلسی عمل کند باید به آن ها دقت کند.  

۹    
آی اسپورت
2016-10-18 20:10:00
همچنین بخوانید:
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر