فهرست
توفیق اجباری جوانان استقلال؛ تهدیدی که فرصت شد
توفیق اجباری جوانان استقلال؛ تهدیدی که فرصت شد

توفیق اجباری جوانان استقلال؛ تهدیدی که فرصت شد

آی اسپورت - فشردگی بازی‌ها، نداشتن اردو در نیم فصل، نبود بازی‌های تدارکاتی، بدنسازی نامناسب و یا هر علت دیگری باعث بالا رفتن شمار مصدومان تیم استقلال در هفته‌های اخیر شد، این موضوع یک توفیق اجباری برای دست اندرکاران باشگاه است تا فرصت بیشتری برای استفاده از بازیکنان جوان و مستعد داشته باشند.

مصدومیت همزمان عارف غلامی و سیاوش یزدانی این فرصت را ایجاد کرد تا شاهین طاهرخانی در روزهای سخت و بازی‌های بزرگ فرصت رفتن به میدان پیدا کند. فرصتی که شاید در روزهای عادی بعید بود نصیب این بازیکن جوان و ملی پوش امید کشورمان شود.

حضور در چند دیدار مهم آسیایی و داخلی از جمله بازی کردن مقابل پرسپولیس از طاهرخانی مدافعی قابل اعتماد ساخت که حالا شاید حتی با بازگشت مصدومان خط دفاعی و آماده شدن یک خارجی باتجربه، باز هم مجیدی به راحتی از کنار نام او عبور نکند.

نگاهی به اسامی بازیکنان استقلال که عازم کویت هستند نشان می‌دهد در کاروان آبی پوشان کم نیستند بازیکنان جوانی که مثل طاهرخانی منتظر فرصتی برای اثبات شایستگی‌های خود هستند. جوانانی مثل علیرضا انصاری، امیر حسین کارگر، سینا خادم پور، عظیم گوگ و زکریا مرادی که این آخری با چند دقیقه بازی مقابل شاهین بوشهر و الشرطه عراق، چشم‌ها را به سوی خود خیره کرد تا جایی که خیلی‌ها معتقدند در صورت نرسیدن قائدی، بهتر است این بازیکن جوان در خط حمله کنار مطهری باتجربه بازی کند.

در واقع مصدومیت همزمان ستاره‌های استقلال تهدیدی برای این تیم بود که با شجاعت فرهاد مجیدی این تهدید با میدان دادن به بازیکنان جوان تبدیل به فرصت می‌شود.

اسامی ۲۴ بازیکنی که قرار است استقلال را در سفر به کویت جهت دیدار با الاهلی همراهی کنند عبارت است از؛ حسین حسینی، حسین پورحمیدی، علیرضا انصاری، وریا غفوری، امیر کارگر، روزبه چشمی، محمد دانشگر، نیکولای بودوروف، سیاوش یزدانی، عارف غلامی، شاهین طاهرخانی، سینا خادم‌پور، عظیم گوگ، هروویه میلیچ، میلاد زکی‌پور، علی کریمی، مسعود ریگی، فرشید باقری، آرش رضاوند، مرتضی تبریزی، مهدی قائدی، ارسلان مطهری، علی دشتی و زکریا مرادی.

دیدار تیم‌های استقلال و الاهلی عربستان در چارچوب هفته دوم لیگ قهرمانان آسیا از ساعت ۱۹ روز دوشنبه ۲۸ بهمن به میزبانی نماینده عربستانی در کشور کویت برگزار می‌شود. هر دو تیم در روز اول این مسابقات مقابل حریفان شأن با نتیجه مشابه یک-یک متوقف شده بودند.

مهر

     
آی اسپورت
2020-02-16 22:42:00
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر