فهرست
آقا کریم و یادآوری یک تاکتیک؛ شوت
آقا کریم و یادآوری یک تاکتیک؛ شوت

آقا کریم و یادآوری یک تاکتیک؛ شوت

آی اسپورت - حضور کریم باقری در تمرین تیم ملی که دیروز اتفاق افتاد، به دلیل علاقه‌ی ملی‌پوشان به آقا کریم اتفاق جالبی را رقم زد. بچه ها به شوخی به کریم باقری گفتند بازی با عراق بازیکنی مثل شما را می خواهد که با یک شوت از راه دور کار را تمام کند! که کریم به این ابراز لطف با خنده جواب داد. حتی در دقایقی مارک ویلموتس خطاب به مربی پرسپولیس گفت من بازی های تو را در بوندس لیگا به یاد دارم. صرف نظر از این خوش و بش ها، حضور کریم باقری در تمرین تیم ملی می تواند یادآور یک تاکتیک مهم برای رسیدن به گل باشد؛, شوت از راه دور. تاکتیکی که البته بستگی به خلاقیت های فردی بازیکن دارد و در بازی برابر تیم های دفاعی خیلی به کار می آید. نمونه اش در بازی با بحرین که حریف سعی می کرد با تجمع در منطقه یک سوم دفاعی فضاها را از ایران بگیرد و در حملات سریع پیروزی برابر ایران را تجربه کند که در نهایت این اتفاق رخ داد و بحرین یک بر صفر برنده شد.

تیم ملی مدتهاست کم شوت می زند، در حالی که شوت از راه دور به خصوص در بازی با حریف های متراکم در منطقه یک سوم دفاعی یکی از بهترین تاکتیک ها برای رسیدن به گل است. از همه مهمتر گل هایی که روی شوت از راه دور به ثمر می رسد به خاطر زیبایی‌شان روحیه تیم مهاجم را بالا می برند. در هفته های اخیر و در استقلال علی کریمی این کار را به خوبی انجام داده. حال تیم ملی در بازی پیش رو و در دیدار با عراق می تواند گلزنی روی شوت از راه دور را امتحان کند. در شوت از راه دور برتری عددی مهم نیست و رعایت تایمینگ شوت و هم چنین انتخاب زاویه مناسب برای هدف گیری می تواند به تیم برای رسیدن به گل کمک کند و چه خوب است به بهانه حضور کریم باقری در تیم ملی بازیکنان شوت از راه دور را به خود یادآوری کنند.

کریم باقری بارها و بارها در بازی های پرسپولیس و تیم ملی با شوت از راه دور نام خود را به عنوان گلزن ثبت کرد. البته کریم باقری دیروز هم‌زمان با حضور در اردوی تیم ملی یک نکته مهم دیگر را هم به بازیکنان تیم ملی گوشزد کرد. اینکه با عصبانیت فوتبال نکنید و به جای جر و بحث با داور و تیم حریف روی هدفی که دارید متمرکز شوید. این اتفاق در بازی با بحرین هم آزاردهنده بود و توی ذوق می زد. به خصوص در لحظاتی که سردار آزمون به داور اعتراض می کرد! داور می توانست او را اخراج کند اما خویشتن داری به خرج داد.

 

۳    
آی اسپورت
2019-11-12 15:58:00
همچنین بخوانید:
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر