فهرست
گوچی در آستانه افتخاری تاریخی؛ آقای گل می‌شود؟
گوچی در آستانه افتخاری تاریخی؛ آقای گل می‌شود؟

گوچی در آستانه افتخاری تاریخی؛ آقای گل می‌شود؟

آی‌اسپورت- رضا قوچان‌نژاد با دو گلی که امشب برای هیرنفین به ثمر رساند 9 گله شد و فاصله‌اش با آقای گل لیگ هلند را به 3 گل رساند. با آمادگی خیره‌کننده گوچی در هفته‌های گذشته تداوم روند گلزنی‌های او دور از انتظار نیست. تداوم این درخشش می‌تواند ملی‌پوش ایرانی را به افتخاری تاریخی برساند. آقای گلی یک مهاجم آسیایی در یکی از معتبرترین لیگ‌های اروپایی.

با توجه به این که باشگاه‌های اروپایی برای جذب بازیکنان غیراروپایی محدودیت دارند، تیم‌های بزرگ ترجیح می‌دهند برای لیست خود سراغ ستاره‌های آمریکای جنوبی و آفریقا بروند. آسیایی‌ها معمولا در تیم‌های متوسط حضور دارند و تیم‌های بزرگ چنان مهاجمان قدرتمندی دارند که فرصتی برای عرض اندام مهاجمان آسیایی و خودنمایی‌‌شان به وجود نمی‌آید.

بهترین نتیجه آسیایی‌ها سال‌ها پیش در بوندس‌لیگا به دست آمده است. در سال 1986 بوم‌کونچا بازیکن کره‌ای لورکوزن 17 گل به ثمر رساند و در سال 2004 وحید هاشمیان، ملی‌پوش سابق کشورمان در اوج درخشش برای بوخوم 16 گل به ثمر رساند که هر دوی این بازیکنان در رده چهارم گلزنان بوندس‌لیگا قرار گرفته بودند.

حالا گوچی در یکی از بهترین سال‌های فوتبالش این فرصت را دارد تا نقش آسیایی‌ها در فوتبال اروپا را پررنگ‌تر کند. قوچان‌نژاد 9 گله با آمادگی ذهنی و جسمی بالا شرایط فوق‌العاده‌ای در لیگ هلند دارد و انتظار آقای گلی او چندان بعید و دور از ذهن نیست.

۱۸    
آی اسپورت
2017-01-15 00:01:00
همچنین بخوانید:
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر