فهرست
گروه مرگ؛ خیریت این‌بار برای استقلال!
گروه مرگ؛ خیریت این‌بار برای استقلال!

گروه مرگ؛ خیریت این‌بار برای استقلال!

آی اسپورت – ماجرای تذکر فدراسیون به باشگاه پرسپولیس و سرمربی‌اش درباره مصاحبه نکردن در مورد تیم ملی و کارلوس کی‌روش خیلی سر و لیگ قهرمانان آسیا قرعه‌کشی شد و تیم‌های حاضر در این رقابت‌ها حریفان خود را شناختند. نکته عجیب که به هیچ‌وجه هم تازگی نداشت هم‌گروهی استقلال در گروه مرگ رقابت‌ها با تیم‌هایی مانند الهلال عربستان، الدحیل قطر و العین امارات بود؛ گروهی مانند دو فصل پیش فقط با یک تغییر در بین تیم‌ها؛ الدحیل قطر به جای الریان قطر. بله؛ باز هم استقلال در دشوارترین گروه ممکن قرار گرفت تا برخی کری‌خوانی‌ها در فضای مجازی بین هواداران دو تیم سرخابی به وجود بیاید! اما این پایان کار نبود، بعد از آن مصاحبه‌های کارشناسان آغاز شد که بین آنها یک نکته مشترک وجود داشت؛ کار استقلال برای موفقیت در فصل جدید لیگ قهرمانان آسیا بسیار دشوار است و اگر این تیم تقویت نشود، عبور از مرحله گروهی تقریبا امری محال خواهد بود.

چرا تیم شفر به این روز افتاد!

فلش‌بکی می‌زنیم به ابتدای فصل امسال، استقلالی‌ها باید مهیای حضور در مرحله یک‌چهارم نهایی لیگ قهرمانان آسیا و دیدار با السد می‌شدند. آبی‌ها اگر شاکله اصلی بازیکنان فصل گذشته خود را حفظ می‌کردند، عبور از سد السد هرگز کار دشواری نبود و شاگردان شفر به راحتی یک پای فینال غرب آسیا می‌شدند اما در همان برهه ستون‌فقرات استقلال از این تیم جدا شدند تا این تیم ضربه جبران‌ناپذیری را در تمامی رقابت‌های پیش‌رو متحمل شود. استقلال به السد باخت و به نیمه‌نهایی آسیا نرسید؛ در جام حذفی حذف شد و در لیگ هم نتایج سینوسی این تیم هرگز هواداران را راضی نکرده است.

نمی‌خواهیم خیلی به گذشته بپردازیم و دوباره پرده‌هایی از خیانت مسئولان قبلی را یادآوری کنیم. گوش همه از این حرف‌ها پر است! آن زمانی که قرارداد ابراهیمی‌ها، جباروف‌ها و تیام باید تمدید می‌شد، این کار صورت نگرفت تا در دقیقه 90 شفر و تیمش برای فصل جدید خالی از ستاره شوند.

خیریت برای استقلال

بعد از کوچ ستاره‌ها، استقلال هرگز استقلال سال قبل نشد و حالا یک جنگ جدید را هم در پیش دارد. این تیم باید از سه ماه دیگر وارد چمپیونر لیگ آسیایی شود و چه‌بسا اگر تقویتی در کار نباشد، در مصاف با تیم‌های تا بن‌دندان مسلح، آبروریزی‌های جدیدی هم اتفاق خواهد افتاد. این روزها مسئولان استقلال مدام تاکید می‌کنند اخبار خوش‌ نقل و انتقالاتی برای این تیم در راه است، هرچند جزئیاتی از آن اعلام نمی‌شود اما شاید خیریت گروه دشوار استقلال در فصل جدید لیگ قهرمانان آسیا در این باشد که صدای زنگ خطر در باشگاه تهرانی با شدت زیادی به صدا درآمده و خداراشکر از سوی مدیران نیز شنیده شده است. شاید خیریت این اتفاق برای استقلال این باشد که در نیم‌فصل دوم با مهره‌های قابل‌اتکا و مطرح تقویت شده تا با نزول احتمالی مدعیان، شاگردان شفر دوباره به کورس قهرمانی بازگردند. در هر صورت اگر استقلال می‌خواهد در آسیا هم زنگ تفریح نشود، راهی جز تقویت واقعی با مهره‌های نامدار را ندارد، چراکه در غیر این صورت... شاید اگر خیریت بسته بودن پنجره برای پرسپولیس آنها را تا فینال آسیا پیش برد، خیریت گروه مرگ برای استقلال تقویت این تیم در نیم‌فصل دوم و رسیدنش به جمع مدعیان قهرمانی باشد.

گزیده‌شدن دوباره از یک سوراخ؟

سخن پایانی با مدیران استقلال؛ لیگ قهرمانان آسیا طی دو فصل باشگاهی در غرب آسیا برگزار می‌شود و آنها باید آگاه باشند در صورت خرید جدید، باید قراردادها به‌گونه‌ای بسته شود تا درصورت صعود به مراحل بالاتر، شاهد دوباره نازکردن‌ها برای تمدید قرارداد و ماندن دست کادر فنی در حنای بی‌بازیکنی نباشیم. البته مدیران جدید استقلال افرادی بی‌تجربه نیستند و چه‌بسا بهتر از ما مسائل را بدانند اما اگر روال بی‌پولی‌ها، بی‌توجهی‌ها و دعوای آشکار در راس بدنه فنی باشگاه به این شکل همچنان باقی باشد، مطمئنا استقلال یک‌بار دیگر از همان سوراخ معروف گزیده خواهد شد.

 

فرهیختگان 

۵    
آی اسپورت
2018-11-28 10:12:00
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر