فهرست
مصائب زیدان در سن مامس
مصائب زیدان در سن مامس

مصائب زیدان در سن مامس

آی اسپورت- هفت ماه از آخرین شکست بیلبائو در سن مامس می‌گذشت، آخرین شکست آن‌ها مربوط به باخت یک بر صفر مقابل بارسلونا در ماه آگوست بود و بعد از آن 53 هزار هوادار این تیم 16 برد و 3 تساوی را در این ورزشگاه شاهد بودند. شاید بیلبائو در جدول رده بندی لالیگا هفتم باشد، اما رکورد خانگی آن‌ها از بهترین‌ها در کل اروپا است.

در دیدار رئال مقابل این تیم خیلی زود مشخص شد که چرا همه از جو فوق العاده این ورزشگاه حرف می‌زنند. هرچند رئال هم می‌دانست باید انتظار چه عملکردی را داشته باشد. زیدان هم به بازیکنانش درباره این بازی هشدار داده بود. لوکا مودریچ این بازی را یکی از مهم‌ترین‌های فصل معرفی کرده بود. همین طور هم بود. هرچند که مادرید این ورزشگاه را با 3 امتیاز ترک کرد، اما بیشتر از هر بازی‌ای رئال در این بازی برای کسب امتیاز سختی کشید.

هشدار برای مادرید از همان ابتدا مشخص بود. زمانی که بازیکنان از تونل ورزشگاه خارج می‌شدند و سر و صدای هواداران را می‌شنیدند. خیلی هم زود روی آن‌ها تاثیر گذاشت و در اوایل بازی بارها مادریدی‌ها پاس‌های اشتباه دادند و توپ‌ها را به راحتی از دست دادند. به نظر می‌رسید قرار است رئال برای ششمین بار در 7 بازی اخیر از حریف عقب بیفتد، اما این اتفاق نیفتاد و رونالدو با پاسی که به بنزما داد باعث شد مهاجم فرانسوی دروازه حریف را باز کند.

مادرید پیش افتاد، اما اتلتیکو خیلی زود با گل آدوریز به بازی بازگشت. نیمه دوم را هم بیلبائو قوی‌تر آغاز کرد و در دقایقی از بازی می‌شد به راحتی گفت که این تیم مستحق برد است. در واقع سن مامس فقط مغلوب قدرت بی نظیر مادریدی‌ها در بازگشت شد. هرچند که نشانه‌های وجود دارد که ثابت می‌کند زیدان و تیمش برای کسب این 3 امتیاز سختی‌های زیادی کشیدند. مثلا برای دومین بار بعد از تاریخ 11 سپتامبر زیدان رونالدو را تعویض کرد.

به هر حال این برد یکی از حساس‌ترین بردهای رئال در مسیر قهرمانی رقابت‌های این فصل بود و باعث شد اختلاف امتیاز 5 امتیازی این تیم با بارسلونا که با دنبال کردن رئال به این تیم فشار می‌آورد برقرار بماند. این بازی، بازی‌ای بود که کارشناسان از آن به عنوان سخت‌ترین بازی خارج از خانه رئال در بازی‌های باقی مانده این فصل یاد می‌کردند و مادریدی‌ها توانستند با حداکثر امتیاز آن را به پایان برسانند، این برد از نظر روحی هم مطمئنا کمک زیادی به شاگردان زیدان برای ادامه مسیر خواهد داشت.

۱    
آی اسپورت
2017-03-20 13:00:00
همچنین بخوانید:
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر