فهرست
پیشنهاد برای 5پرسپولیسی‌/ خبرسازی یا واقعیت؟
پیشنهاد برای 5پرسپولیسی‌/ خبرسازی یا واقعیت؟

پیشنهاد برای 5پرسپولیسی‌/ خبرسازی یا واقعیت؟

آی‌اسپورت- حالا که پرسپولیس قهرمان شده و در لیگ قهرمانان آسیا صعود کرده همه دوستداران این تیم و رسانه‌ها در خصوص تقویت تیم فعلی حرف می‌زنند. اینکه با شرایط فعلی تیم برانکو به چه بازیکنانی در چه پست‌هایی نیاز دارد و با توجه به محدودیت فهرست بزرگسال و گمانه‌هایی که در خصوص بازیکنان خروجی مطرح می‌شود به تیمی رویایی در فصل آینده فکر می‌کنند که می‌تواند تا فینال آسیا هم پیش برود و البته در دفاع از عنوان قهرمانی لیگ برتری‌اش اولین و جدی‌ترین مدعی فتح جام هفدهم باشد. با این حال باید به نیمه خالی لیوان هم فکر کرد؛ اینکه اگر از بین ۱۰، ۱۲ بازیکن اصلی چند بازیکن جدا شوند چه اتفاقی در پرسپولیس می‌افتد و اصلا جای آنها را می‌شود پر کرد یا نه؟

واقعیت این است که بیشتر بازیکنان اصلی پرسپولیس غیر از دو نفر با این باشگاه قرارداد دارند و جدایی شان آسان نخواهد بود اما شاید شرایط خوب باشگاه پیشنهاد دهنده و اصرار بازیکن به جدایی باعث این اتفاق شود. همین حالا شایعه خداحافظی سروش رفیعی از پرسپولیس شنیده می‌شود و شاید مقصد او اروپا باشد.
صحبت از اروپا شد و اینکه شاید بد نباشد بدانیم کدام یک از بازیکنان تیم قهرمان ایران که عمدتا نفراتی ملی‌پوش یا در سطح ملی هستند پیشنهاد خارجی و در نگاه بالاتر اروپایی دارند و کدام یک به جدایی فکر نمی‌کنند چون با توجه به قرارداد و سن و سال‌شان نه باشگاه‌های خارجی دنبال شان می‌آیند نه داخلی‌ها برای جذب شان تلاش می‌کنند چرا که می‌دانند برای آنها هیچ تیمی بهتر از پرسپولیس نخواهد شد.

از خط دروازه شروع می‌کنیم. همین هفته پیش بود که فیل بیرانوند هوس هندوستان کرد و با وجود اینکه قراردادش را تا ۱۴۰۰ تمدید کرده وکیلش رابرای مذاکره به باشگاه فرستاد. براساس گفته‌های وکیل بیرانوند این دروازه‌بان از فنرباغچه ترکیه و یک تیم اسپانیایی پیشنهاد دارد که البته تیم اسپانیایی ویارئال نیست. داستان فنرباغچه هم که با پیشنهاد عجیب طاهری فعلا منتفی شده اما بیرانوند یکی از ۵ بازیکن پرسپولیس است که پیشنهاد خارجی آن هم از نوع اروپایی شان را دارد.

در خط دفاع با وجود عملکرد درخشان سیدجلال حسینی و حسین ماهینی سن و سال نسبتا بالای آنها باعث شده خبری از پیشنهاد خارجی نباشد اما چینی‌ها مثل زمستان گذشته دنبال محمد انصاری ملی‌پوش هستند. با اینکه پرسپولیس شجاع خلیل‌زاده را جذب کرده اما گفته می‌شود باشگاه به انصاری اجازه جدایی نمی‌دهد و این پیشنهاد خارجی و آسیایی هم به مرحله انتقال نخواهد رسید.

دیگر عضو خط دفاع صادق محرمی است که نیم‌فصل درخشید اما فعلا خبری از پیشنهاد خارجی نیست. این وضعیت در بین برخی بازیکنان اصلی خط میانی هم وجود دارد. برای مثال بازیکن شماره ۱۰ پرسپولیس یعنی فرشاد احمدزاده پیشنهادی از خارج کشور ندارد و دنبال جدایی هم نیست. این مساله در مورد محسن مسلمان هم مصداق دارد و با اینکه او آمار جالبی در لیگ قهرمانان به جای گذاشته هنوز پیشنهادی دریافت نکرده است. هر چند با صعود سرخ‌ها به جمع هشت تیم برتر آسیا شاید این داستان تغییر کند.

کمال کامیابی نیا یکی دیگر از هافبک‌های اصلی پرسپولیس که فعلا قراردادش را تمدید نکرده و همچنان منتظر پیشنهادهای خارجی است اما به نظر می‌رسد جدی‌ترین پیشنهادی که به دستش رسیده از جانب سپاهان بوده و خبری از پیشنهاد خارجی نیست.

اما داستان سروش رفیعی فرق دارد. سروش از سال گذشته پیشنهادهایی از قطر و اروپا دارد و اگر امسال نتواند به قاره سبز ترانسفر شود شاید هرگز این اتفاق برایش نیفتد پس می‌شود شایعه خداحافظی‌اش از هم تیمی‌های خود را جدی گرفت. البته سروش گفته اگر به اروپا نرود در پرسپولیس می‌ماند و به پیشنهاد قطری پشت خواهد کرد. پیشنهاد سروش البته از بوندس‌لیگای دو است. در مورد وحید امیری هم با توجه به خصوصیات اخلاقی‌اش و اینکه کسی دور و برش نیست باید به صداقتش اعتماد کنیم. امیری خودش گفته پیشنهاد خارجی دارد اما با توجه به سن و سالش باشگاه‌های قطری محتمل‌ترین گزینه به نظر می‌رسند و بعید است از اروپا پیشنهادی داشته باشد.
در بین مهاجمان پرسپولیس علی علیپور با توجه به سن پایینش و البته کمترشدن شانس بازی‌اش برای فصل بعد بشدت دنبال ترانسفر است اما واقعیت این است که فعلا پیشنهادی از خارج ندارد. فصل قبل گفته می‌شد او پیشنهادی از روسیه داشته که پرسپولیس با درخواست بالا برای رضایتنامه جلوی این انتقال را گرفته است اما امسال از همان پیشنهاد نیم بند هم خبری نیست.

مهدی طارمی اما مثل یک سال و نیم گذشته پیشنهاد خارجی دارد. به گفته مدیر برنامه و وکیل طارمی پیشنهادهایی به او شده اما با توجه به قرارداد، طارمی همه چیز را به باشگاه سپرده و نمی‌خواهد مثل فصل قبل انتخاب اشتباهی داشته باشد. البته اطرافیان طارمی از پیشنهادهای جدید او چیزی بروز نمی‌دهند و ظاهرا همچنان منتظر پیشنهادهای بهتر از اروپا هستند.

۳ ۷  
آی اسپورت
2017-05-16 14:22:00
نظر دهید

۷ نظر
لنگ تیم مرجوعی های باشگاه خاله ریزه
سه شنبه ۲۶ اردیبهشت ۱۳۹۶، ۱۴:۵۵
هیچ جا این بازیکنای ۲زاری لنگو نمیخوان اگه میخواستنشون تا حالا ۱۰۰ بار لنگو ول کرده بودن رفته بودن اینکه به خاطر لنگ پیشنهاداشونو رد میکنن همش چرته اینا اگه تعصبی به پیراهن لنگ داشتن ماهی ۲ مرتبه اعتصاب نمیکردن نمونه بارزش دایومی که پارسال از تیم سیزدهم لیگ ترکیه پیشنهاد داشت از هولش دوئید رفت ولی وقتی دیپورتش کردن مجبور شد از سر ناچاری برگرده لنگ
امین
سه شنبه ۲۶ اردیبهشت ۱۳۹۶، ۱۵:۲۵
مثل اسطوره ی شما که وسط فصل ول نکرد بره در اغوش اعراب.
خفت از این بالاتر؟؟؟
رذالت از این بالاتر؟؟؟
خیانت از این بالاتر؟؟؟
چطور روش شد برگرده؟؟؟
حقا که اسطوره ی کیسه و هوادارانی مثل تو همون الفرهاد هست.
لیاقت شما هینجور ادمایی هست به علاوه مجتبی جباری که به خاطر باشگاه عربی به تیم ملی پشت کرد و گفت موقعیتیم در قطر در خطر بود.
با افتخار هم این رو گفت.
علی پرسپولیسی
سه شنبه ۲۶ اردیبهشت ۱۳۹۶، ۱۵:۳۲
به بعضیا نباید جواب داد . باید هدایتشون کرد به سمت پژوهشکده های روانشناختی و روانپزشکی برای شناسایی علل این همه عقده و زجر روانی و انشااله درمان . بلند بگو آمین . به خاطر همه رفقای کیسه کشمون دومیشو بلند تر بگو آآآمین
shahab.ir
سه شنبه ۲۶ اردیبهشت ۱۳۹۶، ۱۵:۳۳
بازیکن های کیسه که همون پیشنهاد دوزاری هم ندارن ...با فوتبال بکش زیرش و بنداز پشتش که پیشنهاد نمیاد ..زیقی
امید
سه شنبه ۲۶ اردیبهشت ۱۳۹۶، ۱۵:۴۰
میتوانی بجای بتمرگ از بفرما و بشین استفاده کنی خو میسوزی چرا،من پرسپولیسی باهات موافقم ولی ادبیاتتو درست کن
۳
ایشان کیسه ای از نسل اولتا اوشن هستن
سه شنبه ۲۶ اردیبهشت ۱۳۹۶، ۱۶:۲۵
بگذارید راحت باشه خخخخ
۸
مهرداد
سه شنبه ۲۶ اردیبهشت ۱۳۹۶، ۱۵:۲۸
هیسسسسسسسسسسسسسسسسسسسسسسسسس.
کیسه ها فریاد نمیزنند .
با حسرت و 9 امتیاز اختلاف به سرورشون نگاه میکنند.
خخخخخخخخخخخ.
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر