فهرست
سایه سنگین برانکو روی سر منصوریان
سایه سنگین برانکو روی سر منصوریان

سایه سنگین برانکو روی سر منصوریان

آی اسپورت – فصل گذشته وقتی منصوریان با استقلال به نایب‌قهرمانی لیگ رسید، تصور می‌کرد که پیچ خطرناک را پشت سر گذاشته و روی نیمکت آبی جایگاه باثباتی پیدا کرده است. هیات مدیره باشگاه هم با همین باور حاضر شد از باخت 6 بر یک مقابل العین بگذرد و آن شکست سنگین را یک حادثه تلقی کند. از نگاه مدیران باشگاه منصوریان سرمایه باشگاه بود که باید از او محافظت شود و می‌تواند در بلندمدت خیال باشگاه بابت مربیگری را راحت کند.

این فرضیه اما با نتایج ضعیف این فصل استقلال زیر سوال رفته. به نظر می‌رسد اندوخته فصل گذشته از دست رفته باشد. تیمی که به نظر می‌رسید انسجامی پیدا کرده، آنقدر با خریدهای جدید تغییر کرد که دوباره یک نیم‌فصل برای رسیدن به هماهنگی لازم دارد و معلوم نیست با این ترافیکی که منصوریان در هر پست به‌وجود آورده، در آخر می‌تواند به ترکیب دلخواهش برسد یا نه.

هواداران استقلال این روزها از بحران تیم نالانند، ولی آنچه اعتراض و ناراحتی آنها را بیشتر کرده، شرایط خوب تیم رقیب است. روند باثبات پرسپولیس در سه سال گذشته استقلالی‌ها را به فکر فرو برده که چرا تیم آنها نمی‌تواند مسیر پیشرفت را پیدا کند و در دایره بسته حرکت می‌کند؟

این مقایسه کار منصوریان را سخت‌تر کرده. همینطور مدیران باشگاه که حاضر نیستند هزینه برکناری منصوریان را قبول کنند، بابت عملکرد خوب تیم رقیب فشار مضاعفی متحمل می‌شوند. مسیر پیشرفت پایداری که پرسپولیس با برانکو طی کرده، الگوی تازه‌ای برای فوتبال باشگاهی ایران است که چطور باید یک تیم را پله پله ساخت و به اوج رساند. او استاندارد جدیدی به‌وجود آورده که نه تنها مسوولیت منصوریان که بقیه مربیان لیگ برتر را هم سنگین‌تر کرده. حالا اگر مدیران استقلال هم بخواهند محکم پشت مربی‌شان بایستند و بر خلاف این روزها روی حفظ او هم‌نظر باشند، هواداران نتایج پرنوسان و نمایش به هم ریخته تیم را نمی‌پذیرند.

دانش مربیگری فوتبال ایران در بیست سال گذشته بالاتر رفته، ولی این پیشرفت کافی نبوده و گریزی نیست مگر حضور مربیانی مثل برانکو که ایده داشته باشند و تیم خودشان را بسازند. در این رقابت استقلال که شاهد فاصله گرفتن تیم رقیب است، شرایط سخت‌تری نسبت به سایر باشگاه‌های لیگ برتر دارد. اگر باشگاه مدعی بود که باید به منصوریان حداقل یک سال فرصت بدهد، اجازه ندارد نسبت به ناکامی این فصل بی‌تفاوت بماند و با این رویه کجدار و مریز ادامه بدهد.

بدتر از همه اینکه نشانه‌های پیشرفت هنوز در تیم منصوریان دیده نمی‌شود. او بعد از یک سال آزمایش و خطا هنوز نه ایده بازی‌اش را پیدا کرده، نه ترکیبش را شناخته. این از بدشانسی منصوریان و خوش‌شانسی استقلال است که دوره مربیگری‌اش با برانکو همزمان شده و مدیران باشگاه مجبورند که راهی برای کم کردن این فاصله پیدا کنند وگرنه موج اعتراضات آنها را هم از صندلی مورد علاقه‌شان می‌کند و می‌برد.

۳۴ ۱۱  
آی اسپورت
2017-09-14 11:32:00
نظر دهید

۱۱ نظر
ادوين
پنجشنبه ۲۳ شهریور ۱۳۹۶، ۱۱:۴۹
با بنزين سبز تا سال ١٤٠٢ همه به پيرمردهاي تاكتيك پذير استقلال قبطه ميخورند.راستشو بخواهيد هنوز تيم فرش نشده و هواداران نگران نباشند از هفته ششم به بعد استقلال به هيچ تيمي امون نميده.العين هم شانسي برد وگرنه تيم نيست. هوادارها هم كه فوتبال نميدونن چيه!!!! واقعا حيف كه يه گوهري مثل علي چيني رو قدر نميدونيد!!!
مجتبی
پنجشنبه ۲۳ شهریور ۱۳۹۶، ۱۲:۰۱
چرا در این دو سال منصوریان توانسته پیشرفتی خوبی در دایره رستوران های زنجیره ایش داشته باشه و از یک شعبه به هشت شعبه گسترش بده
سوشاتاجی
پنجشنبه ۲۳ شهریور ۱۳۹۶، ۱۲:۱۴
بزرگ فکرکنیم واز چرخه معیوب مربیای بی دانش وپرمدعای وطنی خارج بشیم .تیم بزرگ مربی بزرگ میخواد نه دور باطل قلعه وصمد ومظلومی و منصوریان .فکر بزرگ از کله کوچیک امثال افتخاری ب دوره .منتظر تکمیل فجایع باشید
پرسپولیس واقعی
پنجشنبه ۲۳ شهریور ۱۳۹۶، ۱۲:۴۹
برانکو شاید با تمام رقبایش در لیگ تفاوت داشته باشد ، علاوه بر تاکتیکهای فوتبال ، میزان آمادگی بدنی تیم را هم حتی در سطح اروپایی نگه داشته است.

کرانچار اخیرا اشاره ای به این موضوع داشته که سطح لیگ ایران حتی با کرواسی هم فرق دارد.

کی روش که معمولا بازیکنان لژیونر را به داخلی ها ترجیح داده هم حتی از پرسپولیس برانکو نمی توانست بگذرد .
او حتی در اردوهای کوتاه مدت خود هم حساب ویژه ای روی بچه های برانکو باز کرده بود.
چیزی که عمده ی هواداران سرخ ، لجبازی کی روش می دانند ؛ در واقع تایید و تاکید کی روش بر عملکرد عالی برانکو و مقبولیت ایشان نزد سر مربی تیم ملی است.
از استقلال هم چشمی و نور افکن را صرف جوانی شان دعوت کرده تا خودش آنها را بسازد.
برانکو در تیم ملی هم که بود از لحاظ بدنی تیم را در سطح فوق العاده ای نگه می داشت.
مربیان خیلی بزرگ باهم اختلاف نظر دارند ولی اصول را رعایت میکنند و اصول آنها استفاده از همه ی قوا در جهت منافع تیم است.
...
پنجشنبه ۲۳ شهریور ۱۳۹۶، ۱۲:۵۵
نتیجه گرفتن برانکو تو لیگ ایران یه استثنا هست چون برانکو کاملا با شرایط و محیط اشنا بوده و سریع تونست خودش رو تطبیق بده وگرنه همین پرسپولیس هم مربیان خوبی مثل اری هان و ژوزه رو اورد ولی نتیجه نگرفت برای این دوتیم مربیان ایرانی بهتر هستن
۵ ۱
گامباماشیما
پنجشنبه ۲۳ شهریور ۱۳۹۶، ۱۴:۳۶
هشت سال دوره احمدی نژاد پدر پرسپولیس رو از نظر مدیریتی درآوردن آقا جان مربی و بازیکن هم با مدیریت ضعیف به شدت غیرکارآمد کار خاصی از دستشون برنمیومد.الان شاید رفقای استقلالی فکر کنن این حرف بهونه ست اما همین امروز خودتون با افتخاری رو مقایسه کنید با هشت سالی که ما با آدمایی مثل افتخاری دست و پنجه نرم کردیم و هر چی داد زدیم گوش شنوایی نبود، بعد دوباره قضاوت کنید.
علي
پنجشنبه ۲۳ شهریور ۱۳۹۶، ۱۳:۰۶
منصوريان بروز عملي نسل ماست نسل فست فودي عجول و تازه به دوران رسيده همانها كه تا حال يك كتاب تاريخ نخوانده اند و از هخامنش تا حال نظريه صادر ميكنند همانهايي كه افه دارند افه مدرنيته ،افه ثروت ،افه هوش .همانهايي كه در مقابل مردم آب خوردن را با چنگال ميخورند اما پايش كه بيفتد از كولي ها هم متوحش ترند نسل سوء تفاهم نسل چنته هاي خالي و ادعاهاي متعالي
هومن ه.
پنجشنبه ۲۳ شهریور ۱۳۹۶، ۱۵:۱۷
تحلیل فوق العاده ای بود ...
مسعود
پنجشنبه ۲۳ شهریور ۱۳۹۶، ۲۲:۲۲
فوتبال داخلی ایران رو به نابودیست تصور پیشرفت خیال خامه چهارساله که نه از سپاهان خبریه نه از استقلال نه از فولاد نه از ذوب آهن و نه حتی از تراکتور همه به یه نحوی محو شدن فعلا شاد باشید تا چهار سال دیگه منصوریانم حالا حالاها اخراج نمیشه چون که نباید بشه بعیده سران ورزش ایران ندانند راه نجات استقلال از این وضعیت چیه هنوز کسی نمیدونه چرا مربی خارجی برای استقلال گرونه اونم نصف هزینه تیم رقیبش
۱ ۲
خاطره بازی العین
پنجشنبه ۲۳ شهریور ۱۳۹۶، ۲۲:۴۲
شماها که راهش و بلید از دیواره خونه شیشعلی بالا برید و لانه جاسوسیش و فتح کنید....یا برای اینکه درس عبرت برای دیگران بشه به سر کچلش اسید بریزید تا جرات نکنه با کله لخت تو ورزشگاه بچرخه
...باتوم و شوکر و پنجه بکس هم که راه کارتونه
برای جمع کردن هوادارن شیشتقلال تو ورزشگاه فندک می دادین الان ساندیس بدین تو هم که ساندیس خوریت ملسه بشو مسعول پخش ساندیس
۹
محسن
جمعه ۲۴ شهریور ۱۳۹۶، ۰۰:۰۶
یه سلامی به اهل خانه عزیزانی که از دیوار سفارت بالا رفتند داشته باشیم و طرفداران انروز این عزیزان.یه عده هم که در اسیا تیم نداشتند،در ورزشگاه ترقه پرت میکردند و دلیل این کارشان هن این بود:تیم ما که نیست،محرومیت مهم نیست!!!
۱
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر