فهرست
میراث منصوریان برای شفر: نیمکت خالی
میراث منصوریان برای شفر: نیمکت خالی

میراث منصوریان برای شفر: نیمکت خالی

آی اسپورت - هر‌چند‌ عملکرد خوب استقلال و بازی‌های چشم‌نواز این تیم با شفر، هواداران استقلال را تا حدود زیادی به آینده امیدوار کرده ‌اما مرد آلمانی برای رسیدن به اهداف خود با یک مشکل جدی روبه‌روست؛ مشکلی که در آن ردپای علیرضا منصوریان و کادر فنی سابق آبی‌ها‌‌ به وضوح دیده می‌شود. ‌منصوریان در ابتدای فصل جاری با خریدهای اشتباه خود استقلال را حسابی به دردسر انداخت و حالا شفر وارث این دردسر بزرگ است. سجاد شهباززاده، مجتبی جباری و حسن بیت‌سعید، سه خرید اشتباه منصوریان در ابتدای فصل بودند که هر ۳بازیکن در میانه راه از جمع آبی‌ها‌ جدا شدند. پژمان منتظری هم دیگر خرید اشتباه منصوریان بود؛ بازیکنی که حسابی افت کرده و دیگر هیچ نشانی از آن مدافع مطمئن و کم‌اشتباه ندارد. به این کلکسیون باید نام‌هایی مثل سجاد آقایی، سینا خادم‌پور، آرمین سهرابیان و میعاد یزدانی را هم به عنوان خریدهای ناموفق اضافه کنیم. کنار‌ هم جمع شدن این خریدهای اشتباه باعث شده تا دست شفر حسابی بسته‌ و یک نیمکت بسیار ضعیف به اصلی‌ترین مشکل این روزهای مربی آلمانی تبدیل شود.

اگر از دروازه که با حضور رحمتی و حسینی بیمه شده، فاکتور بگیریم استقلال در همه پست‌ها‌ با مشکل بازیکن جانشین مواجه است. دقیقا به خاطر همین مشکل است که مصدومیت ماما تیام در شرایطی که استقلال باید روز سیزدهم فروردین ماه به مصاف الریان برود، اردوی این تیم را با شوک بزرگی روبه‌رو کرده است. شفر در‌حال حاضر برای جانشین تیام دو انتخاب دارد، او می‌تواند از علی قربانی در خط حمله استفاده کند، بازیکنی که تا قبل از تیام حضور ثابتی در ترکیب استقلال داشت و نتوانست مشکل گلزنی استقلال را حل کند تا شفر مجبور شود یک مهاجم تمام‌کننده را به تیمش اضافه کند. اما گزینه بعدی جابر انصاری است که این فصل به هیچ‌عنوان در حد و اندازه‌های یک مهاجم آماده ظاهر نشده است. در خط دفاع نیز مصدومیت مجید حسینی شفر را با چالشی مشابه مواجه کرده است. تنها گزینه شفر برای جانشینی حسینی جوان، پژمان منتظری است که این فصل حسابی افت کرده و نمی‌تواند زوج مناسبی برای روزبه چشمی باشد. در خط میانی هم بازیکنانی مثل اسماعیلی، جپاروف و شجاعیان در استقلال غیرقابل جانشین هستند و در صورت مصدومیت یا محرومیت این بازیکنان شفر برای انتخاب جانشین حسابی به دردسر می‌افتد. این مشکل در جناحین استقلال هم دیده می‌شود؛ جایی‌که نورافکن و وریا غفوری بازی می‌کنند و در صورت نبود آن‌ها  شفر باید به بازیکنانی مثل سهرابیان یا خسرو حیدری که خیلی آماده نیستند، بازی بدهد. با این‌شرایط مسلما یکی از اهداف شفر در پایان فصل تقویت نیمکت تیمش خواهد بود تا در فصل جدید مثل این فصل به مشکل نخورد.

 

خراسان ورزشی

۹ ۲  
آی اسپورت
2018-03-17 08:28:00
همچنین بخوانید:
نظر دهید

۲ نظر
داود
شنبه ۲۶ اسفند ۱۳۹۶، ۱۳:۱۲
ما هوادارا هم مصدوم شدیم& فکرشو کنید ما بیایم آزادی بازی جابر انصاری و قربانی رو با الریان ببینیم و توقع گل از این دوتا بازیکن داشته باشیم& داد و فریاد و بوق و شیپور حنجره برامون نذاشته&استقلال بدون مهاجم میخاد چطور با الریان بازی کنه؟
۵
علی
شنبه ۲۶ اسفند ۱۳۹۶، ۱۴:۲۶
یه تحلیل ابکی دیگه. اتفاقا بهترین کار منصوریان، انتخاب بازیکناش بود که تو هر پست حداقل 2 تا بازیکن خوب هست. کمتر شر و ور بگید.
فکر میکنن 20 تا بازیکن همطراز باید تو یه تیم باشه! اون که بارسلونه همچین نیمکتی ندارهو کمتر شر بگید2زاری ها
۳
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر