فهرست
خداحافظی رئال با لاليگا و شايد ليگ قهرمانان
خداحافظی رئال با لاليگا و شايد ليگ قهرمانان

خداحافظی رئال با لاليگا و شايد ليگ قهرمانان

آی اسپورت- رئال‌مادرید این هفته نتیجه‌ای گرفت که امیدهایش برای قهرمانی در لالیگا را از بین برد. رئال‌مادريد زيدان که سال 2017 را با فتح 5 جام قهرماني به پايان برد، در ماه‌هاي گذشته دچار افت شديدي شده. بدون هيچ ترديدي بايد شرايط روحي اين تيم مورد ارزيابي قرار گيرد‌‌ چراکه آنها تابستان را در اوج خوشبختي و موفقيت به پايان بردند ولي در اکثر بازي‌هايشان در ماه‌هاي اخير پرافت و خيز ظاهر شده و به عنوان مثال در مصاف با بارسا و سلتا به دردسر زيادي خوردند و حتي نبايد بازي آنها با الجزيره در جام باشگاه‌هاي جهان را هم فراموش کرد. عاقبت چنين افت و تزلزلي را مي‌توان در فاصله 16 امتيازي اين تيم با بارسلونا، صدرنشين مقتدر لاليگا ديد. آنها 7 امتياز با اتلتيکوي رده دومي و 5 امتياز با والنسياي رده سومي فاصله دارند و جايگاه چهارم جدول را در اختيار گرفته‌اند و اين در حالي است که اگر شرايط فعلي ادامه يابد، شايد حتي رئال شانس کسب سهميه فصل آينده ليگ قهرمانان اروپا را از دست بدهد و اين اتفاق خيلي نگران‌کننده‌اي براي پرس، زيدان و تمام مادريدي‌هاست. البته رئالي‌ها يک بازي کمتر از ساير تيم‌ها برگزار کرده‌اند که امتياز آن بازي نهايتاً 3 امتياز است.

چگونگي يک تزلزل

شايد نتوان پاسخي منطقي براي افت و تزلزل رئال يافت و مشخص نيست که چه بر سر اين بازيکنان آمده که پس از گذشت تنها چند ماه از فراز به فرود رسيده‌اند. شرايط رئال جايي براي لبخند زدن باقي نمي‌گذارد و الان هنگام تصميم‌گيري است. صحبت کردن در مورد بي‌دقتي بازيکنان يا غيبت برخي مهره‌ها در برخي بازي‌هاي کليدي، بي‌فايده است. رئال خوب بازي نمي‌کند و احساسات در مورد عملکرد اين تيم بسيار بد است. اندکي بعد از اتمام بازي رئال مقابل سلتا، کاسميرو در صحبت‌هايي گفت که رئال‌مادريد هرگز تسليم نمي‌شود و آنها خيلي سريع بازخواهند گشت. تاريخ هم گفته‌هاي او را تأييد مي‌کند ولي در حال حاضر بعيد به نظر مي‌رسد که چنين روزي نزديک باشد. شايد خود کاسميرو هم اين را بداند. عملکرد برخي از بازيکنان رئال، از جمله مارسلو که باعث و باني اصلي به ثمر رسيدن گل دوم سلتا در اين بازي بود، حکايت از اوضاع نابسامان رئال دارد و در بازي يك‌شنبه تنها کيلور ناواس، ناچو، بيل و لوکاس واسکس نمره قبولي گرفتند. در ورزشگاه بالائيدوس مي‌شد به وضوح ديد که بازيکنان رئال دائماً توپ از دست مي‌دادند و بر سر مسائل بي‌اهميت به داور اعتراض مي‌کردند. تعدادي از آنها هم دوندگي زيادي نداشتند و بيشتر نظاره‌گر بودند و برخي‌ها اصلاً در حد و اندازه‌هاي تيمي مثل رئال نبودند و تعدادي هم در شرايطي که تيم به گل نياز دارد، فقط به فکر گلزني خودشان هستند.

زين‌الدين زيدان بايد با دقت تمام جزئيات را بررسي کند. چون حدود 20 بازي ديگر تا پايان فصل باقي است و اگر مي‌خواهد اوضاع براي تيمش بدتر نشود، بايد هرچه سريع‌تر دست به کار شود و به خودش بيايد و واکنش ديگري از بازيکنانش طلب کند. چون فصل سختي پيش‌رو است. 16 امتياز فاصله با بارساي صدرنشين بسيار دردناک است و هواداران تيم مادريدي هم خيلي سريع موفقيت‌هاي ماه‌هاي اخير تيم را فراموش مي‌کنند. اگر بازيکناني در تيم هستند که عملکرد خوبي ندارند، حتي اگر در موفقيت‌هاي سال‌هاي اخير تيم نقش پررنگي داشته‌اند، بايد فضا را به بازيکنان تواناتر بدهند.

آنچه مسلم است اين است که رئال در حال غرق شدن است. قهرمان فصل قبل لاليگا و ليگ قهرمانان اروپا، خيلي زود و راحت در کورس دفاع از عنوان قهرماني‌‌اش جا مانده و تيم فعلي زيدان شباهتي به تيمفصل گذشته‌‌اش ندارد. فاصله با بارسا به 16 امتياز رسيده و اين در حالي است که تنها چند ماه قبل و هنگام برد قاطعانه رئال مقابل بارسا در سوپرکاپ اسپانيا کمتر کسي مي‌توانست چنين شرايطي را در رقابت‌هاي لاليگا در شروع سال 2018 ميلادي متصور شود. حتي خوشبين‌ترين هوادار تيم مادريدي هم اميدي به بازگشت تيمش به کورس قهرماني ندارد و هفته به هفته اوضاع براي تيم مادريدي بدتر مي‌شود و به نظر مي‌رسد که آنها کاملاً مسير خود را گم کرده‌اند.

ضعف خارج از خانه

رئالي‌ها در بازي‌هاي خارج از خانه عملکرد بدي دارند و از 12 امتياز خارج از خانه اخير تنها 3 امتياز گرفتند. ورزشگاه بالائيدوس آخرين لغزش آنها در خارج از خانه بود. آنها در 4 بازي اخيرشان در خارج از برنابئو، به سه تساوي و يک باخت دست يافتند و اين يعني کسب 3 امتياز از 12 امتياز ممکن. در اين ميان اتلتيکو 7امتياز از رئال فاصله گرفته و والنسيا هم 5 امتياز بيشتر از آنها دارد و رئال با اين شرايط در رده چهارم جدول است و آخرين سکوي کسب سهميه فصل بعد ليگ قهرمانان اروپا را در اختيار دارد اما اگر اين نتايج ضعيف ادامه يابند شايد آنها حتي اين جايگاه را هم از دست بدهند،

سويا تنها  3 امتياز کمتر از رئال دارد و در کمين جايگاه آنهاست و ويارئال هم با فاصله 4 امتيازي نسبت به تيم زيدان، به حضور در فصل بعد ليگ قهرمانان اروپا فکر مي‌کند و ايبار هم با فاصله 5 امتيازي با رئال همچنان اميدوار به لغزش مادريدي‌هاست. البته نبايد اين را فراموش کرد که رئالي‌ها يک بازي کمتر از ساير تيم‌ها برگزار کرده‌اند ولي آن بازي هم تنها 3 امتياز دارد. آنها بايد تك‌تک بازي‌هاي باقي مانده‌شان در لاليگا را به چشم يک فينال ببينند و هدف‌شان را نه قهرماني در لاليگا، بلکه بازگشت به روزهاي درخشان‌شان قرار دهند‌‌؛ البته اگر مي‌خواهند در رقابت‌هاي فصل بعد ليگ قهرمانان اروپا حضور داشته باشند.


غزال زیاری، خبرورزشی
 
 

۶    
آی اسپورت
2018-01-10 01:40:00
همچنین بخوانید:
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر