فهرست
خطر بزرگ؛ رختکن ناراضی استقلال
خطر بزرگ؛ رختکن ناراضی استقلال

خطر بزرگ؛ رختکن ناراضی استقلال

آی اسپورت – استقلال شش روز دیگر باید دور برگشت لیگ را آغاز کند. آن هم مقابل تیم اوج گرفته‌ای که هیچ نشانی از هفته‌های ابتدایی لیگ ندارد. مس رفسنجان اگر در نیمه آبان، راحت ترین شروع لیگ محسوب می‌شد، حالا تبدیل به تیمی شده که در 6 هفته اخیر فقط از پرسپولیس کمتر امتیاز به دست آورده و به طور کامل از منطقه سقوط فاصله گرفته.

در چنین شرایطی، استقلال به جای اینکه روی دور برگشت لیگ متمرکز باشد، اسیر حواشی بی‌پایانی شده که بعد از شکست مقابل سپاهان و از دست رفتن صدرنشینی به وجود آمده. هنوز کسی به درستی نمی‌داند که آیا محمود فکری همچنان به شغل‌اش در استقلال ادامه می‌دهد یا اینکه مذاکره پنهانی با سایر گزینه‌ها در جریان است؟ همزمان، اخبار نگران‌کننده‌ای درباره جدایی قریب‌الوقوع چند مهره کلیدی به گوش می‌رسد، رشید مظاهری و وریا به خاطر آسیب‌دیدگی از تمرین کنار می‌روند و غیبت مهدی قایدی در تمرینات نیز ادامه‌دار شده. پیش و بعد از تمرین، بخشی از انرژی روانی بازیکنان، صرف پاسخگویی به هواداران ناراضی می‌شود و در یک کلام، در استقلال این روزها «حاشیه» به «متن» چربیده. هرچه هست، شایعه و حرف‌های درگوشی است و حتی مشخص نیست در مهلت نقل و انتقالات زمستانی، چه سرنوشتی در انتظار تیم است.

محمود فکری هنوز نتوانسته واکنش مناسبی به فشارهایی که متوجه او است، نشان دهد و در این وضعیت آشفته، استقلال تبدیل به مجموعه‌ای شده که هیچ تمرکزی روی ادامه لیگ ندارد و این فقدان تمرکز می‌تواند ضربه‌ای کاری به تیم در شروع نیم‌فصل بزند. در واقع استقلال، کم نفس‌تر از همیشه دور برگشت را استارت می‌زند و اگر حاشیه‌ها همینطور ادامه داشته باشد، از همین امروز به سادگی می‌توان پیش‌بینی کرد که چه روزهای سختی در انتظار این تیم است.

فکری اگر می‌خواهد همچنان مربی استقلال باشد، پیش از هر چیز باید اعتماد به نفسی متناسب با «مربی تیم پرهوادار» را بروز دهد. این فاکتوری است که در طول فصل، کمتر از او دیده‌ایم. فکری با اینکه علاقه ویژه‌ای به صحبت با رسانه‌ها دارد اما معمولاً در مصاحبه‌ها، استراتژی مناسبی اتخاذ نمی‌کند و با هر اظهارنظر تازه، حاشیه جدیدی برای تیم خودش ایجاد می‌کند. از آن مهم‌تر، زمزمه‌های نگران‌کننده‌ای است که درباره رابطه نه چندان صمیمانه او با چند بازیکن تأثیرگذار شنیده می‌شود. این یک قاعده کلی است که اگر یک مربی، رختکن تیم را از دست بدهد، حکم اخراجش را امضا کرده. مشکلات مالی، کمبودها، مصدومیت‌ها، سوء‌مدیریت‌ها و... همگی مسائلی هستند که می‌توانند در نتیجه کلی یک تیم بی‌اثر باشند اما نارضایتی بازیکنان از مربی، از آن مشکلاتی است که خیلی زود تأثیر منفی خود را نشان می‌دهد. استقلال برای اینکه لااقل به حالت سابق بازگردد، فقط 6 روز فرصت دارد.

 

ایران ورزشی 

۵ ۱  
آی اسپورت
2021-02-19 22:45:00
نظر دهید

۱ نظر
محسن
جمعه ۱ اسفند ۱۳۹۹، ۲۳:۰۸
اینها همه اثرات قحط‌الرجال در استقلال است.جوگیری با نتایج یک استقلالی در تیمی در سطحی به ظاهر پایینتر.احتمالا نفر بعدی پاشازاده بیچاره است.اگر روزی که فرهاد مجیدی غیر‌مستقیم خواهان برکناری و استعفای بی‌سعادت بی لیاقت بود به حرفش گوش میکردند(کاری که یحیی گل‌محمدی کرد)و کسی ادای تنگا در نمیاورد که مربی نمیتونه برا بالادستش تصمیم بگیره،امروز شاهد این استقلال تکه‌تکه شده و گوشت قربانی نبودیم.هرچند حتی خود مجیدی هم دمدمی مزاج بود.یکی با یک اشاره پیدا و پنهان مدیر قهر میکنه و استعفا میده(مجیدی)و در نقطه مقابل:فقط مستقیم بهش نمیگن برو و بیچاره نمیره!!!!
۴
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر