فهرست
همه دروغ‌های ساکت در ۹۰
همه دروغ‌های ساکت در ۹۰

همه دروغ‌های ساکت در ۹۰

آی اسپورت- براساس نظرسنجی‌های متعدد در شبکه‌های اجتماعی، ساکت با دروغ‌ها و طفره‌ها و سفسطه‌هایش، بازنده تمام‌عیار مناظره با «شرف فوتبال ایران» بود. اما چه شد که ساکت مناظره را باخت؟ لیستی از تمام دروغ های ساکت در ۹۰.

 «فدراسیون فوتبال دولتی نیست»

همین دروغ شاخدار درباره فدراسیون نظامی‌ها و قاضی‌ها و کارمندان دولت، کافی است درباره سرتاسر بیانات دبیر فدراسیون پاکدست، تردید کنی. ساکت در این برنامه در تضاد با نام خانوادگی‌اش، فقط برای راستگویی ساکت بود.

 «بحث خسارت»

تخلف اصلی، خود مزایده است که برای پیروزی کانون ایران نوین طراحی شده بود. مواردی که عامدانه در قرارداد گنجانده شده بود تا طبق پیش‌بینی، شامل خسارت شود. فدراسیون می‌دانست امکان تحقق "سه ردیف" وجود ندارد، اما به تعهداتش در قرارداد افزود تا پس از ادعای خسارت کانون، از مبلغ مندرج در مزایده کم شود. همان خسارت ۶۹ میلیاردی. خسارت از جیب باشگاه‌ها رفت اما پاداش‌ هنگفت، توی جیب آنان که مفاد قرارداد را مهندسی کرده بودند. البته لکسوس در جیب جا نمی‌شود.

«تمام مباحث در کمیته اخلاق در حال بررسی است. مگر شما با کمیته اخلاق مخالفی؟»

یا آن جوک قدیمی افتادم: «عکس خدا رو پاره کردی؟» بله آقای ساکت، با کمیته اخلاق مخالفیم. مگر بررسی پرونده تخلفات یک مجوعه در کمیته‌ای داخل آن مجموعه، خود زمینه‌ساز بروز و اشاعه فساد نیست؟

 «نه آن خانم را نمی‌شناسم»

درباره خانمی که در فدراسیون به پرونده کانون ایران نوین مرتبط بود، ساکت گفت چنین شخصی وجود ندارد. اما خانم مورد اشاره کریمی، منسوب ساکت بود در کمیته بازاریابی که با ورود نهادهای نظارتی، از فدراسیون رفت.

 «فدراسیون ۵ ستاره»

ساکت موقع یادآوری تخلف‌ها می‌گفت آن موقع من نبودم. اما همزمان با آن تخلفات که تیم‌های ساحلی و رده‌های سنی به موفقیت‌ رسیده‌اند، ستاره‌ها را متعلق به خودش می‌دانست! ساکت عضو هیات رییسه فدراسیون اسکواش بود و تازه خرداد ۹۵ به تیم ملی پیوست (اختیارات قابل عرضی هم ندارد) اما پشت کی‌روش سنگر گرفته و به کریمی که خودش تجسم تیم ملی است، حمایت از تیم ملی را می‌آموزد.

«ضرورت داشت تاج در تایپه باشد»

چه ضرورتی، وقتی کفاشیان و ترابیان هم بودند؟ جز اینکه افتخار اهدای جام نصیبش شد و طبق گزارش همشهری، عکس قهرمانی تیم ملی را خراب کرد.

«لحن شما خوب نیست»

مگر کی‌روش با چه لحنی، کل سیستم فدراسیون را شامل نامبرده، حسن‌زاده، کفاشیان، ترابیان، دکتر اسدی، و ... بارها تکانده، شسته و از بند آویخته؟ چرا وقتی کی‌روش بی ادبانه پیامک زد که کریمی بزدل است، ساکت ساکت شد؟  لحن خوب، فقط وقتی ضروری است که همسو با شما باشد.

 «لاندری»

با لغت‌پرانی، داشت به بازیکن بایرن نحوه استفاده از البسه ورزشی را یاد می‌داد!  افسوس کریمی نرسید به اهمال و فساد قراردادها برای لباس‌های تیم ملی در سالیان گدشته اشاره کند. به حواله خودرو برای کفاشیان و نبی. به سوء استفاده‌ مکرر مدیران فدراسیون از موفقیت‌های تیم ملی. به خیاط محبوب کفاشیان در کت و شلوارهای المپیک...

«نکونام با کی‌روش در ارتباط است. مثل شاگرد و مربی»

دروغ! نکو می‌توانست یک فصل دیگر با قرارداد میلیاردی در لیگ بازی کند اما به کی‌روش اعتماد کرد. در حالی که با بی احترامی از تیم ملی حذف شد. کریمی امشب پرسید آیا کی‌روش از نکو و پیروانی نمی‌خواسته علیه برانکو مصاحبه کنند؟ ساکت ساکت شد.

«درباره سباستین از بازیکنان بپرسید...»

مگر بازیکن تیم ملی می‌تواند علیه مربی تیم ملی حرف بزند! آن هم در آستانه جام جهانی؟  عادل با وجود شب خوبی که سپری کرد، به روی خودش نیاورد که کی‌روش موقع بازیهای لیگ برای کارمندان بانک سخنرانی می‌کند.  متاسفانه عادل در خصوص پیامک زشت کی‌روش، مانند آرین قاسمی فقط ایفاگر نقش مترجم بود.

«اساسنامه به تایید فیفا رسیده»

ساکت چنان با لحن و لبخند از تاییدیه فیفا گفت که همگی باورمان شد. زیرا این مدیران، دروغ را بهتر از راست تعریف می‌کنند

۱۱۹ ۲۵  
آی اسپورت
2018-02-13 03:03:00
نظر دهید

۲۵ نظر
reza
سه شنبه ۲۴ بهمن ۱۳۹۶، ۰۳:۰۳
قاضی‌ لهستان و سفارت اتریش چه بود؟
حمید
سه شنبه ۲۴ بهمن ۱۳۹۶، ۰۳:۰۹
یعنی این خبر زیر اگه واقعیت داشته باشه باید همه بریم خودکشی دسته جمعی کنیم.

وب سایت ارتش سرخ به نقل از علی عالی:

‏‎علی کریمی درست می گوید. اساسنامه فدراسیون فوتبال نه تنها به تایید فیفا نرسید بلکه این اساسنامه حتی در هیات دولت هم مصوب نشده است. فدراسیون فوتبال سال هاست به صورت غیرقانونی فعالیت می کند و هیچ برخوردی با آن نمی شود*علی عالی

ميلاد
سه شنبه ۲۴ بهمن ۱۳۹۶، ۰۳:۱۰
اگر فدراسيون يك نهاد دولتي بود فيفا فوتبال ما رو تعليق كرده بود. از ديد فيفا فدراسيون فوتبال بايد يك نهاد ngoباشه . اساسنامه هم بايد به تاييد فيفا برسه. اينكه كريمي اين اطلاعات اوليه رو نداره خنده داره. اينكه شما هم نداري افتضاح. البته در ايران هيچ نهادي كاملا بدون دولت اداره نميشه ولي رسما غير دولتيست.
از ساكت ساكت تر اينه
سه شنبه ۲۴ بهمن ۱۳۹۶، ۰۴:۳۲
حرف تو كه خنده دار تره، ساكت قبول كرد كه اساس نامه بعد از شش سال هنوز به تاييد فيفا نرسيده و خودش گفت اشتباه گفتم بعد تو از تاييد فيفا و از كمبود اطلاعات و خنده دار بودن حرفا ميگي؟!!! حداقل برنامه رو درست ميديدي بعد اظهار فضل ميكردي
فرهاد
سه شنبه ۲۴ بهمن ۱۳۹۶، ۰۴:۴۶
حرص نخور ای اسپورت انقدر عجله ای دنبال انتشار گاف های فدراسیون بود که خودش گاف به این بزرگی داد نویسنده ای که هنوز نمی داند فدراسیون دولتی نیست ازش بیشتر از این توقع نیست
۹
احسان
سه شنبه ۲۴ بهمن ۱۳۹۶، ۰۹:۳۵
آقا میلادواقعا شما یادت نیست مصاحبه آقای تاج رو وقتی گفت " ما به ای اف سی گفتیم پرسپولیس استقلال خصوصیه؟ "
ariya
سه شنبه ۲۴ بهمن ۱۳۹۶، ۰۳:۱۴
درود بر علی کریمی.با خونسردی کامل تونست بخشی از حرفهای 80 درصد مردم رو بزنه.فقط جریان موضوع لهستان و اتریش رو متوجه نشدیم!
علی
سه شنبه ۲۴ بهمن ۱۳۹۶، ۰۳:۲۳
وقتی یه ساختار فاسد دارید زیرمجموعه ها و نهادهای وابسته به اونم فاسد میشه. کسانی که فاسد هستن نمیتونن با فساد مبارزه کنن. این کسانی که فدراسیون و ورزش کشور رو قبضه کردن نه فقط فوتبالی نیستن بلکه ورزشی هم نیستن. سوابق همه نشون میده سپاهی و اطلاعاتی و... جز دزدی و دروغ و لطمه به منافع ملی دستاوردی ندارن. کیروش هرچقدر هم مربی خوبی باشه یا هرکسی دیگه، حق نداره بیاد در کشور ما به هموطن ما اون کلمات ناشایست رو بکار ببره. وقتی در سطوح کلان، کشور وابسته و بله قربان گوی جاهای دیگست دور از انتظار نیست در یه جایی مثل فدراسیون فوتبال هم چیزی به اسم استقلال وجود نداشته باشه. چقدر باید به یه اجنبی پروبال داد که جرات کنه همچین حرفی بزنه.
فرهاد
سه شنبه ۲۴ بهمن ۱۳۹۶، ۰۴:۴۹
احتمالا ساختار فدراسیون های عابدینی و مصطفوی پاک بوده
۵
علی به فرهاد
سه شنبه ۲۴ بهمن ۱۳۹۶، ۱۲:۲۲
ساختار مال الان نیست. از قبل بوده زمان اوناهم بود افراد داخل اون دارن کار میکنن. بحث خیلی کلان تر هست. ورزش و فوتبال یه گوشه کوچکی از اونه. همین اقای عابدینی به عنوان یه فرد ورزشی چه جوری بعد انقلاب یهو اومد شد استاندار. یست سوابق یه ورزشی رو مشاهده کنید ببینید بخش ورزشی بیشتر داره یا سیاسی. ساختار فاسد هست ساختار دزد پرور هست. قبلی هم مستثنی نیستن.
Amin
سه شنبه ۲۴ بهمن ۱۳۹۶، ۰۴:۲۳
فاجعه یعنی اساسنامه فدراسیون فوتبال بعد از 6 سال به تاییدیه فیفا نرسیده.
فرهاد
سه شنبه ۲۴ بهمن ۱۳۹۶، ۰۴:۴۳
هیچ کدام از این ایرادات وارد نیست الکی مهر باخت به ساکت نزنید ساکت و تاج قدرمتند تر از ان هستند گه یک رسانه با مطالب ابگوشتی بتواند انها را بزانو دراورد چقدر از عابدینی گرفته اید بر علیه فدراسیون بنویسید ؟ یادتان رفته زمان امثال عابدینی رفتن به جام جهانی برایتان ارزو بود؟
خخخخخخخخ
سه شنبه ۲۴ بهمن ۱۳۹۶، ۰۸:۴۰
عابدینی پخی نیست و طرفداران نیستم ولی کلا شش ماه رییس بود شاسکول خان
۶
محمد
سه شنبه ۲۴ بهمن ۱۳۹۶، ۰۸:۵۲
آره خب
با وجود امثال شما بایدم باند قدرتمندی باشن
عاشق اون زمانی بودم که کریمی هرچی درباره کیروش گفت فقط 1 جمله داشت که بگه : درسته که قدر دان کیروش نباشیم ؟
یه مشت دروغ و چرت و پرت تحویل مردم داد و همه بیشتر از قبل فهمیدن این باند اصفهانی چجوری دارن سو استفاده میکنن
۹
محمد
سه شنبه ۲۴ بهمن ۱۳۹۶، ۰۹:۱۲
عزیز رفتن به جام جهانی به چه قیمتی؟؟ آقای کیروش از نظر نتیجه واقعا خوب کار کرده. ولی اینم در نظر بگیرید که ایشون اختیاراتی خیلی خیلی خیلی بالاتر از یک مربی داشتن. اگر به قلعه نویی، دایی یا قطبی هم اینقدر زمان می دادن و همه ی فدراسیون در اختیارشون قرار می گرفت شاید اونها هم موفق می شدند. ایشون توی فوتبال ما همه کاره هستن. و خیلی با ادبیات بدی در رابطه با هموطنان ما صحبت می کنن. علی کریمی دبیر فدراسیون یا سرپرست تیم ملی نیست که ایشون بش توهین کنه و قصر در بره. باید وادار به معذرت خواهی شود.....
۹
khosro
سه شنبه ۲۴ بهمن ۱۳۹۶، ۰۹:۳۳
فک کنم تو خود تاج یا ساکتی
با نام مستعار اومدی نشناسندت
۹
سهند
سه شنبه ۲۴ بهمن ۱۳۹۶، ۱۰:۱۳
انقدر که تو به بال بال زدن افتادی و زیر هر کامنتی از فدراسیون دفاع می‌کنی واقعا معلومه چقدر قدرتمندند!
Meysam
سه شنبه ۲۴ بهمن ۱۳۹۶، ۱۰:۲۶
داداش چقدر گرفتی واسه فدراسیون گریه می کنی؟ داداش مردم از پشت کوه نیومدن! شما همه مردمو مثل خودت نبین.
محمد
سه شنبه ۲۴ بهمن ۱۳۹۶، ۱۰:۴۲
با سلام خدمت دوست عزیز، در همه پست ها شما بر علیه علی کریمی موضع گرفتید و انگ طرفداری سایت از عابدینی میکنید.
دوست عزیز شما همیشه اینقدر راحت تهمت می زنید؟
شما از فدراسیون چقدر گرفتید؟ موضع گیری میکنید؟
دیگه دوره امثال شما تموم شده، حرف حق طرفدار داره. شما هم نمیتونید کریمی و امثال اونو خراب کنید.
واقعا من متاسف برای شما و امثال شما.............
۸
حمید
سه شنبه ۲۴ بهمن ۱۳۹۶، ۰۷:۵۷
شما برو دوغتو بنوش !!! تو میخوای از کی روش ایراد بگیری ؟!!! تو برو به کریمی حرف زدن یاد بده بعد بیا اینجا در قامت نویسنده اظهار نظرجات کن ! برو اول کارنامه اخلاقی کریمی رو بررسی کن بعد بیا به کی روش بگو بی ادب !!! فهمیدی خبرنگار جیره خوار و لمپن که امثال تو دنبال این هستی که نیمکت تیم ملی رو به یک باصلاح وطنی در جام ملت ها بدی تا گندشو دربیارن !!!
۴ ۲
آذری
سه شنبه ۲۴ بهمن ۱۳۹۶، ۱۵:۵۶
کریمی سخن گو نیست که حرف زدن رو در مرتبه عالی یاد گرفته باشه! ولی کیروش و ساکت و تاج رسما و علنا سیاستمدار و عوام فریب هستن
ما تراختورچی ها هم پشت علی کریمی بر علیه فدراسیون دستمال ستاره هستیم! اونا حتی به عربستان هم باج میدن
۸
به آذری
چهارشنبه ۲۵ بهمن ۱۳۹۶، ۰۲:۰۴
یاشاسین آذربایجان
۱
سایت زرد
سه شنبه ۲۴ بهمن ۱۳۹۶، ۰۸:۱۳
ساکت اول با تاکید گفت اساسنامه تا به تایید فیفا نرسه اعتبار نداره و بعد معلوم شد بعد 7سال به تایید فیفا نرسیده! یعنی فدراسیون روی هواست. از همون زمان ساکت یکم آروم گرفت و عرق روی چهرش مشخص شد.
سیدعلی تیراختورچی
سه شنبه ۲۴ بهمن ۱۳۹۶، ۱۱:۲۲
مزخرفترین بی اساسترین بی مزه ترین و و و مثلا مناظره به این حد ندیده بودم. اتفاقا برنامه دیشب نود کاملا بیهوده پخش شد.
۷
حرف حق
سه شنبه ۲۴ بهمن ۱۳۹۶، ۱۱:۴۰
به نظر من در حمایت از علی کریمی باید همه هواداران فوتبال از ابی قرمز و همه همه یکپارچه عمل کنیم و بتونیم حق تضییع شده ی باشگاه ها رو بهشون برگردونیم
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر