فهرست
قایدی لیگ برتر را چپ و راست می کند
قایدی لیگ برتر را چپ و راست می کند

قایدی لیگ برتر را چپ و راست می کند

آی اسپورت - خط حمله استقلال در دیدار مقابل تراکتور روز بسیار خوبی را پشت سر گذاشت. شیخ دیاباته در جدال حساس مقابل تراکتور دو گل به ثمر رساند، مهدی قایدی نیز یک گل زد و یک پاس گل داد و ارسلان مطهری نیز که در این بازی پرتلاش نشان داد، پاس گل قایدی را فراهم کرد.

اما مهدی قایدی ارزشمندترین بازیکن فصل قبل لیگ برتر با زدن 10 گل و 8 پاس گل، لیگ بیستم را تا هفته هفتم بدون گل زده به پایان رسانده بود و از لحاظ روانی کاملا تحت فشار بود. فشاری که برای بازیکنان با تجربه هم سخت است و بازگشت آنها به روزهای گذشته را سخت می کند. اشک های قایدی پس از تعویض در بازی با شهرخودرو و ناامیدی او در رسیدن به گلزنی، تحت تأثیر قرار گرفتن این بازیکن جوان و آینده دار را به خوبی نشان می داد.

ولی قایدی جوان این فشار را پشت سر گذاشت تا این روزها یکی از بهترین های فوتبال ایران باشد. شماره 10آبی ها که اولین گل ملی خود را هم به بوسنی با ضربه سرضرب پای چپ به ثمر رسانده است، در سیرجان شروع به گلزنی کرد و گل اولش را با یک استپ، چرخش و ضربه محکم پای راست  و سرضرب به علیرضا حقیقی زد. گلی که می توانست گل هفته هم باشد.

قایدی که اولین گل فصلش را با باز کردن دروازه گل گهر به ثبت رسانده بود، از زیر فشار انتقادها خارج شده بود و می توان گفتن بازی در سیرجان و گلزنی در آن مسابقه حساس، منجر به آزادسازی انرژی ذخیره شده در گام های این بازیکن جوان و مملو از استعداد بود.

اما نکته خوب و مهم برای قایدی، متوقف نشدن روند گلزنی های او بود. چرا که باشوی کوچک در دیدار هفته بعد نیز پایش به گلزنی باز شد. گل دوم او در لیگ بیستم، این بار با پای چپ  و به آلومینیوم اراک زده شد. او در نیمه دوم از سمت راست دفاعی حریف وارد هجده قدم شد و با ضربه چپ فنی به هم بازی قدیمی خود پورحمیدی گل دوم و پیروزی استقلال را به نام خود زد.

شاید بتوان گفت که گل سوم قایدی در این فصل مهمترین گل او بود. قطعا گلزنی در دربی شیرینی خاص خودش را دارد حالا اگر این گل در آخرین ثانیه های پایانی بازی زده شده باشد و منجر به فرار تیم از شکست در شهرآورد بزرگ تهران نیز بشود، باعث می شود بازیکن نزد هواداران تیمش از جایگاه ویژه ای برخوردار شود.

گل سوم پسرک بوشهری آبی ها حساس تر از همیشه بود. قایدی در وقت های اضافه پاس زیبای اسماعیلی با سر را گرفت و با دو مکث عالی نعمتی را از جریان بازی خارج کرد و این بار با پای راست گل تساوی استقلال به پرسپولیس و حامدلک را به ثمر رساند تا استقلال بازنده داربی نباشد.

گلی که از زیبایی های فوق العاده ای برخوردار بود و شاید بتوان گفت تنها مهدی قایدی در فوتبال ایران می توانست این گل زیبای انفرادی را اینگونه به ثمر برساند که مدافع روبرویش را از جریان بازی محو کند و با عبور دادن توپ از میان پاهای مدافع و سنگربان پرسپولیس، آن را به تور دروازه بدوزد.

اما پس از اینکه باشوی کوچک به صورت یک در میان با پای راست و چپش گلزنی کرده بود، حالا در جدال سخت و طاقت فرسای تبریز نوبت پای چپ او رسیده است. او این بار در روزی که باد برخلاف حملات استقلال به شدت در حال وزیدن بود ضربه سر ارسلان پشت مدافعان تراکتور را با سینه استپ کرد و با ضربه ای فنی و با پای چپ گل دوم آبی پوشان را به ثمر رساند تا استقلال ضمن شکست تراکتور به صدر جدول برسد.

قایدی اکنون برای نخستن بار در طول دوران ورزشی اش موفق شده است در 4 دیدار پیاپی برای استقلال گلزنی کند. گلهایی که به ترتیب با پای راست، چپ، راست و دوباره چپ به ثمر رسیده اند. نکته جالب اینکه او هر دو گلش با پای راست را به دروازه های ضلع غربی استادیوم های آزادی و امام علی (ع) سیرجان زده و گل هایش با پای چپ را وارد دروازه های ضلع شرقی آزادی و یادگار امام تبریز کرده است.

قایدی که روزهای سختی را در 7 هفته نخست لیگ برتر گذرانده بود، حالا به سرعت بنز در حال نزدیک شدن به صدر جدول گلزنان است. او فصل گذشته تا پایان هفته یازدهم 5 گل به ثمر رسانده بود و اکنون نیز 4 گله است. باشوی کوچک اگر همین روند گلزنی را در ادامه طی کند، می تواند رکورد 10 گل فصل قبلش را نیز بهبود بخشد. بازیکنی که حالا همچون فصل قبل تا پایان هفته یازدهم 2 پاس گل داده است، می تواند دوباره به سمت عنوان بهترین پاسور لیگ یورش ببرد.

۳    
آی اسپورت
2021-01-19 13:59:00
همچنین بخوانید:
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر