فهرست
کالدرون: با سید جلال هیچ مشکلی ندارم
کالدرون: با سید جلال هیچ مشکلی ندارم

کالدرون: با سید جلال هیچ مشکلی ندارم

آی اسپورت - گابریل کالدرون، سرمربی تیم فوتبال پرسپولیس در تمرین صبح امروز سرخ‌پوشان در جمع خبرنگاران حضور پیدا کرد و با آنان حرف زد. بخش‌های مهم حرف‌های او را بخوانید:

نمی‌دانم چرا روی جونیور زوم کرده‌اند

امروز بدون بازیکنان ملی‌پوش تمرین را شروع می‌کنیم و بعد از آخرین تمرین هیچ مصدمی نداریم و همه در اختیار تیم هستند. در حال حاضر این تصمیم را نداریم که جونیور را از تیم خارج کنیم. او یک بازیکن جوان است که در حال وفق دادن خودش با تیم است و امیدوارم یک گل بزند و بعد از آن تماشاگران را خوشحال کند و به سطحی که مد نظر ماست برسد. در حال حاضر اولویت ما این است که علپیور مهمترین مهاجم ماست و باید پایش به گلزنی باز شود. در آخرین بازی علیپور خوب بازی کرد اما متاسفانه نتوانست گل بزند. درباره جونیور نیز در جریان انتقادات هستم, چون هنوز توقع ما از او برآورده نشده است اما در بازی آخر جونیور بازی نکرده و نمی‌دانم چرا روی او زوم کرده‌اند که در بازی آخر هم بازی نکرده است. تیم خوب کار می‌کند اما تاکنون فقط 3 گل زده‌ایم و نمی‌توانیم تمام تقصیر‌ها را گردن جونیور بندازیم که کلاً 3 بازی کرده است. او در 2 بازی نخست و بازی آخر غایب بوده است. اما از طرفی این بازیکن گزینه نهم ما بوده است. او یک بازیکن جوان است و می‌خواهیم در خدمت تیم باشد و به تیم کمک کند. در فوتبال امروز یک مهاجم خوب و گلزن خیلی ارزان نیست, مگر اینکه این بازیکن جوان باشد, مثل عبدی که در دربی، اولین بازی خودش را انجام داد و گل زد.

محرومیت‌ها باید برای میزبان باشد

متوجه نمی‌شوم که چرا بازی با پیکان باید بدون بدون تماشاگران برگزار شود؟ به نظر من محرومیت و جریمه‌هایی که شدیم هیچ توجیه‌ای ندارد و متوجه نمی‌شوم چرا شجاع (خلیل‌زاده) بازی آخر بازی نکرد؟ فرشاد (احمدزاده) یک هُل کوچک داد و 3 بازی محروم شد اما بازیکن استقلال که همین حرکت را نجام داد هیچ محرومیتی نداشت. چیزی که من می‌دانم این است که اگر مشکلاتی در بازی وجود دارد, محرومیت‌ها باید برای میزبان باشد.

تراکتور را بخشیدند ما را نه!

هواداران تراکتور فحاشی کردند و نارنجک و سنگ پرتاب کردند اما دیدید جریمه آنها بخشیده شد اما نمی‌دانم چرا بازی ما بدون تماشگر انجام شود؟ معیار‌ها در تصمیم‌گیری‌ها متفاوت است و امیدوارم در آینده برای فوتبال ایران معیار‌ها برای همه برابر باشد. متوجه نمی‌شوم چرا برای یک تیم یک طور تصمیم گرفته می‌شود و برای تیم بعدی طوری دیگر! باید معیار‌ها قابل قبول باشد. من دوست دارم عدالت برای همه یکسان باشد, بیرانوند را برای حرکتی که انجام داد محروم کردند و انتظار داشتم همان محرومیت برای تراکتور هم وجود داشته باشد. ما در این مدت علی (بیرانوند), شجاع و فرشاد را از دست دادیم اما می‌بینید محرومیت تراکتور برداشته می‌شود. شاید شما بدانید برای چه است اما من نمی‌دانم.

همیشه آزادانه حرف می‌زنم

من عادت دارم که همیشه آزادانه اظهار نظر کنم و چیزی که همیشه فکر کردم را گفته‌ام. همیشه به همه تیم‌ها احترام گذاشته‌ام اما همیشه نظرم را گفته‌ام. امیدوارم این حق را که همه جای دنیا داشته‌ام, اینجا هم داشته باشم و بتوانم آزادانه حرف بزنم. همه شما هم اعتقاد دارید که باید عدالت برای همه یکسان باشد.

از روند تیم راضی هستم

همیشه مربی اولین مسئول اتفاقات تیم است, من مربی‌ هستم که از خودم هم انتقاد می‌کنم و آمار بازی‌ها را نگاه می‌کنم. این مشخص است تیم‌هایی که گلزنی نمی‌کنند و آمار بالایی ندارند, نشان می‌دهد در حمله مشکل دارند. در رئال مادرید جای رونالدو خالی است و این مشکلات در همه تیم‌های دنیا انجام می‌شود و ما هم استثنا نیستیم. ما از روند تیم راضی هستیم مخصوصاً در دو بازی آخر که خیلی خوب بازی کردیم.

از پدیده بهتر بودیم

شما آمار را اشتباه دیدید و این آمار به نظر من درست نیست. من آمار این بازی را دارم ما 9 ضربه به دروازه داشتیم و آنها 7 ضربه. به ما گفتند از لحاظ فیزیکی آماده نیستیم و در دقیقه آخر گل خوردیم اما ما بیشتر از تیم‌های لیگ قهرمانان اروپا دویده‌ایم. یوونتوس و اتلتیکو مادرید 114 کیلومتر دویده‌اند و آژاکس هم که از همه بیشتر دویده 118 کیلومتر دوندگی داشته است اما ما تقریباً 120 کیلومتر و 600 متر دوندگی داشته‌ایم. مثل همان اتفاقی که در بازی با سپاهان افتاد و ما موقعیت تک به تک را گل نزدیم و حریف زد. وقتی بازی را می‌بازیم شما صحبت‌هایی می‌کنید که حق با شماست اما ما خوب بازی می‌کنیم و در گلزنی مشکل داریم اما به علیپور اطمینان داریم و می‌دانیم مشکل حل خواهد شود.

سید جلال یک کاپیتان نمونه است

اینجا وقتی یک تیم شکست می‌خورد برخی خبرنگاران خبر‌ها را عوض می‌کنند. من گفتم هیچ بازیکنی که در تیم من 2 هفته تمرین نداشته باشد نمی‌تواند در تیم من باشد, وقتی یک بازیکن سن بالاتری هم داشته باشد, این احتمال کمتر هم می‌شود. من با سید مشکلی ندارم و او یک کاپیتان نمونه است و رابطه خوبی با هم داریم. من 3 دفاع وسط در حد تیم ملی دارم و همیشه یکی بیرون می‌ماند. در ابتدای فصل سؤال کردید چرا کنعانی بازی نمی‌کند و الان درباره بازی نکردن سید سؤال می‌کنید. همیشه در این باشگاه بازیکنان خوبی وجود دارند که بازی نمی‌کنند ولی وقتی می‌بریم در این باره سؤال نمی‌شود و و زمانی که می‌بازیم این را سؤال‌ها می‌کنید. من به کار شما (خبرنگاران) احترام می‌گذارم اما من هم کار می‌کنم که پیروز شوم و اگر شکست می‌خوریم مقصر من هستم.

ماهینی از نظر من آماده است

به نظر من او خوب و آماده است. ماهینی بازیکن با تجربه و بین‌المللی است. در دقایق آخر بازی یا بازیکن جوان مانند مهدی عبدی را می‌آوریم و یا یک بازیکن با تجربه مثل ماهینی جذب خواهد شد. چون در دقیقه آخر گل خوردیم گفته می‌شود تیم مشکل بدنی دارد و یا اینکه چرا ماهینی به بازی اضافه شده است. من می‌دانم که این صحبت‌ها می‌شود اما مشکل اصلی ما همان مشکل گل زدن است. یک تیم بزرگ مثل پرسپولیس نمی‌تواند در 6 بازی 3 گل زده باشد البته ما با تیم‌های بزرگ بازی کرده‌ایم و امیدوارم آمار گلزنی حل شود که به نظر من مشکل اصلی تیم ما همین است.

۵    
آی اسپورت
2019-10-10 11:59:00
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر