فهرست
چه کسی مانع برد پرسپولیس در اولین داربی شد؟
چه کسی مانع برد پرسپولیس در اولین داربی شد؟

چه کسی مانع برد پرسپولیس در اولین داربی شد؟

آی اسپورت - در تاریخ شانزدهم فروردین ۱۴۴۷ نخستین رویارویی استقلال (تاج) و پرسپولیس در قالب یک بازی دوستانه بود که با تساوی یک بدون گل به پایان رسید. از آن بازی بازیکنانی در قید حیات هستند که از این بین می‌توان به حمید جاسمیان، حسین کلانی، علی جباری، علی اکبر کارگر جم، حسین فرزامی و … اشاره کرد. حمید جاسمیان، کاپیتان سابق پرسپولیس در مصاحبه با ایسنا درباره نخستین دیدار تاریخ دو باشگاه توضیحات جالبی داده است:

-ما تعدادی بازیکن بودیم که دسته جمعی راهی پرسپولیس شدیم. از آن تیم خیلی‌ها فوت کردند و ما دیگر بهزادی، مهراب شاهرخی و … را نداریم. بازی در پیراهن پرسپولیس مقابل تاج بسیار جالب بود.ما یک بازی هم در حضور ولیعهد انجام دادیم که سه بر یک تاج را بردیم. خیلی‌ها از آن مسابقه در بین ما نیستند و فقدان آن‌ها را احساس می‌کنم. الان دربی لطف سابق را ندارد. ما مجانی بازی می‌کردیم.

-بازی بسیار عالی بود. بازیکنان در عین رفاقت برای هم کری می‌خواندند. من با کامبیز جمالی و پرویز کوزه‌کنانی از استقلال رو در رو بودم. نمی‌دانم این دو بازیکن الان در قید حیات هستند یا خیر. بازی حساسی بود. ما بازی را بردیم؛ کما اینکه قبلاً هم در پیراهن شاهین تاج را برده بودیم اما مسائلی بود که نمی‌خواهم بیان کنم. مسائلی مثل دخالت دستگاه دولتی و خوب قضاوت نکردن داور...همه این موارد دخیل بودند تا ما بازی را نبریم. می‌خواستند بازی مساوی شود. ما بهتر از تاج بودیم.

-پرویز دهداری کاپیتان پرسپولیس و حسن حبیبی کاپیتان تاج بودند. هر دو بازیکن از بزرگان فوتبال ما بودند که با همدیگر رفیق بودند. من در طول بازی با کامبیز جمالی برخورد داشتم اما در بیرون از زمین بیشتر از اینکه با حمید شیرزادگان بیرون بروم، با کامبیز جمالی رفیق بودم. الان همه چیز بهم ریخته است.

-دکتر مسعود برومند که همبازی شاه بود، هدایت پرسپولیس را بر عهده داشت. او در شاهین هم سرمربی ما بود و در بیروت هم بازی می‌کرد. دکتر برومند همبازی ارتشبد خاتم، فرمانده نیروی هوایی بود. بعد از آن هم کاپیتان تیم ملی شد. هدایت استقلال را هم مرحوم علی دانایی‌فرد برعهده داشت.

-تقریباً تمام خاطره‌هایم را فراموش کردم. عکس و فیلمی هم ندارم. تعدادی عکس و فیلم بود که در جنگ ایران و عراق زیر بمباران سوخت و از بین رفت. کسی به اندازه مردم آبادان و خرمشهر از جنگ آسیب ندید.

۹ ۴  
آی اسپورت
2019-03-24 09:40:00
نظر دهید

۴ نظر
ژان والژان
يكشنبه ۴ فروردین ۱۳۹۸، ۰۹:۵۳
جفنگ گویی از خصوصیات بارز لنگی های بی ریشه است
۶
لنگی نجس
يكشنبه ۴ فروردین ۱۳۹۸، ۱۰:۳۷
اخه احمق نجس اگه برومند همبازی شاه بوده و رفیق اون چرا به نفع تاج داوری کردن این فرمانده نیروی هوایی همونی نیست که با عبده قاتل آقا تختی و بنیانگذار شهرنو به همراه خواهر شاه موسس لجن ترین تیم فوتبال بودن تخم شهرنو تو وجودت بوده کاریت نمیشه کرد
۴
کیسه کشی با اسامی مختلف
يكشنبه ۴ فروردین ۱۳۹۸، ۱۱:۵۱
کیسه فقط با داوری میتونه ببره ولاغیر. خاک تو سر تیم نحس و نجس کیسه کنن که همیشه سوگلی حکومت بوده و باید داورا از تو فاضلاب بکشونشون بیرون
۵
reza
يكشنبه ۴ فروردین ۱۳۹۸، ۱۲:۳۹
لنگ متعلق به خواهر(فاطمه پهلوی) و داماد شاه و عضو ارشد ساواک(عبده) بود بعد تاج اعمال نفوذ میکرده؟ جالبه در دوران شاه، لنگ سه بار قهرمان لیگ شده و تاج دو بار و به قول خودشون 6 گل در اون دوران در دربی زدن ولی باز حرف از دخالت دولت میزنن
۱
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر