فهرست
جادوگر شبیه دایی و خطیبی: مربیگری بدون مدرک
جادوگر شبیه دایی و خطیبی: مربیگری بدون مدرک

جادوگر شبیه دایی و خطیبی: مربیگری بدون مدرک

آی اسپورت - علی کریمی علاوه بر تجربه کافی برای نشستن روی نیمکت نفت، مدرک لازم برای این کار را هم ندارد و فصل بعد را قانونا باید به عنوان کمک مربی آغاز کند. کریمی که به تازگی در کلاس‌های مربیگری C آسیا شرکت کرده، به این زودی‌ها نمی‌تواند مدرک A بگیرد و نمی‌تواند سرمربی تیمی در سطح لیگ برتر شود.

راه حل این مشکل برای نفتی‌ها، معرفی امامی‌فر به عنوان سرمربی تیم و ثبت قرارداد کریمی به عنوان دستیار او در سازمان لیگ است. امامی‌فر مدرک A مربیگری را دارد و می‌تواند به عنوان سرمربی نفت معرفی شود. جالب اینکه قبل از کریمی، بسیاری از دوستان و همدوره‌ای‌های او مربیگری را به همین روش آغاز کرده بودند و کریمی هم ترجیح داده مثل آن‌ها به جای گرفتن مدرک مربیگری، ابتدا مربی شود و سپس مدارکش را کامل کند!

آخرین نفر که به این شیوه مربیگری می‌کرد، رسول خطیبی بود که سرانجام توانست مدرک مربیگری بگیرد و از ثبت قراردادش به عنوان دستیار برادر، راحت شود. قبل از او علی دایی هم به همین شیوه مربیگری کرده بود و حالا نوبت کریمی شده تا وارد راهی شود که انتظار می‌رفت، منتقد آن باشد.

۳ ۲  
آی اسپورت
2017-07-17 15:29:00
همچنین بخوانید:
نظر دهید

۲ نظر
ح.ح
دوشنبه ۲۶ تیر ۱۳۹۶، ۱۷:۲۵
یعنی منصوریان مدرک سرمربیگری داره ؟؟؟؟!!!
۱
فرهاد
سه شنبه ۲۷ تیر ۱۳۹۶، ۰۰:۵۵
این مدرکها که الکی است چی مگه در این دوره ها به طرف یاد می دهندولی اینجوری هم نباید باشد که هر کسی هر چند بازیکن خوبی بوده یکشبه بشود سرمربی لیگ برتر. به نظرم باید مثل کشورهای صاحب فوتبال قوانینی باشد که هر مربی کار مربیگری را از تیم های دسته سه شروع کند. یا لیگ های امید بعد از گذشت چند سال و کسب امتیازات لازم در مورد شاخص های مربیگری وقتی به حد نصاب لازم رسید بتواند تیم در لیگ برتر بگیرد این کار از 100 تا کلاس مربیگری و مدرک ان هم موثر تر است ولی چه فایده که فدراسیون ایران اصلا ابتکاری در این زمینه ها ندارد و بشدت تحت تاثیر رسانه ها و هواداران قرار دارد و به هیچ عنوان قدرت مخالف با مربیگری های این گونه افراد را ندارد. اخر شما واقعا کجا دیده اید که یک فدراسیون قوانین خودش را دور بزند. یعنی قانون وضع کند که برای سرمربیگری لیگ برتر باید مدرک a داشت بعد خودش راهکار دور زدن را بگوید که یک نفر که مدرک a دارد را معرفی کنید الکی اسم او را بزنیم سرمربی . واقعا کجایییم ما
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر