فهرست
ثروتمندترین مرد افریقا، ونگر را اخراج می‎کند!
ثروتمندترین مرد افریقا، ونگر را اخراج می‎کند!

ثروتمندترین مرد افریقا، ونگر را اخراج می‎کند!

آی اسپورت- الیکو دانگوته، میلیاردر نیجریه‎ای قرار است آرسنال را بخرد. این شایعه‎ای است که مدت‏هاست مطرح است. براساس گزارش روزنامه اسپانیایی آس، اگر او مالک آرسنال شود در اولین اقدام آرسن ونگر را از این تیم اخراج می‎کند. خود دانگوته در گفتگویی با وب سایت بلومبرگ گفته: «اولین چیزی که اگر مالک آرسنال شوم در این باشگاه تغییر می‎دهم سرمربی است. او کارش را به خوبی انجام داده است. اما فرد دیگری هم باید شانسش را امتحان کند».

دانگوته 60 ساله با دارایی حدود 9.5 میلیارد یورو مدت‎هاست که در تلاش برای خرید سهام آرسنال است. این بار اما مدعی شده در اواخر دهه میلادی و زمانی که ساخت تاسیسات نفت و گازش در لاگوس به اتمام برسد، پیشنهاد رسمی برای خرید آرسنال را ارائه می‎دهد. 

پیشنهاد برای آرسنال

استان کرونکه در حال حاضر بزرگ‎ترین سهامدار آرسنال است و 67 درصد از سهام باشگاه را در اختیار دارد. پیش‎تر در این سال میلیاردر روس، آلیشر عثمانف، یکی از سهامداران آرسنال، برای خرید سهام باشگاه اقدام کرده بود. پیشنهاد او یک میلیارد یورو بود. البته پیشنهاد او رد شد و با این حال اعلام کرد که به باشگاه وفادار است. اما دانگوته معتقد است می‏تواند هم کرونکه و هم عثمانف را برای فروش سهامشان راضی کند. احتمال هم می‎رود پیشنهادش برای هر دوی این‌ها 2 میلیارد یورو باشد.

او گفته:«اگر پیشنهاد درستی به آن‎ها برسد مطمئنم کنار می‎‏روند. باید کسی باشد که پیشنهادش جدی باشد تا به رفتن فکر کنند. وقتی کارم تمام شود من این شرایط را دارم که این پیشنهاد را ارائه دهم».

مورد ویژه ونگر

آرسن ونگر یکی از مربیان اروپا است که برای مدتی طولانی هدایت یک باشگاه را به عهده دارد، او در سال 1996 سرمربی آرسنال شده است و از آن زمان توانسته 3 قهرمانی لیگ و 7 قهرمانی جام حذفی کسب کند. با وجود پنجم شدن در جدول رده‎بندی در رقابت‎های فصل گذشته لیگ جزیره او قراردادش را در تابستان تمدید کرد و 2 سال دیگر در این تیم ماندگار شد. هرچند که به خاطر نتایج ضعیف بسیاری از هواداران آرسنال دوست دارند او از تیمشان برود. رقابت‎های لیگ قهرمانان این دوره، اولین دوره بعد از 20 سال است که آرسنال در آن غایب است.

 

۶    
آی اسپورت
2017-08-19 18:29:00
همچنین بخوانید:
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر