فهرست
آبی‌ها در وضعیت قرمز؛ تاوان روزهای بدون استراما
آبی‌ها در وضعیت قرمز؛ تاوان روزهای بدون استراما

آبی‌ها در وضعیت قرمز؛ تاوان روزهای بدون استراما

آی اسپورت - دست فرهاد مجیدی در استقلال روز به روز خالی‌تر می‌شود. مهره‌های هجومی این تیم مصدوم می‌شوند تا تیم رویایی استقلال در فاز حمله مسیر سراشیبی را طی کند. فرهاد ‌که بعد از درخشش ارسلان مطهری در دربی سرمست از حضور سه مهاجم آماده و گلزن بود و شاید در ذهنش حتی به سیستمی رویایی با حضور این سه مهاجم فکر می‌کرد حالا حداقل تا عید برای انتخاب دومین مهاجمش گزینه خوبی در دسترس ندارد. شرایط هافبک‌های هجومی هم که خوب نبود و بعد از داستان همیشگی مصدومیت شجاعیان و محسن کریمی و اضافه شدن اسماعیلی، بیشتر وسط زمین را هافبک‌های دفاعی تشکیل می‌دادند. اتفاقی که البته با حضور مهاجمان زهردار خیلی به چشم نمی‌آمد و مشکلی برای استقلال درست نکرده بود. 

حالا مصدومیتی که به روال هفته‌ای آبی‌ها تبدیل شده وضعیت این تیم را وارد مرحله خطر کرده است. تیمی که اول فصل با تعداد زیاد خریدهایی که داشت یکی از پرمهره‌ترین تیم‌های لیگ بود حالا با سونامی‌ای که به اردویش راه پیدا کرده برای انتخاب یازده بازیکن اصلی و تخصصی با مشکل مواجه است. نگاهی به روند مصدومیت‌های استقلال نشان می‌دهد که بعد از رفتن استراما این نمودار سیرصعودی داشته است. در حضور سرمربی ایتالیایی به غیر از شجاعیان و کریمی که با مصدومیت بیگانه نیستند و با پارگی رباط صلیبی خرق عادت نکردند تنها مصدوم آبی‌ها سیاوش یزدانی بود. رفتن استراما و تعطیلی دو هفته‌ای تمرینات و بعد از آن هم سردرگمی و بلاتکلیفی آسیایی که بلافاصله با فشردگی بازیها و سفرهای متوالی استقلالی‌ها همراه شد دست به دست هم داد تا تعداد مصدومان استقلال چند برابر شود. ضمن این که سیاوش یزدانی که قرار بود یک ماه بعد از مصدومیت به تمرینات برگردد به خاطر تمرین سرخود و بدون نظارت سرمربی مصدومیت جدیدی پیدا کرد و دوری‌اش یک ماه دیگر هم تمدید شد. اتفاقاتی که حالا غایبان استقلال را به عدد نگران‌کننده 8 رسانده است.

نتایج پرگل استقلال بعد از رفتن استراما این تصور را به وجود آورده بود قرار نیست در استقلال آب از آب تکان بخورد اما تبعات این تغییر کم کم خود را به نمایش می‌گذارد. تغییراتی که از مصدومیت‌ها آغاز شده و احتمالا به سبک و نحوه بازی تیم هم خواهد رسید. اگرچه نباید از فشردگی بازیها و پروازهای پرفشار و زمین‌های نامناسب هم گذشت اما حضور سرمربی بالای سر بازیکنان و بدنسازی مناسب در نیم فصل می‌توانست این خسارات را به حداقل برساند. همانطور که در زمان او هم مصدومیت بازیکنان وجود داشت اما پیگیری‌ها و تصمیمات درست زمان بازگشت آنها به فرم بازی وآمادگی را به حداقل رسانده بود.

نود

 

۲    
آی اسپورت
2020-02-12 20:26:00
همچنین بخوانید:
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر