فهرست
رقم قرارداد و هواداران، موانع برکناری قلعه‌نویی
رقم قرارداد و هواداران، موانع برکناری قلعه‌نویی

رقم قرارداد و هواداران، موانع برکناری قلعه‌نویی

آی اسپورت - در روزهایی که به نظر می‌رسد فوتبال تعطیل است و کاری انجام نمی‌شود، جلسه هیأت مدیره باشگاه سپاهان برگزار شد تا در مورد مسائل مهم زیادی مشورت و تصمیم‌گیری شود. یکی از این مسائل، به شایعه‌های اخیر ارتباط پیدا می‌کند. شایعه احتمال برکناری امیر قلعه‌نویی از سرمربیگری سپاهان که در روزهای ابتدایی سال 99 حسابی داغ شده بود. این شایعه آنقدر جدی شده بود که در نهایت واکنش باشگاه سپاهان را در پی داشت. یک واکنش جالب که چندان هم عجیب نبود. باشگاه سپاهان در واکنش به این شایعه، اعلام کرد از سرمربی پرافتخار تیمش حمایت می‌کند و بحث‌های پیش آمده در رابطه با برکناری قلعه‌نویی اشتباه است. اما چرا این شایعه به وجود آمد؟ آن هم وقتی که لیگ تعطیل است و معلوم نیست چه سرنوشتی خواهد داشت.

در فوتبال ایران، دیگر به همه ثابت شده که هیچ شایعه‌ای بی‌دلیل به وجود نمی‌آید و تکذیب‌ها هم چندان باورکردنی نیست. در واقع دلیل این شایعه‌ها چیزی نیست جز تصمیماتی که باشگاه سپاهان در ذهن دارد و حتی امیر قلعه‌نویی هم ظاهراً از آن باخبر است. گفته می‌شود بعد از اتفاقاتی که در روز برگزاری بازی سپاهان و پرسپولیس به وجود آمد و زردپوشان میزبان به میدان نرفتند، مسئولان باشگاه سپاهان منتظر بودند که اتفاقات خوبی بیفتد اما وقتی اینطور نشد و کمیته انضباطی فدراسیون فوتبال رأی به پیروزی ۳ بر صفر پرسپولیس داد، مسئولان باشگاه سپاهان از امیر قلعه‌نویی شاکی شدند و فکر می‌کنند این اشتباه به خاطر تصمیم عجیب او رخ داد. سپاهانی‌ها ظاهراً به خوبی هم می‌دانند حتی اگر پرونده این بازی را به فیفا هم ببرند نمی‌توانند پیروز شوند و باید قبول کنند که ۳ امتیاز خانگی را به راحتی از دست دادند. همین مسائل ناراحتی و عصبانیت مسئولان باشگاه سپاهان را به دنبال داشت تا تصمیم به تغییر کادرفنی بگیرند. احتمالاً آنها شانس چندانی برای قهرمانی تیم‌شان قائل نیستند و فکر می‌کنند اختلاف ۱۰ امتیازی با پرسپولیس صدرنشین به راحتی قابل جبران نیست. برای همین استرسی بابت تغییر کادرفنی تیم ندارند. تنها مشکلی که در این راه وجود دارد قرارداد بالا و نجومی امیر قلعه‌نویی با باشگاه سپاهان است. گفته می‌شود قرارداد ۲ ساله قلعه‌نویی با سپاهانی‌ها حدود ۷ میلیارد تومان است که همین مسأله مانع بزرگی برای اخراج این سرمربی باتجربه شده. شاید اگر مبلغ قرارداد پایین‌تر بود یا اینکه قلعه‌نویی با باشگاه سپاهان برای جدایی توافق می‌کرد، تا الان این جدایی رقم خورده بود اما هیچ‌کدام از این اتفاقات نیفتاد. ضمن اینکه به نظر می‌رسد هواداران سپاهان هم به گونه‌ای از عملکرد امیر قلعه‌نویی راضی هستند و فکر می‌کنند اتفاقات روز بازی با پرسپولیس به خاطر آنها رخ داده و در واقع سرمربی سپاهان از هوادارانش حمایت کرده.

همین مسائل تا الان باعث شده فعلاً هیچ تغییری در کادرفنی سپاهان به وجود نیاید اما مسئولان باشگاه اصفهانی همچنان پیگیر هستند تا راه‌حلی خوب برای این کار پیدا کنند. تکذیبیه آنها و بیانیه‌ای که در حمایت از امیر قلعه‌نویی صادر کردند هم در این راستا بوده که بتوانند با آرامش کار را پیش ببرند. در این مدت هم ظاهراً امیر قلعه‌نویی بیکار ننشسته و پیگیر مسائل زیادی شده. او فکر می‌کند یکی از معاونان باشگاه سپاهان بحث اخراج او را مطرح کرده و حتی در این رابطه هم مصاحبه‌ای انجام شده اما به نظر می‌رسد مسئولان باشگاه سپاهان از اینکه نتوانستند به هدف‌شان که قهرمانی بود، نزدیک شوند ناراحت و ناراضی هستند. به خاطر همین می‌خواهند از فرصت تعطیلی لیگ استفاده و تغییرات را ایجاد کنند. البته همه چیز بستگی به شرایط دارد. اینکه توافقی برای جدایی و گرفتن تخفیف به وجود بیاید یا اینکه به دنبال راهکار دیگری برای کاهش مبلغ قرارداد باشند. به هر حال اگر در زمان تعطیلی لیگ، تغییری در کادرفنی سپاهان به وجود آمد زیاد تعجب نکنید چون این پروژه از مدتی قبل و زمانی که رأی کمیته انضباطی فدراسیون فوتبال در رابطه با بازی برگزار نشده سپاهان و پرسپولیس صادر شد، استارت خورد. حالا باید منتظر ماند و دید ناراحتی و عصبانیت مسئولان باشگاه سپاهان فروکش می‌کند و کار را با قلعه‌نویی ادامه می‌دهند یا اینکه کادرفنی زردپوشان دچار تغییرات می‌شود.

۱    
آی اسپورت
2020-04-14 02:02:00
همچنین بخوانید:
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر