فهرست
شهوت شهرت!
شهوت شهرت!

شهوت شهرت!

آی اسپورت - حسین هدایتی را همه در فوتبال ایران می‌شناسند. حضور او در فوتبال ایران از همان روزهای نخست بصورت یک معمای لاینحل درآمده است؛ تاجر، کار‌آفرین، هوادار افراطی فوتبال. حضوری که با وجود طول نه چندان زیاد، عرض و حواشی فراوانی به همراه داشته است.

ظهور پدیده هدایتی

حسین هدایتی دولابی اولین بار توسط علی پروین وارد فوتبال ایران شد. سلطان که از تخت پرسپولیس به زیر کشیده شده بود به دنبال محملی و محفلی می‌گشت تا اولین هسته‌ی مقاومت در مقابل مدیران نوگرای پرسپولیس را تشکیل بدهد. حضور هدایتی با جیب پر این مجال را مهیا می‌کرد تا پروین رویای «قطب سوم» در فوتبال ایران را جامه‌ی عمل بپوشاند. رویایی که با وجود خاصه خرجی‌های سلطان و یک نقل و انتقالات شاهانه ابتر ماند و به نتیجه نرسید.

خوش استقبال و بد بدرقه

طبع دمدمی مزاج هدایتی از همان روزهای اول به منصه ظهور رسید، آنجا که بر سر پرداخت‌ها با پروین دچار اختلاف شد. اینگونه اختلافات و روابط سینوسی در سالهای بعد هم استمرار داشت. به کرات دیده می‌شد که مدیران یا کارگزارانی که منصوب او بودند، مغضوب او واقع می‌شدند. آجرلو، انصاری‌فرد، پروین، خشایار محسنی، مصطفوی و درودگر همگی با سلام و صلوات و دست در دست حاج حسین وارد صحنه می‌شدند اما پایان ماجرای همگی‌شان تکراری بود؛ دلخوری و افشاگری. این خوش‌استقبالی و بد بدرقه‌گی ظاهرا جزء لاینفک هدایتی است.

عابربانک پرسپولیس

هدایتی در تمام این سالها تعلق خاطر به پرسپولیس و میل به تملک این تیم را کتمان نکرده. برای هواداران سرخپوش نیز که از مشکلات مالی تیم به تنگ آمده‌اند، حضور هدایتی بر مصدر کار همواره مثبت تلقی شده است. هرچند این حضور در چند مقطع اتفاق افتاد اما همانطور که گفته شد با اختلافات میان هدایتی (بعنوان رییس هیات مدیره) و مصطفوی و انصاری‌فرد مدیران عامل تیم، نه تنها منتج به جام و قهرمانی نشد بلکه تیم از لحاظ جذب بازیکن، حواشی و مشکلات مالی روزهای سیاهی را گذراند. هرچند نباید از نظر دور داشت که پرداخت مالیات برانکو، فراهم سازی مقدمات حضور او و استارت پرسپولیس رویایی به مدد هدایتی اتفاق افتاد اما بنظر می‌رسد با وجود فوتبال حرفه‌ای و تورم دیگر فرمول «هوادار متمول و سکه و صله» چندان راه‌گشا نیست و باشگاه‌ها به جای توسل به امثال هدایتی، انصاری و برادران شفیع‌زاده باید به درآمدسازی بپردازند.

و اما برنامه نود

حضور هدایتی در نود هیچ آورده‌ای برای او به همراه نداشت. در یک نگاه کلی هدایتی باز هم وارد کارزار بی‌حاصلی شد تا پوزه یکی دیگر از مدیران مانند ترکاشوند یا طاهری را به خاک بمالد. معامله‌ای که پیش از این با خشایار محسنی، درودگر یا پروین کرده بود و هنوز در اینترنت قابل دسترسی‌ست. در سوی مقابل اما آنچه این بار هدایتی باخت به مراتب بالاتر از برد ناچیز او بود. بازی‌ای پر ریسک - و اگر نگوییم دو سر باخت- که توأمان هم آبروی او را در افواه مردم به مخاطره انداخت هم پایگاه او را نزد هواداران پرسپولیس تا حد زیادی مخدوش ساخت. مگر آنکه طبع تشنه شهرت و عاشق دیده شدنِ هدایتی، آنچنان از مهلکه‌ی پیش آمده ناراضی نباشد و بر مبنای "بدنامی بهتر از گمنامی" این ماجرای جدید را نیز با آغوش باز پذیرا باشد، وگرنه بنظر می‌رسد مرد ورزش و صنعت و تجارت پیش از هر چیز نیازمند یک مشاور صدیق و مورد اعتماد است، مشابه آنچه بهمن دهقان برای علی دایی است تا لااقل در موضع‌گیریها چه در رسانه‌های تصویری، چه در فضای مجازی اینطور بی‌پروا و رادیکال تصمیم نگیرد.

۱۴ ۱۳  
آی اسپورت
2017-12-26 12:41:00
نظر دهید

۱۳ نظر
serszo
سه شنبه ۵ دی ۱۳۹۶، ۱۳:۱۰
همه چیز رو در این متن کامل بیان کردید جناب غفوری اما در مورد دایی به نظر اشتباهه ، هر چند که به قول شما دایی نزدیکانی داره که بهش مشاوره میدن اما بازهم گاهی بند رو به آب میده و اونچه که تو ذاتشه هستش رو بیان میکنه ، نمونش تو این سه سالی که پرسپولیس روال خوبی داشته همیشه دائی مصاحبه های علیه پرسپولیس داشته چه قبل بازی چه بعدش و صحبتهای عجیب و چه گاهی برای سرشاخ شدن با مدیران باشگاه ، دایی از ابتدا هم وجهه ای بین هواداران نداشت با این کاراها همچنان منفورتر میشه
ژان والژان
سه شنبه ۵ دی ۱۳۹۶، ۱۳:۱۹
ام الفساد لنگ
***
سه شنبه ۵ دی ۱۳۹۶، ۱۴:۰۷
ام الفساد یعنی بازی با ناموس مردم یعنی دمروی کوچک
احمد
سه شنبه ۵ دی ۱۳۹۶، ۱۴:۲۶
القاب اشناهات رو به کسی نسبت نده.
ارش
سه شنبه ۵ دی ۱۳۹۶، ۱۴:۲۹
کمتر ... بخور .
ورم معده میگیری.
ههههههههههههه
امین
سه شنبه ۵ دی ۱۳۹۶، ۱۴:۳۶
کسی که تو طویله تربیت شده باشه نتیجش میشه کسی مثل تو.
بهنام
سه شنبه ۵ دی ۱۳۹۶، ۱۴:۵۲
اینی که گفتی کسایی هستن که نتونستن تو رو درست تربیت کنن.
امیر
سه شنبه ۵ دی ۱۳۹۶، ۱۵:۴۱
برو به یه دامپزشک بگو من رو تیمار کنید .
تمام
سه شنبه ۵ دی ۱۳۹۶، ۱۳:۴۲
قطعا اگر دخالت های هدایتی تو این فصل ادامه پیدا کنه باید قید قهرمانی این فصل رو هم زد . روز های خوب پرسپولیس تموم شده و یا حداکثر تا تا پایان امسال هست.
کم کم داره نوبت به لمپن هایی چون دایی میرسه
فرهاد
سه شنبه ۵ دی ۱۳۹۶، ۱۳:۵۸
هدایتی ، کیروش پور و دایی سه ضلع یک باند مخوف و به ظاهر طرفدار پرسپولیس هستند که هر از چند مدتی به تنهایی و یا با کمک هم قصد متوقف کردن روند پیشرفت و نابودی پرسپولیس را دارند .
1234
سه شنبه ۵ دی ۱۳۹۶، ۱۴:۵۱
هدایتی دیشب با افتخار کامل گفت 10 ساله دسته چک ندارم... و میگه شخصیت من حقوقی است و نیازی به چک ندارم.!؟
یعنی حتی ماشین خودش را با استفاده از دسته چک شرکت های سوری که با یه هولدینگ من درآوردی راه انداخته خریده... حالا حساب کن این پول های میلیاردی که ایشون دم از اونها میزنه چه طوری رد و بدل میشه!!!!!
خب مشخصه وضعیت سلامت کاری این فرد در چه حدیه..
شاهد روباه
سه شنبه ۵ دی ۱۳۹۶، ۱۵:۱۷
و یک فاسد دیگه به نام فردوسی پور این فاسد رو میاره در رسانه ملی و عنوان شاهد و مدرک ازش استفاد میکنه و ملت هم حرفاش رو باور میکنن.
من نمیگم طاهری پاکدست هست اتفاقا باید جواب پس بده ولی نه بوسیله افراد معلوم الحالی چون فردوسی پور و هدایتی
سعید از خوزستان
سه شنبه ۵ دی ۱۳۹۶، ۱۵:۱۲
ای کاش هدایتی باشگاهمون رو بخره و به جاش یه طویله تاسیس کنه
۷
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر