فهرست
گرت بیل‌؛ رویای ناكام پرس!
گرت بیل‌؛ رویای ناكام پرس!

گرت بیل‌؛ رویای ناكام پرس!

آی‌اسپورت- گرت بیل روز یک‌شنبه 28 ساله شد و این فصل پنجمین فصل حضورش در باشگاه مادریدی را سپری خواهد کرد. او در دوران حضورش در رئال‌مادرید به دلیل مصدومیت‌های مختلف تنها توانست در 56 درصد از بازی‌ها تیمش را همراهی کند و این آمار خوبی برای ستاره‌ای مثل او نیست.

در سال 2013 و زمانی که بیل به مادرید منتقل شد، هواداران رئال انتظار ظهور یک سوپراستار را در تیمشان می‌کشیدند. آنها همین حالا هم خاطرات خوبی از او را در ذهن دارند‌؛ مثل کورس او با بارترا در بازی مقابل بارسلونا که منجر به قهرمانی رئال در جام‌حذفی اسپانیا شد ولی ناکامی‌های او در تیم مادریدی بیش از موفقیت‌هایش به چشم می‌‌آید. چراکه بیل از تابستان سال 2013 که به سانتیاگو برنابئو منتقل شد، 17 بار مصدوم گردید.

این درحالی است که فلورنتینو پرس برای به خدمت گرفتن این ستاره ولزی در تابستان 4 سال پیش به آب و آتش زد و 101 میلیون یورو هزینه کرد تا بتواند ستاره‌ای در حد و اندازه‌های کریس و مسی را به تیمش بیاورد، مسی و کریسی که روی هم 9 بار توپ طلا را فتح کرده‌اند، ولی بیل در هیچ یک از 4 فصل حضورش در رئال نتوانست مرد شماره یک تیمش باشد. حالا این روزها نام‌ امباپه با نام باشگاه مادریدی مرتبط شده و ستاره ولزی باید بعد از 4 سال ثابت کند می‌تواند ستاره تیمش باشد و تبدیل به همان بازیکنی شود که پرس رؤیای داشتن او را در تیمش می‌دید.

پرس همیشه دوست داشته که خرید یک سوپراستار برای رئال، به نام او درتاریخ ثبت شود‌؛ چراکه پروسه خرید کریس زمانی که رامون کالدرون رئیس باشگاه مادریدی بود استارت خورد و بیل، ستاره‌ای بود که پرس قصد داشت او را به عنوان خریدی جادویی برای رئال، به نام خودش ثبت کند و می‌خواست تا بیل را دی‌استفانوی تیمش کند. پرس بیل را به مادرید آورد‌ اما بیل نتوانست آن سوپراستار مدنظر شود. حالا و بعد از 4 فصل انتظار بی‌فرجام، پرس، ناامید از درخشش بیل، برای خرید‌ امباپه آستین بالا زده.

شرایط فعلی به نحوی است که در مثلثBBC  هم جایی برای امباپه وجود ندارد. جایگاه بن‌زما در ترکیب این روزهای رئال به اندازه کریس دست‌نیافتنی است‌؛ هرچند که آمار موفقیت او به مراتب ضعیف‌تر از ستاره پرتغالی است و تنها عضو مثلث طلایی رئال که ممکن است ‌امباپه را به جای خودش در ترکیب تیم ببیند، بیل است.

بیل از زمان انتقالش به رئال تنها در 56 درصد از دقایق ممکن برای تیم به میدان رفته و تنها 10 درصد از گل‌های تیمش را به ثمر رسانده (کریس در طول این مدت 32 درصد از گل‌های رئال را زده). این روزها وب‌سایت ترانسفرمارکت، قیمت بیل را حدوداً 80 میلیون یورو برآورد کرده است.

در روز 25 ژوئن در نسخه دیجیتال روزنامه آ.اس این نظرسنجی قرار گرفت: «پرس برای خرید‌ امباپه، باید کدام یک از اعضای مثلث BBC را بفروشد؟» 21/298 نفر در این نظرسنجی شرکت کردند. 42/3 درصد به بیل رأی دادند‌؛ 24/7 درصد به کریس رونالدو و 12/2 درصد به بن‌زما و 20/8 درصد هم معتقد بودند که هیچ‌کدام! بیل امسال باید ثابت کند که ضعیف‌ترین عضو مثلث طلایی رئال نیست و برداشتن این گام بزرگ را از روز یک‌شنبه که تولد 28 سالگی‌‌اش را جشن گرفت، آغاز کرد.

 غزال زیاری/ خبرورزشی

۵ ۲  
آی اسپورت
2017-07-18 02:09:00
نظر دهید
۲ نظر
امیرحسین
سه شنبه ۲۷ تیر ۱۳۹۶، ۰۹:۴۳
زیزو با تمام دانش بالا و شخصیت خوبی که داره ولی شایسته سالاری نمیکنه و به اسم ها بازی میده...
موراتا و ایسکو نباید نیمکت نشین بنزما و بیل میشدن و شاید اگه خدانکرده رعال قهرمان نمیشد مقصر اصلی و حتمی زیزو بود
۳
امیرحسین
سه شنبه ۲۷ تیر ۱۳۹۶، ۱۰:۳۹
تو نظرسنجی هوادارا گفتن بنزما از رونالدو بهتره؟؟صددرصد هوادارای بارسلونا اومدن و رأی دادن
۲
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر