فهرست
برای آن‌ها «طارمیِ» بهتری باش
برای آن‌ها «طارمیِ» بهتری باش

برای آن‌ها «طارمیِ» بهتری باش

آی اسپورت - دیروز و همزمان با پایان محرومیت مهدی طارمی، کارت ITC این بازیکن هم صادر شد تا او رسما کارش را در الغرافه قطر شروع کند. همزمان با این اتفاق اما، مهاجم تیم ملی کشورمان لوگوی صفحه شخصی‌اش در اینستاگرام را به نشان باشگاه پرسپولیس تغییر داد؛ از همان حرکت‌ها که فقط و فقط در فوتبال ایران می‌توان مشابهش را دید. چه قدر این کار طارمی شبیه حرکت چندش‌آور رامین رضاییان بود؛ وقتی دو سال پیش بعد از عقد قرارداد با ریزه‌اسپور ترکیه روی پله‌های منتهی به ساختمان این باشگاه ایستاد و پیراهن پرسپولیس را بوسید. واقعا کی قرار است دوران این قبیل رفتارهای آماتور و غیرقابل دفاع در فوتبال ایران به پایان برسد؟

طعنه‌آمیز است که طارمی روزی به فکر استفاده ابزاری از لوگوی پرسپولیس افتاده که این تیم را در بدترین شرایط ممکن رها کرده و دنبال زندگی خودش رفته است. اگر تاریخ معاصر فوتبال را بگردید، به‌ندرت بازیکنی را پیدا می‌کنید که چنین معامله‌ای را با تیمش انجام داده باشد و باشگاه را وسط محرومیت و این همه گرفتاری رها کرده باشد. طارمی اما چنین کرده و حالا در سطحی‌گرایانه‌ترین رفتار ممکن می‌کوشد با انتشار نشان باشگاه پرسپولیس، بخشی از شاهکارش را ماست‌مالی کند. هرچند به نظر می‌رسد جمع‌بندی‌های آقای ستاره در این مورد خاص بیش از حد غلط و ناشیانه است. اگرچه مردم ما خیلی مواقع غافل و فراموشکار به نظر می‌رسند، اما عمق نسیان جمعی در ایران آن‌قدرها هم نیست که ملت به همین زودی جفای تاریخی طارمی را از یاد ببرند و با دیدن لوگوی پرسپولیس در صفحه شخصی او، به افتخار غیرت و تعصبش کف مرتب بزنند!

امثال طارمی روزی که بازیکن پرسپولیس هستند، مدام برای این تیم و هوادارانش پشت چشم نازک می‌کنند و هر وقت حوصله‌شان سر می‌رود محض تفریح و تغییر ذائقه، کل پست‌های اینستاگرامی‌شان را پاک می‌کنند. بعد وقتی از پرسپولیس می‌روند، تازه فیل‌شان یاد هندوستان می‌کند و دنبال نام و نشان تیم قبلی می‌افتند. این در حالی است که حتی همین کار آخر طارمی هم جنبه عقلانی و حرفه‌ای ندارد. او الان بازیکن الغرافه است و پول کمی هم بابتش پرداخت نشده؛ پس لازم است شش‌دانگ تمرکزش معطوف به خدمت در همین تیم باشد. الان اگر بازیکنی مثل بشار رسن بعد از پیوستن به پرسپولیس لوگوی تیم نیروی هوایی عراق را روی صفحه‌اش می‌گذاشت و هنوز درگیر آن باشگاه و هوادارانش می‌ماند، چه حسی به پرسپولیسی‌ها دست می‌داد؟ درست است که الغرافه یک‌هزام پرسپولیس هم هوادار ندارد و درست است که طارمی الماس را با آب‌نبات چوبی تاخت زده، اما وجدان حرفه‌ای حکم می‌کند استاد آنجا از جان و دل مایه بگذارد و نانش را حلال کند. از ما که گذشت؛ لااقل برای آنها طارمی بهتری باش!

۱۱۹ ۱۵  
آی اسپورت
2018-01-22 11:59:00
نظر دهید

۱۵ نظر
پدرام
دوشنبه ۲ بهمن ۱۳۹۶، ۱۲:۱۹
اونجا دیگه هواخواه نداره تو روزنامه نگارها لی لی به لالاش بزارند

باشگاه هم داره پولدار پولش رومیده ادا در آورد میزارتش رو سکو الاسکا بفروشه

شما وقتی بدهکاری مجبوری ناز بازیکن و مربی و یره رو بکشی وقتی نداری مجبوری لی لی به لالای هر تازه به دوران رسیده ای بزاری

از قدیم گفتند پول داشته باش رو سیبیل شاه نقاره بزن

این که طارمیه
علیرضا
دوشنبه ۲ بهمن ۱۳۹۶، ۱۴:۲۸
ایولا
الاسکا رو خوب اومدی
:)
موراتا
سه شنبه ۳ بهمن ۱۳۹۶، ۰۲:۲۷
red
دوشنبه ۲ بهمن ۱۳۹۶، ۱۲:۲۲
راه دراز کردن گوش مردم به همین اسونیه :)همیشم جواب میده :)
تورک اوغلی
دوشنبه ۲ بهمن ۱۳۹۶، ۱۲:۴۲
اصولا شماها ایرانیا تو هارتو پورت ضد عرب هستید اما در عمل هر کدوم فرصت پیدا کنید خودتونو کشورتونو و ناموستونو به عرب های شریف خلیج ع ر ب ی میفروشید
ما پانتورک ها که هیچ مشکلی با برادران عرب خلیج همیشه ع ر ب ی نداریم و دست بوس زحمات و حماسه هاشون علیه شما هم هستیم
۴ ۳
ali
دوشنبه ۲ بهمن ۱۳۹۶، ۱۴:۳۰
پسر خجالت بکش
حیا را خوردی، آبرو را قی کردی
بامداد
دوشنبه ۲ بهمن ۱۳۹۶، ۱۴:۳۰
فعلا که شما پانترک های وطن فروش تجزیه طلب کشور و شرف و ناموستون را به عربستانی ها حراج کردید!
جواد
دوشنبه ۲ بهمن ۱۳۹۶، ۱۶:۰۳
فعلا که نصف شما با روسا خاطره دارین.
من من
دوشنبه ۲ بهمن ۱۳۹۶، ۱۲:۵۳
قبلا هم گفتم این مقاله ها و نظرات کاملا یکطرفه هست...
الان اگه طارمی نمی رفت و اخر فصل جدا میشد درست بود؟ و هیچ پولی به باشگاه نمی رسید...
یا نه انتظار داشتید حتما برای دو سال دیگه تمدید کنه و دیگه کلا حق رفتن رو از دست بده؟
میدونید که همین رفتنش یعنی 2.5 میلیارد مستقیم برای حق رضایت.. یه میلیارد برای حق جام جهانی... و بخشیدن 1.5 میلیارد طلب از پرسپولیس.. یعنی روی هم 5 میلیارد نفع اقتصادی برای پرسپولیس... در حالی که چند ماه دیگه قراردادش تموم میشد و بدون هیچ حرفی می تونست بره....
این انتظارات بیجا نمیدونم از کجا میاد... این بنده خدا امسال و سال پیش با اون همه گلی که زد صبح تا شب فحش هم میخورد... این چند ماه که نیست قشنگ میشه کمتر شدن موقعیت حمله تیم رو دید.. یعنی خود طارمی بازیکنی بود که موقعیت ایجاد می کرد ولی فحش میدادن همه بهش... همین الان منشا و علیپور کلی موقعیت خراب می کنن ولی طارمی تا دو تا توپ خراب میکرد کلی فحش و داستان....
خب این بنده خدا که حداقل 5 میلیارد سود رسونده به تیم بعدش رفته...
۸
بی طرف
دوشنبه ۲ بهمن ۱۳۹۶، ۱۴:۱۱
ول کنید اینو بابا، سوژه که کمیاب میشه، یک چیزی برای این جوانک پیدا می کنید، بارها در همین جا هم نوشته ام اکثر (شاید هم همه) شما که داد اخلاق و مرام و ... می زنید اگر جای او بودید همان می کردید که او کرد و چه بسا بدتر. پس لطفا سکوت.
۵
علی پرسپولیسی
دوشنبه ۲ بهمن ۱۳۹۶، ۱۴:۱۱
برای ما طارمی خیلی خوبی هم بود اتفاقا . ۲سال رویایی رو داشتیم باهاش و البته دربی همیشه ماندگار ۴تایی کردن استقلالیا . طارمی به اندازه کافی به هوادارا و تیم خدمت کرد . خدمت ماندگاری هم کرد . ۲ساله که میخواد بره همه میگن نه امسالم بمونه سال بعد بره ! بعد دوباره سال که تموم میشه همین حرفو میزنن!
اینجا یه بحثی میمونه اونم این که به دروغ القا کردن که محرومیت پرسپولیس تقصیر طارمیه! که این به هیچ وجه درست نیست . محرومیت خود طارمی تقصیر خودشه نه پرسپولیس . این ها ۲تا پرونده جدا از همه . محرومیت پرسپولیس به خاطر سوتی دادن بخش حقوقی باشگاه بود. بعدم اصلا گیریم که اینطور باشه ، کدوم هوادار پرسپولیس حاضر نبود که طارمی برگرده و محروم بشیم ولی به جاش تیم قهرمان شه؟ حالا که خرمون از رو پل گذشت طارمی بد شد؟ هوادار با انصاف باش و درگیر موج ایجاد شده نشو . نمیگم برو واسه طارمی هورا بکش نه ، اتفاقا طارمی هیچوقت برای خود من حتی موقعی که تو تیم هم بود بازیکن خیلی محبوبی نبود ولی خواهشا تخریبش نکنید . چندبار خوشحالت کرد؟ چند ماه حالتو خوب کرد؟ چند سال به خاطرش سرت بالا بود؟ کی ۴ جعلی رو واسه همیشه خاک کرد ؟
آرزوی موفقیت برای مهدی طارمی خالق داغ ۴تایی ها بر پیشانی دسته سومی ها .
۷
Sir Nic
دوشنبه ۲ بهمن ۱۳۹۶، ۱۶:۳۳
از لحاظ حرفه ای بنفع باشگاه بود که بره... اینو شمای نویسنده نتونستی بفهمی...
۱
+
دوشنبه ۲ بهمن ۱۳۹۶، ۱۷:۰۳
اونجا اگه بخواد از این ادا اطوارا دربیاره سه سوت بهترین بازیکن رو جایگزینش میکنن
بهرام
دوشنبه ۲ بهمن ۱۳۹۶، ۱۷:۳۳
ولش کنید این بدبختو بکشید بیرون ازش سوژه کم میارین زوم میکنید رو این
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر