فهرست
اگر بایرن به تیم ملی آلمان بازیکن ندهد، چه می‌شود؟
اگر بایرن به تیم ملی آلمان بازیکن ندهد، چه می‌شود؟

اگر بایرن به تیم ملی آلمان بازیکن ندهد، چه می‌شود؟

آی اسپورت - تهدید شدن فدارسیون فوتبال آلمان از سوی اولی هوینس بازتاب گسترده‌ای در این کشور داشته است. (اینجا بخوانید) رئیس باشگاه بایرن مونیخ در ادامه جنگ سردی که در مورد شایستگی مانوئل نویر یا مارک آندره تراشتگن برای پوشیدن پیراهن شماره یک تیم ملی آلمان به وجود آمده است، فدراسیون فوتبال کشورش را تهدید کرد که اگر به جای سنگربان بایرن مونیخ، همتای او در بارسلونا به دروازه‌بان اول تیم ملی آلمان تبدیل شود، او دیگر به بازیکنان آلمانی بایرن انجازه نخواهد داد که برای تیم ملی کشورشان بازی کنند.

باور عمومی اینگونه است که باشگاه‌ها نمی‌توانند از فرستادن بازیکنان ملی‌پوش خود به کشورهای‌شان برای شرکت در بازی‌های ملی خودداری کنند، مگر اینکه آن‌ها مصدوم باشند یا از بازی‌های ملی خداحافظی کرده باشند، اما داستان این‌گونه نیست. طبق مقررات فیفا باشگاه‌ها کاملاً اختیار دارند که تصمیم بگیرند بازیکنان ملی‌پوش‌شان را برای پیوستن به تیم‌های ملی‌شان آزاد بگذارند، حتی اگر آن بازیکنان تمام شرایط بازی در رده ملی را داشته باشند، اما باید عواقب آن را بپذیرند.

طبق قوانین فیفا تیم‌های باشگاهی در صورتی که بدون هیچ عذر موجهی با رفتن بازیکنان ملی‌پوش خود به تیم‌های ملی‌شان مخالفت کنند و آن بازیکنان هم به صورت علنی اعلام نکرده باشند که با تیم ملی کشورشان خداحافظی کرده‌اند، در صورتی که بازی رسمی باشد، باشگاه مخالفت کننده باید شش هزار فرانک سوئیس (پنج هزار و ۵۳۲ یورو) و در صورتی که بازی دوستانه باشد چهار هزار فرانک سوئیس (سه هزار و ۶۸۸ یورو) جریمه بپردازند. پرداخت چنین جرایمی از سوی باشگاهی مانند بایرن مونیخ به هیچ وجه سخت نخواهد بود و به همین دلیل این تنها پیامد خودداری از فرستادن بازیکنان ملی‌پوش به تیم‌های ملی‌شان نیست.

هر بازیکنی که به دستور باشگاه از شرکت در اردوی تیم ملی‌اش خودداری کند، تا پنج روز پس از زمان مقرر برای بازگشت او به تیم باشگاهی‌اش (در برخی موارد این بازه زمانی از ۲۴ تا ۴۸ ساعت پس از آخرین بازی تیم ملی آن بازیکن آغاز می‌شود) از همراهی این تیم محروم خواهد بود. به این صورت عملکرد تیم باشگاهی در مدت زمانی باقیمانده به پایان تورنمنت‌هایی که در آن‌ها حضور دارد، تحت تأثیر قرار می‌گیرد، چون در طول یک فصل ممکن است چندین بار مجبور شود بازیکنش را از لیست کنار بگذارد. در صورتی که یک تیم باشگاهی این قانون را نقض کند و در مدت زمان محرومیت بازیکنان منع شده از بازی‌های ملی آن‌ها را در ترکیب قرار دهد، در آن بازی بازنده اعلام خواهد شد.

بایرن مونیخ معمولاً نمایندگان زیادی در تیم ملی آلمان دارد؛ بنابراین در صورتی که هوینس بخواهد تهدیدش را عملی کند، باواریایی‌ها نه تنها باید بابت هر بازیکنی که از حضورش در ترکیب ژرمن‌ها ممانعت به عمل می‌آورند جریمه نقدی هنگفتی بپردازند بلکه گروه پرتعدادی از بازیکنان‌شان را تا چند روز پس از پایان برگزاری بازی‌های ملی در اختیار نخواهد داشت که این شامل بازیکنانی مانند مانوئل نویر، نیکلاس زوله، بواتنگ، کیمیش، گورتزکا، گنابری یا مولر می‌شود.

     
آی اسپورت
2019-09-25 20:25:00
همچنین بخوانید:
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر