فهرست
اگر ترامپ مربی فوتبال بود!
اگر ترامپ مربی فوتبال بود!

اگر ترامپ مربی فوتبال بود!

آی اسپورت – مصاحبه چند روز اخیر پیرس مورگان، مجری اهل بریتانیا با دونالد ترامپ، رییس‌جمهور امریكا حاشیه‌های زیادی به‌همراه داشت و در تمامی زمینه‌ها خبر‌ساز شد. ترامپ معمولا با رسانه‌ها رابطه خوب و قابل تعریفی ندارد و بار‌ها علیه سی‌ان‌ان و همچنین سایر رسانه‌های قدرتمند موضع گرفته و آنها را دروغگو خطاب كرده ‌است! با این‌همه آقای پرزیدنت این‌بار در برابر دوربین مورگان قرار گرفت و به تمامی سوالات او پاسخ داد؛ سورپرایز اصلی این مصاحبه زمانی بود كه مورگان پیراهن شماره ۴۵ آرسنال را در دست گرفت و به‌شوخی پیشنهاد مربیگری این تیم را به ترامپ اعلام كرد. پیرس بعد از اتمام برنامه در خصوص این اقدام خود گفت: «من از ترامپ دعوت كردم تا هدایت آرسنال را بر عهده گیرد زیرا او قادر به ساختن یك دیوار دفاعی قدرتمند بوده، فلسفه‌ای هجومی دارد و خواهان فتح عناوین بزرگ به هر قیمتی است!»

جدای از كنایه‌آمیز بودن سخنان مورگان كه تماما به وعده‌های انتخاباتی ترامپ و ساخت دیوار مكزیك اشاره داشت، نباید از علاقه بی‌حد و وصف رییس‌جمهور ایالات متحده از فوتبال گذشت و آن را نادیده گرفت؛ اكنون همه‌می‌دانند ترامپ یك هوادار آرسنال است و كسی كه در عصر كارآفرینی خود از مالیات فرار می‌كرد، حق عضویت در باشگاه هواداری توپچی‌ها را در زمان معین می‌پرداخت. با این همه هكتور بیرین، دفاع راست توپچی‌ها معتقد است این اتفاق هیچگاه نباید رخ بدهد و حتی به عنوان شوخی نیز نباید پای دونالد به فوتبال و علل‌الخصوص باشگاه آرسنال باز شود. رسانه‌های انگلیسی براین باورند حضورخیالی ترامپ در باشگاه آرسنال مصادف ا‌ست با اخراج بی‌چون و چرای آرسن ونگر؛ ترامپ تا همین یك ماه‌پیش طرفدار شعار Wenger Out بود و قبل از انتخابات هم بارها اعلام كرد حاضر‌است هزینه فسخ قرارداد ونگر و بیرون ماندن او از فوتبال تا آخر عمر را بپردازد و بهترین مربی‌جهان را به‌ استخدام توپچی‌ها دربیاورد.

با وجود بازیكنان تازه‌واردی چون اوبامیانگ، بازهم پیرمرد فرانسوی منتقدان خاص خود را دارد و چند‌سالی می‌شود كه توپچی‌ها خواهان دست كشیدن ونگر از سرمربیگری این باشگاه لندنی هستند و معتقدند دوران او در این تیم به پایان رسیده است. مورگان با توجه به همین دانسته‌ها و اطلاع از علاقه خانواده‌ آقای پرزیدنت به آرسنال، پیراهن شماره ۴۵ را به چهل و پنجمین رییس‌جمهور امریكا اهدا كرد. حتی بارونِ ۱۲ ساله كوچك‌ترین فرزند دونالد هم همچون پدر خود یك هوادار سفت‌وسخت آرسنال به‌حساب می‌آید و یك بار در حیاط كاخ سفید با لباس این تیم مشغولِ تمرین و فوتبال بازی كردن بود. اگر ترامپ مربی آرسنال بود یقینا جای هیچ شخص سیاه‌پوستی در بین بازیكنان و كادرفنی این تیم وجود نداشت و انواع تخلف‌های مالی، مخصوصا در بخش قانون فیرپلی مالی در این تیم رخ می‌داد؛ شاید این هجم از علاقه ترامپ به آرسنال باعث شود مردم ایالات متحده دست‌به دعا ببرند تا شاید او از ریاست‌جمهوری كشورشان استعفا بدهد و پا در عرصه فوتبال بگذارد.

دونالد ترامپ به‌هیچ عنوان با توپ و مستطیل‌سبز بیگانه نیست و برخلاف بیشتر مردم امریكا كه به بیس‌بال، بستكبال و فوتبال امریكایی علاقه نشان می‌دهند، یك دوستدار واقعی فوتبال محسوب می‌شود و در مصاحبه با پیرس مورگان نیز اعلام كرد كه در دوران دبیرستان و دانشگاه خود نیز همواره مشغول به فوتبال بازی كردن بوده. او در دور‌ه‌ای از تحركات اقتصادی خود قصد داشت باشگاه گلاسكو رنجرز و آتلتیكو‌ناسیونال كلمبیا را خریداری كند كه البته این معاملات به دلایل مختلفی انجام نشد. ترامپ تنها هوادار معروف باشگاه لندنی نیست و شاید به‌جرات بتوان گفت هیچ تیمی به اندازه آرسنال در بین سلبریتی‌ها طرفدار ندارد؛ از راجرز واترز موسس گروه راك اندرول گرفته تا شاهزاده‌هری، فرانسوا اولاند، فیدل كاسترو و ملكه انگلستان! سخنان اخیر مورگان با ترامپ مردم سرتاسر جهان را در تمامی زمینه‌ها از جمله اقتصاد و سیاست و ورزش به فكر واداشت؛ با تمام این تفاسیر در بحث ورزش و فوتبال تنها هواداران آرسنال هستند كه بهت‌زده از سخنان دونالد ترامپ، نظرات‌شان را بر زبان می‌آورند و نمی‌دانند كه به سخنان مرد اول ایالات متحده اعتنا بكنند یا خیر؛ از این‌رو توپچی‌ها طی روزهای اخیر فقط یك جمله از آقای پرزیدنت را منتشر می‌كنند كه می‌گوید؛ «آرسن ونگر باید برود، برود به جهنم!»

 

روزنامه شرق

     
آی اسپورت
2018-02-05 14:11:00
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر