فهرست
لستر در منطقه خطر/ بازگشت رانیری به دنیای واقعیت
لستر در منطقه خطر/ بازگشت رانیری به دنیای واقعیت

لستر در منطقه خطر/ بازگشت رانیری به دنیای واقعیت

آی اسپورت- در آخرین کنفرانس مطبوعاتی سال 2016 کلودیو رانیری بیشتر از هرچیز صحبت هایی از عنوان قهرمانی اش در آن سال را شنید، اما پیامی واضح هم داشت. او گفت:«من سال 2016 را فراموش کردم. 31 دسامبر، وستهام. ذهن من فقط روی این متمرکز است. حالا زندگی من وستهام است، هرچیز دیگری مربوط به گذشته است، فقط آینده مهم است و امیدوارم بازیکنانم هم همین طور فکر کنند».

شاید رانیری در کینگ پاور واقعا گفته هایش را عملی کند و توجهی به گذشته نداشته باشد، اما فراموش کردن آن تیترهای زیبای بعد از قهرمانی هم سخت است. تیترهایی که به مناسبت اولین قهرمانی لستر در لیگ انگلیس بعد از 132 سال که از تاسیسش می گذشت زده شد. اما در سال 2016 لستر در 6 ماه اول به قهرمانی رسید و در 6 ماه دوم عملکردی بد ارائه داد، عملکردی که گذشته را هم زیر سایه برد. حالا مدافع عنوان قهرمانی در رده شانزدهم قرار دارد و تنها 3 امتیاز با منطقه خداحافظی از لیگ برتر فاصله دارد.  

رانیری گفت:«کاری کردیم 6 ماه اول فصل باورنکردنی باشد. اما 6 ماه بعد؟ آن هم در نوع خودش باورنکردنی بود». در دوران سال جدید وستهام باید در کینگ پاور به مصاف لستر برود و این اتفاق در حالی می افتد که روباه ها از دوران اوج سال گذشته شان به دور هستند. حتی کنفرانس خبری های رانیری هم تفاوت کرده است. در دوران اوج دست دادن های او با خبرنگاران 10 دقیقه زمان می برد و حالا اما 60 ثانیه زمان نیاز است و فقط هم با خبرنگارانی خاص صحبت می کند. البته که با وجود موقعیت بد تیمش در جدول رده بندی به نظر رانیری هنوز تمرکزش را از دست نداده است. شاید بازیکنانش، مخصوصا بازیکنان کلیدی مانند محرز و واردی، عملکرد گذشته را نداشته باشند، اما خود رانیری هنوز برای جنگیدن آماده است:«وقتی همه چیز درست باشد اوضاع خوب است. اما می خواهم مردن قوی را ببینم، مدیریت کردن در این شرایط مهم ترین است. وقتی همه چیز خوب است نوعی روانشاسی مثبت هم وجود دارد. وقتی همه چیز بد است کار من این است که از بازیکنانم حمایت کنم. باید مطمئن شوم آن ها واکنش نشان می دهند و قوی هستند. برای ما این مهم است که امتیازاتمان را به 20 برسانیم. ما 17 امتیاز داریم، اما باید فصل را با 20 امتیاز به پایان ببریم. مقابل وستهام باید برنده شویم، باید برنده شویم».

ناکامی های باشگاه هواداران را هم ناامید کرده است، آن ها بعد از شکست مقابل اورتون در باکسینگ دی خشمشان را به رانیری نشان دادند. البته به مالک تایلندی ها همین طور؛ کسی که به خاطر تعطیلات سالانه خانوادگی بازی با وستهام را نخواهد دید.

لستر سیتی قبل از این که مقابل اورتون شکست بخورد، در بازی مقابل سیتی آن ها را تحقیر کرد. رانیری اما در این باره می گوید:«موضوع بازی های خانگی یا بیرون از خانه نیست. ما مشکل داریم و مشکل باید حل شود. باید با هم آن را حل کنیم. هرگز نمی گویم دلیل مشکل از دست دادن بازیکنان به خاطر مصدومیت یا محرومین است یا بازیکنانمان ضعیف هستند. گوش کنید، بازیکنان و ترکیب تیم من خوب هستند. اما زندگی و فوتبال این طور است، می خواهم ببینم مردانم در دوران بد چطور واکنش نشان می دهند». لستر در 9 بازی تنها یک بار برده است، اما رانیری هرگز نمی خواهد کسی انگیزه اش را از دست دهد و می خواهد که بازیکنانش خیلی زود واکنش نشان دهند:«بله، ما ناراحت هستیم. هیچ کس خوشحال نیست، رئیس، من، مدیر ورزشی، بازیکنان. باید هرچه زودتر واکنش نشان دهیم. باید با هم باشیم، در رختکن اتحاد داشته باشیم و اتحادمان را در زمین هم نشان دهیم. باید متمرکز باشیم و واکنش نشان دهیم. وقتی تمرکز داشته باشیم، می توانیم عملکرد خوبی هم داشته باشیم».

شاید تیم در ژانویه تقویت هم بشود. خنک بلژیک برای ویلفرد اندیدی پیشنهاد 15 میلیون پوندی لستر را قبول کرده است. رانیری هم گفته ماه آینده صحبت های نهایی درباره بازیکنانی که می خرند را خواهد کرد و از بازیکنانش به عنوان کسی یاد کرده که فصل گذشته قهرمان شده اند و شایسته تمجید هستند. او می داند همین بازیکنان هستند که می توانند لستر را نجات دهند.

محروز آخر هفته بازمی گردد و به تیم رانیری برای بازگرداندن دوران باشکوه نیم فصل اول 2016 کمک می کند و تلاش می کند تا کابوسی در سال 2017 در کار نباشد. رانیری گفته:«بازیکنان ماشین نیستند. این طور نیست که یک سکه بیندازی و کار کنند. مهم است که تشخیص دهی چه زمانی استراحت نیاز است و چه زمانی کار. اما اگر ما نترس باشیم، معنی اش این است که روباه شده ایم و روباه هم ترسو نیست. خیلی خوب می دانیم که با تیم های زیادی رقابت داریم. اما برای جدال آماده ایم».

 

۳    
آی اسپورت
2016-12-30 12:55:00
همچنین بخوانید:
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر