فهرست
توخل، کلافه از خشونتِ حریفان
توخل، کلافه از خشونتِ حریفان

توخل، کلافه از خشونتِ حریفان

آی اسپورت – توماس توخل قبل از بازی برابر بایرن در 19 نوامبر گفت: یک فاصله 9 امتیازی ترسناک به نظر می رسد. در آن زمان دورتموند شش امتیاز از بایرن و لایپزیگ صدرنشین عقب بودند. به نظر می رسید دورتموند در مسیر خوبی قرار دارد آن هفته هم با پیروزی خانگی برابر بایرن به پایان رسید. اما از آن بازی به بعد، سناریوی ترسناک توخل حالا به واقعیت تلخ تیم تبدیل شده و تیم او قبل از آخرین بازی سال، 10 امتیاز از صدرنشینان بوندسلیگا عقب است. اگر دورتموند امشب بازیش را ببرد، خیالش راحت است که حداکثر فاصله با تیم دوم هشت امتیاز خواهد بود، چون بایرن و لایپزیگ این هفته با هم بازی می کنند. اما شاید از طرفی دیگر این مساله برای آن ها ناراحت کننده نباشد که آن ها جزو مسابقه دو تیم اول جدول محسوب نمی شوند.

بله درست است، بوندسلیگا برای اولین بار بعد از سال ها، قهرمانی نیم فصلش قبل از تعطیلات زمستانی به بازی آخر کشیده، اما دورتموند هیچ شانسی برای قهرمانی ندارد، و این به خاطر فرم بدِ آن هاست. امشب آن ها این فرصت را دارند که برای یک سال کامل در تمامی رقابت ها در وستفالن بدونِ شکست باقی بمانند، البته اگر سوپر کاپ را فاکتور بگیریم.

شاید ورزشگاه خانگی تبدیل به قلعه ای محکم برای دورتموند شده باشد، اما آن ها در خارج از خانه در 8 بازی تنها دو بار پیروز شده اند. این جمله کلیشه ای شاید الان تلنگری عالی برای مشکی و زرد ها باشد: حمله بازی ها را می برد، دفاع جام ها را. دورتموند با 34 گل زده بهترین خط حمله لیگ را بعد از بایرن دارد. اما هشت تیم در آلمان هستند که از دورتموند کمتر گل خورده اند.

بسیاری اوقات در این فصل، دفاع تیم قبل از شروع شدن موتور حمله مغلوب شده. آن ها 11 بار در 23 مسابقه این فصل از حریف عقب افتاده اند. و در 6 بازی متوالی آخر تیم، این اتفاق تکرار شده. توخل دیروز در این باره گفت:  مشخصه که نگران هستم. شش بازی متوالی این اتفاق افتاد، و بعضی اوقات در طول بازی این اتفاق تکرار شد، مثل بازی فرانکفورت و هوفنهام که دو بار عقب افتادیم. شکی نیست که این کارو واسه سخت تر می کنه. اما یک توضیح مشخص براش وجود نداره. بعضی اوقات بر خلاف جریان بازی گل خوردیم. بعضی اوقات تمرکز زیادی نداشتیم و بعضی اوقات هم عقب افتادن مارو بیدار می کرد.

توخل در این فصل 23 آرایش متفاوت را برای دفاعش استفاده کرده. او معمولا به خاطر مصدومیت مجبور به این کار می شود، و حتی بعضی اوقات در جریانِ بازی باید ترکیب تیم را عوض کند. برای بازی امشب هم توخل سوکراتیس و پیژک را در اختیار ندارد. اما او بیشتر از محرومیتِ رویس ناراحت است، او برابر هوفنهام به اشتباه اخراج شد. توخل در این باره گفت: این مسخره اس. مث این میمونه شما در یه سوپر مارکت هستید و نگهبان میاد میگه دزدی کردید. همه ویدئو ها ثابت می کنن شما دست به هیچی نزدین اما هنوز باید یه هفته برید زندان فقط به این خطر که نگهبان ادعا کرده شما دزدی کردین.

مشکل مصدومیتِ دورتموند هم تمامی ندارد. توخل معتقد است سبک بازی فیزیکی حریفانش بیش از اندازه خشن است و این به آن ها ضربه وارد کرده: وقتی در مورد چنین مشکلی حرف می زنیم، میگن داریم غر می زنیم. تعداد خطا هایی که روی ما انجام شده از تعداد خطاهای بیشترین خطا کننده لیگ هم بیشتره. ولی ما سبکمون رو تغییر نمی دیم. به دریبل زدن ادامه خواهیم داد، با همین سبک هجومی بازی می کنیم و سعی داریم همیشه از حریف بیشتر صاحب توپ باشیم.

توخل بیراه نمی گوید. روی دورتموند تابحال  279 خطا انجام شده، در حالیکه هامبورگ از آن سمت 267 خطا کرده. خطا های زیاد روی دورتموند نه تنها موجب مصدومیت بازیکنان شده بلکه بیلد آپ تیم را هم دچار اختلال می کند. این در واقع حربه تاکتیکی حریفان برای خراب کردن بازیِ دورتموند است. شاید این تنها راه متوقف کردنِ بازیکنان با استعدادی مثل دمبله باشد. او روز جمعه هم بهترین بازیکن زمین بود اما به خاطر ضربات وارده زیاد تعویض شد. کاپیتان تیم اشملزر هم از حرف های سرمربی تیم حمایت کرده و گفته که داوران باید از بازیکنان با تکنیکی مثل دمبله بیشتر محافظت کنند.

البته دمبله می تواند امشب بازی کند و این حداقل یک خبر خوش برای توخل خواهد بود.

     
آی اسپورت
2016-12-20 16:20:00
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر