فهرست
این ضعیف‌ترین اسپانیا و پرتغال تاریخ بود؟
این ضعیف‌ترین اسپانیا و پرتغال تاریخ بود؟

این ضعیف‌ترین اسپانیا و پرتغال تاریخ بود؟

آی اسپورت - ایران در جام جهانی روسیه بهترین نتایج خود را در تاریخ جام‌های جهانی کسب کرد. در گروه مرگی که اسپانیا، پرتغال و مراکش در آن حضور داشتند 4 امتیاز گرفت و برای اولین بار با تفاضل گل صفر و نه مثل همیشه منفی، جام را به پایان برد. این نتایج کارنامه قابل قبولی برای تیم ملی ایران و کی‌روش محسوب می شود اما منتقدان سرسخت مربی پرتغالی، ابتدا سبک بازی تیم ملی را زیر سوال بردند و البته مدعی شدند که ایران با خوش‌شانسی این نتایج را کسب کرده است. اما از یک‌شنبه شب سوژه تازه‌ای برای حمله به کی‌روش پیدا شده است. با حذف پرتغال و اسپانیا از جام جهانی توسط تیم های اروگوئه و روسیه، حالا منتقدان کارلوس کی‌روش برگ برنده تازه‌ای برای حمله به او، دانش فنی‌اش و کیفیت بازی تیمی که ساخته بود پیدا کرده‌اند. همان‌هایی که یک سال پیش معتقد بودند ایران ضعیف‌ترین کره جنوبی تاریخ را به راحتی شکست داده، حالا مدعی‌اند، در مقابل ضعیف‌ترین اسپانیا و پرتغال سال‌های اخیر هم نتایج خوبی کسب نکرده است! اما آیا واقعا اسپانیا و پرتغال اینقدر ضعیف بودند؟ آیا با علم به این اتفاقات، اگر همین حالا قرار به قرعه‌کشی تازه‌ای باشد، باز هم حاضریم ایران در همین گروه قرار بگیرد؟ بررسی آماری عملکرد تیم‌های مدعی این گروه مثل اسپانیا و پرتغال می‌تواند ما را در رسیدن به پاسخ این سوال یاری کند.

سایت فیفا گزارش‌های آماری جالب و متنوعی از بازی های جام جهانی منتشر کرده است. در میان 32 تیم حاضر در این مسابقات، بیشترین حملات را اسپانیا انجام داده است. 288 حمله به دروازه پرتغال، ایران، مراکش و روسیه! این یعنی اسپانیا هجومی ترین تیم تورنمنت است. رکورد بیشترین تعداد پاس در جام هم با 3120 پاس در 4 مسابقه متعلق به ماتادورهاست. کریستیانو رونالدو از پرتغال با 21 موقعیت گلزنی رکورددار قرار گرفتن در موقعیت زدن گل است. رکورد بیشترین پاس کامل را سرخیو راموس با 485 پاس در اختیار دارد و رکورد بیشترین تعداد پاس در یک بازی هم با 1235 پاس متعلق به اسپانیاست که در بازی 120 دقیقه‌ای مقابل روسیه ثبت شده است. همه این آمارها متعلق به همگروهی‌های ایران در جام جهانی است.

می‌توان آمارهایی از بازی تیم ملی ایران در برابر اسپانیا را هم با بازی روسیه مقابل این تیم مقایسه کرد. مثلا مالکیت توپ روس‌ها در برابر اسپانیا 25 درصد بود اما ایران در برابر اسپانیا 30 درصد مالکیت توپ را در اختیار داشت. تعداد پاس‌های روسیه مقابل اسپانیا 284 پاس بود و تعداد پاس‌‎های ایران برابر این تیم در بازی 90دقیقه‌ای 219 پاس بود. اما با همین آمار ضعیف، روسیه مقابل پرتغال در ضربات پنالتی به برتری رسید و به جمع 8 تیم برتر جام رسید و ایران 1-0 مغلوب اسپانیا شد و در صعود به مرحله حذفی ناکام ماند.

البته آمارهای دیگری هم وجود دارد که در آن‌ها تیم ملی نسبت به روسیه ضعیف‌تر عمل کرده است اما در مجموع به نظر می‌رسد منتقدان با شخص کی‌روش مشکل دارند و همین باعث شده تا به هر بهانه‌ای به او و تیمش حمله کنند. قطعا همین حالا هم اگر قرار به قرعه کشی دوباره جام جهانی باشد، هیچکس حاضر نخواهد بود ایران با اسپانیا، پرتغال و مراکش همگروه شود و هر 7 گروه دیگر، گروه‌های آسان‌تری برای تیم ملی ایران به شمار می‌روند. حتی همین گروه A که تیم‌های اروگوئه و روسیه از آن تا مرحله یک‌چهارم نهایی صعود کرده‌اند.

سازندگی

۱۳ ۳  
آی اسپورت
2018-07-03 19:20:00
همچنین بخوانید:
نظر دهید

۳ نظر
روستایی
سه شنبه ۱۲ تیر ۱۳۹۷، ۲۱:۰۳
از خدامه که پرسپولیس و استقلال هم با پارک یک اتوبوس به مراحل بالا و فینال راه پیدا کنند ؛
دیگه هرچی اعراب قوی شده باشند رونالدو و راموس و کاستا که ندارند!
مگه اینکه تیم ایران هر وقت برده تیم مقابل ضعیف بوده اما هر وقت باختیم بازهم به تیم ضعیف باختیم (کلا ما هیچ وقت به خاطر خودمون برد و باخت نداشتیم)
میگن ژاپن و استرالیا و کره را ببینید!
اتفاقا برید ببینید ، اگر هر وقت ده درصد کره و ژاپن و استرالیا شرایظ ما استاندارد شد اونوقت مارو باهم مقایسه کنید!
ما از لحاظ شرایظ اولیه فوتبال هم طراز حتی سنگاپور و تایلند هم نیستیم ما فقط یه مربی خوب داریم همانطور که مثلا شفر و برانکو را داریم مگه به صرف داشتن برانکو و شفر باید به فینال آسیا بریم .
نمیشه که شما هیچی جز پول تو فوتبال نداشته باشی و بعد بگی ژاپن و ...
آخه کجامون شبیه کره و ژاپن هستیم یا استرالیا
ما پنجاه شصت سال اگه از پرتغال و اسپانیا عقبیم هفتاد هشتاد سال از کره و ژاپن عقبتریم.
این جماعت بهانه جو و نق نقو با چند تا عینک اتفاقات را قضاوا میکنند.
جام جهانی داشتیم که بازیکن از بازی کردن به دستور سرمربی در لحظات حساس خودداری کرده بود اما اینجا بازیکن داشتیم که دنده گذاشت تا تیم موفق بشه
اون بازیکن اسمش علی کریمی بود و جادوگر و این بازیکن اسمش ابراهیمی بود جادوگری هم بلد نبود.
ناصر شجاعی
سه شنبه ۱۲ تیر ۱۳۹۷، ۲۱:۵۲
این دانشمندانِ منتقدِ کیروش هر روز از کلاغ شون یه جادوی تازه رو می کنن و باعثِ خنده میشن.
حسودی آدم ها رو به چه ذلتی میکشونه !
خبرنگار ۳۰۰ یورویی
سه شنبه ۱۲ تیر ۱۳۹۷، ۲۲:۰۳
۳۰۰ یورو رو چند آب کردی؟
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر