فهرست
سیاست مدیریتی پرسپولیس؛  از بی‌تدبیری تا دیپلماسی
سیاست مدیریتی پرسپولیس؛ از بی‌تدبیری تا دیپلماسی

سیاست مدیریتی پرسپولیس؛ از بی‌تدبیری تا دیپلماسی

آی اسپورت- با تغییر مدیریت باشگاه پرسپولیس، به نظر می‌رسد سیاست سندسازی و ادعاهای خلاف واقع جای خود را به دیپلماسی برای حل مسائل داده است. داستان جدایی طارمی از ریزه‌اسپور و بازگشتش به پرسپولیس با شکایت باشگاه ترکیه‌ایی وارد فاز جدیدی شد تا این که در نهایت فیفا علاوه بر صدور حکم محرومیت ۴ماهه برای مهاجم پرسپولیس و البته پرداخت جریمه نزدیک به ٧۵٠هزار دلاری، باشگاه پرسپولیس را نیز از دو پنجره نقل‌وانتقالات محروم کرد. بلافاصله پس از صدور این حکم، علی اکبر طاهری که مدیریت پرسپولیس را در اختیار داشت، کمیته حقوقی باشگاه را مامور کرد تا هرچه سریع‌تر به این حکم به دادگاه عالی ورزش اعتراض کنند، چرا که اعتقاد داشت حکم محکومیت پرسپولیس و البته جریمه سنگین در CAS می‌شکند. نکته جالب در آن مقطع این بود که وکلای پرسپولیس برای دادگاه عالی ورزش هم مستندات محکمه پسندی ارائه نکردند و به همین خاطر همگان می‌دانستند مدیران پرسپولیس در این پرونده مرتکب تخلف شده‌اند فیفا حکم محرومیت را تعلیق نمی‌کند.

با جدایی طاهری و نشستن حمیدرضا گرشاسبی بر صندلی مدیریت پرسپولیس، به طور کلی شاهد تغییر سیاست به سمت دیپلماسی و گفت‌وگو بوده‌ایم. سرپرست جدید باشگاه که می‌دانست مدیران قبلی چه تخلفی مرتکب شده‌اند به جای سندسازی و استخدام وکلای مختلف برای اثبات ادعاهای دروغین باشگاه، یه ترکیه سفر کرد تا در دیدار با مدیران باشگاه ریزه‌اسپور، راه حل دیپلماسی را برای حل مشکل پرسپولیس در پیش بگیرد. این اتاق نشان می‌دهد گرشاسبی با بررسی همه جانبه‌ی مسائل متوجه شده دست به دامن CAS شدن نه تنها سودی برای پرسپولیس ندارد بلکه فقط هزینه در پی خواهد داشت.

البته از نتیجه جلسه گرشاسبی با مدیران ریزه‌اسپور هنوز خبر رسمی از سوی باشگاه منتشر نشده اما به نظر می‌رسد مدیران باشگاه تهرانی موفق شده‌اند برای پرداخت غرامت به باشگاه ترکیه‌ای تخفیف بگیرند. درباره‌ی محرومیت باشگاه از دو پنجره نقل‌وانتقالات هم با توجه به اینکه رای به خاطر تخلف باشگاه پرسپولیس از سوی فیفا صادر شده، به نظر می‌رسد حتی با رضایت ریزه‌اسپور هم این محرومیت تغییری کند. البته چه بسا اگر از همان ابتدا که این باشگاه ترکیه‌ای قصد شکایت داشت طاهری به جای سندسازی به راه‌حل دیپلماسی روی آورده بود، الان شاهد محرومیت باشگاه پرسپولیس و جریمه سنگین این باشگاه هم نبودیم. به نظر می‌رسد چرخش پرسپولیس از سیاست بی‌تدبیری و بی‌خیالی به گفت‌وگوی مستقیم در حل مناقشات خارجی فوتبالی راهی موثر و مفید در برون رفت از مشکلات باشد. امید است که این نگاه برای حل همه مناقشات فوتبالی ایران به انجام برسد تا مشکلات ساده با چالش‌های بزرگ فوتبال به خوبی مدیریت و با کمترین اثر سوء به سرانجام برسد.

ایسنا

 

۲۶۴ ۱۰  
آی اسپورت
2017-12-17 00:35:00
همچنین بخوانید:
نظر دهید

۱۰ نظر
احمد
يكشنبه ۲۶ آذر ۱۳۹۶، ۰۰:۵۹
بالا بری پایین بیای طاهری بهترین مدیر ۲۰ سال اخیر پرسپولیس بوده و این اراجیف تاثیری تو ذهنیت طرفدارای پرسپولیس نداره..
طاهری باج نمیداد واسه همینه انقد پشتش مطلب مینویسن..
فرهاد
يكشنبه ۲۶ آذر ۱۳۹۶، ۰۱:۱۶
باز شروع به سمپاشی و تفرقه افکنی !! . بجای این اراجیف و انتقاد از مدیریت قبلی و تمجید مصنوعی از مدیریت جدید ، دندون رو جیگر بذار و بجای حدس و گمان بیخودی صبر کن تا خبر باشگاه اعلام بشه . ای دایه مهربانتر از مادر .
فرهاد
يكشنبه ۲۶ آذر ۱۳۹۶، ۰۱:۱۶
باز شروع به سمپاشی و تفرقه افکنی !! . بجای این اراجیف و انتقاد از مدیریت قبلی و تمجید مصنوعی از مدیریت جدید ، دندون رو جیگر بذار و بجای حدس و گمان بیخودی صبر کن تا خبر باشگاه اعلام بشه . ای دایه مهربانتر از مادر .
حمید
يكشنبه ۲۶ آذر ۱۳۹۶، ۰۱:۲۳
شما هر چی بگین و هر موضعی داشته باشین در مورد آقای طاهری تاثیری بر نظر ما هودارای پرسپولیس در مورد آقای طاهری نداره. تقریبا همه ما پرسپولیسی ها مدافع عملکرد آقای طاهری هستیم حتی با اینکه همه مون معترف به اشتباهاتش در پرونده های طارمی و گولچ هستیم. مساله اینه که آقای طاهری الان مدیر عامل نیست به خاطر ایستادگیش در مقابل اسپانسر و صدا و سیمای دزد. به خاطر ایستادگیش در مقابل برهان مبین. همه اینها نقاط قوت طاهری هستند که اهمیتش صد برابر قرادادهای دو تا بازیکنه که شما الان ازش به عنوان حربه علیه طاهری استفاده می کنین. اما همین الان بهتون بگم که که دارین آب در هاون می کوبین. تقریبا همه پرسپولیسی ها طاهری رو جز بهترین مدیر عامل های تاریخ پرسپولیس می دونن و من خودم به شخصه طاهری رو دقیقا بهترین مدیر عامل پرسپولیس بعد از انقلاب می دونم بالاتر از امثال عابدینی.
در مورد گرشاسبی هم باید صبر کرد ببنیم چی میشه. هنوز قضاوت در موردش زوده ممکنه عملکرد بدی داشته باشه و یا حتی ممکنه از طاهری هم بهتر باشه. اما چیزی که مشخصه انتقادها امروز از طاهری به شدت مغرضانه و هدف داره. طاهری زیر تیغ انتقاد همون آدم هایی که جلوی دزدی کردنشونو گرفت. آدم های وابسته به برهان مبین دزد، اسپانسر دزدتر، و صداوسیمای دزدترین.
حسن
يكشنبه ۲۶ آذر ۱۳۹۶، ۰۶:۵۳
یه نشریه دوزاری به همراه چند نویسنده دوزاری که هیچی از مدیریت نمیفهمن و تنها کارشون نشستن در دفتر ای اسپرت و نوشتن مقالات خاله زنکی هست دارن درباره کسی حرف میزنن که به هیچکی باج نداد حتی هدایتی
عرفان از فاریاب
يكشنبه ۲۶ آذر ۱۳۹۶، ۱۱:۱۲
اقای گرشاسبی از اعضای هیِِِِِِِِِِِِت مدیره ومعاون اقای طاهری بودند و حالا سرپرست شده اند
علی پرسپولیسی
يكشنبه ۲۶ آذر ۱۳۹۶، ۱۱:۲۲
هدایتی در گفتگو با شبکه اینترنتی تی وی پلاس، صحبت های عجیبی انجام داد و فاش کرد که در زمان انتقال وحید امیری و سید جلال حسینی به جمع سرخ پوشان به فدراسیون فوتبال پول پرداخت کرده است.
حسین هدایتی گفت:
فدراسیون فوتبال در کمک به پرسپولیس درباره جذب وحید امیری و سید جلال حسینی نقش داشته و لازم شد من در آن موقع 3 ،4 میلیارد تومان را به فدراسیون بدهم که این کار هم دلایل خاص خود را دارد که بازگو کردن آن به صلاح نیست.
او در مورد اینکه آیا جذب این 2 بازیکن در خارج نقل و انتقالات رقم خورده بود یا خیر بیان کرد:
در هر صورت داستانی بود که اگر می خواستم پول ندهم شاید اکنون سید جلال حسینی و امیری در پرسپولیس نبودند.
هدایتی در پاسخ به این سوال که آیا فدراسیون فوتبال برای قطعی کردن حضور این 2 بازیکن در پرسپولیس پول خواسته بود یا خیر گفت:
خیر فدراسیون شرطی نگذاشت، اما شرایط جذب این 2 بازیکن موقعی صورت گرفت که من می بایست 2، 3 گره فدراسیون فوتبال را باز می کردم تا امیری و حسینی را بتوانم برای پرسپولیس جذب کنم

حالا باز یک عده که معلومه سر سفره کی بزرگ شدند میان حاج حسین رو می کوبن . احمقا دشمن ما فقط کیسه کشا هستن . اگه حاج حسین نبود تعداد قهرمانی پرسپولیس توی لیگ برتر فقط اونی بود که با علی آقا سلطان گرفتیم . حتی جام حذفی هم نداشتیم . همین الان هر کدومتون اینستاگرام دارید برید از حاج حسین معذرت خواهی کنید . هر کی هم نره آخرش به سرنوشت بدختای جیره خور عابدینی و طاهری دچار میشه . این توصیه علی آقا کریمیم هست
پرسپولیس نام دیگر عشق است
حاج حسین معشوقه تمام عاشقان واقعی پرسپولیس است
بابک پرسپولیسی
يكشنبه ۲۶ آذر ۱۳۹۶، ۱۱:۳۵
لمپن تر از علی پرسپولیسی ندیدم.
هر وقت این دزد نزدیک پرسپولیس شده قهرمانی دور شده.
از علی کریمی هم مایه نزار.
مثل اینکه هدایتی خوب بهت جیره میده لمپن
فرشاد4تای95
يكشنبه ۲۶ آذر ۱۳۹۶، ۱۳:۰۳
بروداییتوبیچاره کن پولی که داده 10برابربیشترگیرش اومده اتفاقاباهمون مصاحبه پرسپولیسوکوبیده پرسپولیس تیمشو1ماه مونده به اخرنقل وانتقالات بست چه ربطی داشت به فدراسیون
ساشا
يكشنبه ۲۶ آذر ۱۳۹۶، ۱۲:۱۷
وخداوند بزرگ و بلند مرتبه شر خناسان و شیاطین را از سر باشگاه پرسپولیس دور کنند .همه ی دوستان بگن ! آمین!!
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر