فهرست
فوتبال طفیلی نیست
فوتبال طفیلی نیست

فوتبال طفیلی نیست

آی اسپورت- فوتبال طفیلی است؟ آیا همه  ناکارآمدی‌های مالی متعلق به استقلال و پرسپولیس است؟ حکایت اهدای کمک به استقلال و پرسپولیس دستمایه‌ای جدید شده که بر سر فوتبال بکوبند. اشتباه نکنیم این مسئله که نباید از خزانه ملت ایران به خاطر ناکارآمدی‌های مدیریتی خرج شود حرف درستی است اما  این که فوتبال را چون طفیلی نشان دهند کاملا اشتباه است. فوتبال طفیلی نیست زیرا در هیچ جای دنیا به این پدیده به عنوان یک طفیلی نمی‌نگرند چون می‌دانند چگونه از آن بهره بگیرند و مدیریت  کنند و به درآمدزائی برسانند.

فوتبال در کشور ما طفیلی شد زیرا امکاناتش را از او گرفتند. همین آقای مجری یا گزارشگر! این روزها مرتب از دادن کمک به فوتبال انتقاد می‌کند اما نمی‌گوید سازمانی که او را سال‌ها است به مردم تحمیل کرده با ندادن حق پخش به فوتبال آن را تبدیل به طفیلی کرده است! که اگر دولت 100 میلیارد تومان به این دو باشگاه کمک کرده است در عوض همین دو باشگاه سالها است صد‌ها میلیارد به تلویزیون و رادیو کمک می‌کنند و علی‌رغم دستور موکد پارلمان این کشور هیچ دریافتی نداشتند!‌

اگر فوتبال طفیلی شد چون مدیریت خصوصی درستی نداشت. به واژه "خصوصی درست" توجه کنیم که  انواع مدیریت خصوصی از آن استیل آذین‌ها و استقلال اهوازها و نفت تهران‌ها و ملوان انزلی‌ها و گلگهرها ... داشته‌ایم. خصوصی سازی با مردانی که سابقه‌های غیر اصولی داشته‌اند. همان‌هائی که پرونده های قطور مالی دارند و...

فوتبال که دولتی شد یعنی برای حفظ منابع بی انگیزه شده است. می‌پرسیم استقلال و پرسپولیس چند مدیر تا به حال داشته‌اند؟ از اموال این مدیران چند درصد این 100 میلیارد پرداخت شده است. آنهائی که این آقایان را انتخاب کرده‌اند چند درصد آن پرداخته‌اند و سوال مهم این است اموال تاج سابق و پرسپولیس همین امروز اگر به آنها بازگردانده شود نمی‌توانند خیلی بیشتر از این 100 میلیارد باشند؟

فوتبال طفیلی شد کسی نمی‌داند چرا این باشگاه به مردم هیچگاه واگذار نشد؟ به مردم واقعی نه به گروهی که پشت تمام مناقصه‌ها صف بسته اند. همین مردمی که بخاطر اعتمادی که به ورزشکاران‌شان داشتند این گونه کمک‌های بلاعوض نثار نام‌ آنها کردند.  به استی اگر مدیرانی از جنس مردم در راس شرکت‌های سهامی عام استقلال و پرسپولیس بودند باز هم این دو تیم با کمبود بودجه مواجه  می‌شدند؟

می‌پرسیم چرا کسی شکایتی از میلیاردها هزینه صنایع فولاد کشور به تیم‌های اصفهانی و یا صنایع خود روسازی به سایپا و پیکان نکرد مگر آنها دولتی نیستند؟ باور کنید این فوتبال طفیلی نبود بلکه طفیلی‌اش کردند.

۵ ۲  
آی اسپورت
2017-11-20 13:30:00
نظر دهید

۲ نظر
..........
دوشنبه ۲۹ آبان ۱۳۹۶، ۱۳:۴۱
برای اولین بار یه چیز تقریبا درستی نوشتی مخصوصا در مورد اون خیابانی عوضی بی خاصیت که وجودش هم هیچ کمکی به مردم غرب کشور نمیکنه و داره از آب گا آلود ماهی میگیره.
۹
علی
دوشنبه ۲۹ آبان ۱۳۹۶، ۱۳:۴۵
همین آقای فردوسی پور در برنامه نود، به عنوان تهیه کننده هر ساله صدها میلیون هزینه طراحی دکورهای بی مصرف می کند و فاکتور آن را برای صداوسیما ارسال می کند!
ایا صداوسیما کم استودیو دارد که هر سال صدها میلیون بابت دکورهای جدید خرج می شود؟
این پولها بیت المال نیست که به جیب امثال فردوسی پورها می رود؟
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر